Purpurová růže z Káhiry (1985)

Asi jsem divný, ale tohle byl jediný film z kterého jsem odešel v průběhu promítání. Snad to bylo podvědomou obavou o možný osud / jsem v tom !!! /, nebo moc přeslazeným medem, který z tohoto filmu celou dobu kapal - prostě mě to po všech stránkách nesedlo. Je mi líto ... slabší 2.

Sybil (2007) (TV film)

Nebyl to zase až takový propadák. Dějově sice né moc zajímavé, ale myslím, že hlavní představitelka odehrála svoji roli velice dobře. K zamyšlení je na tomto filmu především fakt, že lidský mozek je nevyzpytatelný a neprobádaný, a nikdy nevíte jak se zachová v reakci na konkrétní situaci. Každý totiž může reagovat jinak - jedinečně.

Oshi samurai (1973) (seriál)

Určitě velmi zajímavý seriál, který není pouhým "porcováním" nepřátel hlavního hrdiny, ale i názornou ukázkou toho, jak se dříve žilo v Japonsku. Jednotlivé díly jsou vždy uzavřeny jako samostatné případy, a vším se vleče, jako červená nit, snaha o potrestání osobní křivdy.

Zaklínač (2002) (seriál)

O mnoho kvalitnější než prvotní film. Knížky od A.Sapkowského miluji, a i když se seriál nedrží nijak věrně předlohy, myslím, že se povedl. Je tam atmosféra, dobře vykreslené postavy a hezká průvodní hudba - solidní 4. Občas si říkám, bylo asi hodně těžké žít v takovýchto dobách, ale lidé k sobě tak nějak měli blíže. To je to, co mě nyní hodně chybí. Po shlédnutí první řady amerického seriálu zvyšuji na 5*.

Psanec Barbarosa (1982)

Takhle nějak vznikají legendy. Zoufalý, osamocený a často i nepochopený člověk snažící se pouze přežít, dělá věci na které není vždy hrdý, a lidská tvořivost z něho udělá legendu, která však né vždy musí být kladná. Tento film je zajímavý především tím, že nezkresleně ukazuje život a smrt jedné z takových legend, včetně jejího pokračování v podobě dalšího ze zoufalců, kteří již nemají co ztrait. Hezké - silnější 3.

Dům pro dva (1987)

V tomto filmu jsem poprvé viděl hrát herce pouze očima - byl jím Jiří Schmitzer, čímž se však nijak nechci dotknout Ondřeje Vetchého, před jehož hereckým projevem nelze než smeknout. Tragický příběh dvou bratrů, které rozdělí láska k jedné ženě, a kde východiskem se ukáže až smrt jednoho z nich.

Muži v černém (1997)

Nemám rád většinu "kravaťáků", ale zde si dovolím udělat vyjímku - tyto dva docela ANO. Vtipné, svižné a docela originální dílko, které ukazuje, jak je třeba jednat z nezvanými hosty, ať již jsou odkudkoliv. Tento film mne dal to, co jsem v danou chvíli zrovna potřeboval, tj. lehký úsměv na tvář a dobrý pocit, že 90 minut ztrávených s tímto filmem nebyla zas až tak úplná ztráta času.

Samuraj (2003)

Přiznám se, že první shlédnutí tohoto filmu ve mne žádné nadšení nevzbudilo. Šourající se stařec, který při problémech vytáhne z hůlčičky meč, potom pár pohybů a všichni jsou mrtvi .. ? Částečně i kvůli nadšení zdejšího uživatelstva jsem ho zhlédl ještě jednou, a světe div se, pomalu filmu přicházím na chuť, takže o hvězdičku lepší než původní hodnocení - slabší 4.

Staré báje vikingů (2003)

Film se odehrává v době, kdy muži ještě byli opravdoví muži a ženy skutečnými ženami. Mám rád filmy ze středověku a dále do historie. Proto mne potěší, když objevím nějaký o kterém se moc nemluví , a ještě více mne potěší, když se i povede. To se dá bez nadsázky říci i o tomto filmu, kde ke kvalitnímu zpracování byli ještě vybráni herci dobří / Zebrowski, A.Dymna/ i atraktivní /M.Alexandrova/ . Je skutečně škoda, že se u nás, až na pár vyjímek, přestali točit kvalitní filmy, a že zůstáváme pouze u filmů poplatných době.

Čarodějův učeň (1977)

"Láska je silnější než všechna kouzla" - tak to je hlavní moto celé této pohádky a né jenom jí. Láska by měla být nosným tématem celého lidského žití, tj. nejen v rámci zachování lidského pokolení, ale i jako měřítko vztahů mezi všemi lidmi. Občas si však říkám - "Je tomu v současné době skutečně tak?". V době, kdy snad i láska je na prodej? Samozřejmě, že né ta pravá ... . Doufám a věřím, že nakonec zvítězí nad mamonem a lží / bohužel mám strach, že se toho nedožiji / . Mimochodem, všimli jste si nápadné podoby té dívky s Lucií Borhyovou?