Máj (2008)

Nechte básníkům jejich sny, nechte lásce její šálivé hry, nechte mládí bouřlivosti nechť nasytí se jí až do sytosti. Jaro, léto, podzim, zima - láska, závist, zlost a špína, to vše se promítá v lidském bytí, které součástí je pozemského žití a vše završeno jest tím jediným k čemu všichni pílí - ke smrti, té poslední všech chvíli.

Milenec (1992)

Už se pomalu přestávám divit, že je orientálců tolik. Z tohoto filmu na mne totiž dýchlo hodně husté erotické napětí, takže se ani nedivím, že děj filmu pokračoval tak jak asi pokračovat musel. Mladá dívka, zkušený a zralý muž, toto vše natočené pod vedením zkušeného J.J.Annauda - silné 4.

Zaklínač (2001)

Znám a miluji knižní předlohu, to co s ní však předvedli tvůrci tohoto filmu je "zhovadilost". Omluvit by se to dalo jen za předpokladu, že to je upoutávka na mnohem kviltnější seriál, který za tímto filmem následuje. Jinak film na mne působil jako chaos bez hlavy a paty, kde spousta děje byla pouze naznačena a nedokončena. Jedinou hvězdičku mohu proto dát pouze za slušně vybrané herce, kde především M.Zebrowski je výborný.

Skalpel, prosím (1985)

Tento příběh je krásný i proto, že ukázal jak důležitý je kladný přístup lékařů k pacientům. V nynější době mám leckdy dojem, že lékařství je pouze dobrá výdělečná činnost, ale poslání se z něho vytrácí, tak jako i z většiny ostatních zaměstnání.

Rok jedna (2009)

Od tohoto filmu jsem nic moc neočekával, a tak jsem dostal naservírován film, který se snažil přiblížit Monthy Pythonům, což se mu nepodařilo. Přesto jsem se docela pobavil, i když některé scény by stálo zato přetočit. Jinak souhlasím, že M.Cera byl totálně "mimo", takže nebýt Blackea a hezkých ženských, bylo by to stěží za 2. Takhle slabší 3.

Vesničko má středisková (1985)

Vždy, když jsem na návštěvě u lékaře / a nebývá to nijak často / , tak se obávám, že se bude chovat jako bodrý doktor z tohoto filmu. To je jediný drobný kaz na jinak již klasické komedii, která vždy potěší, ale i inspiruje. Bohužel jsem doma ještě nebjevil ten správný "sedmý schod".

Mr. Bean (1990) (seriál)

Nejprve jsem napsal dlouhé hodnocení, které jsem však po chvilce váhání smazal. Nakonec jsem se rozhodl to nekomplikovat a napíši pouze to, jak na mne tento film působil. Novodobá groteska v hlavní roli z mimozemšťanem, který si říká Bean.

Annapolis (2006)

Síla člověka se pozná v síle jeho odhodlání. Proto jsou lidé i přes svoje jinak zjevné nedostatky, především fyzické a schopnostní, v přírodě dominujícím druhem. Tento film, který je jinak bohužel ukázkou přípravy do americké vojenské mašinérie, toto vše dokládá na příkladech posluchačů Huarda a Nancyho. Povedený film, kterému dominují herecké výkony hlavních přestavitelů a kvalitní boxerské zápasy. P.S. Jordana Brewster jako vždy okouzlující.

Pár správných chlapů (1992)

Spravedlnost to má v tomto světe velmi těžké, což dokazuje i tento film. Někdy a někde se může i podařit, že zvítězí. Silný příběh s charismatickým a drsným Nicholsonem a nádhernou úvodní pasáží z vojenské přehlídky.

Ohrožení Britannicu (1974)

Jeden z prvních filmů, který předcházel nynější vlně "teroristických" filmů MADE in USA. Slušně natočené, dobře zahrané, obstojná atmosféra, jen ten závěr se mi nelíbil - "už jsem zase nejlepší". Silnější 3.