Nesvatbovi (2005)

Nudíš se? Kup si medvídka mývala. Nebo vymysli to, co tito dva pánové, tj. vyber si velké svatby, kde se lze lehce ztratit a kde tě nikdo ani nemusí znát, a pokud jsi vtipný a šikovný, tak získáš vše co hrdlo ráčí. Zde se jedná o příjemný odvaz, dobré jídlo a jako bonus nádhernou dívku, která se na svatbě VŽDY nějaká najde. Kvalitní 4.

Opravdoví kamarádi (1997)

Tolik náhod napěchovaných do jednoho filmu nespolknu ani já. Navíc mimořádně ineligentní pes, děti, které vůbec nezlobí, "parchant" šéf a obrovský HAPPY END - nooo to mě teda dostalo. Na druhou stranu jsem se příjemně pobavil, Kathleen Quinlan to hrozně slušelo , takže proč né za horší 3. Navíc přiznávám, že jsem jim záviděl.

Prstýnek (1944)

Ha-ha, vy skutečně věříte tomu, že by se nějaká šlechtična spustila s vesnickým chasníkem??? Nenechte se vysmát - tento film, i když je jinak kvalitně zahraný, natočený v krásné přírodě, je "Červená knihovna" po česku. Vím, že byl točen v těžké době, ale pro subjektivní hodnocení nemohu dát více než 2.

Proud času (2003)

Pokud najdeš své pravé místo, může být život krásný v jakékoliv době. Hezký film s dobrými herci, slušnou dějovou atmosférou a reálnými bojovými scénami. Sice trochu naivní pohled na dění ve 14. století, které bylo hodně pustošeno válkami, ale "čert to vem". Já jsem se příjemně pobavil a přiznám se, že kvůli Anně Friel bych rád v tomto století zůstal i já. Příjemný film , tak proč ne za 4 ?!

Před soumrakem (2004)

Co z člověkem dokáže udělat nenaplněná láska a jeho úžasná představivost, o tom je dle mne tento film, jako pokračování filmu "Před úsvitem". Jen málokomu se podaří prožít dvakrát za sebou tak silný cit, jaký zažili tito dva lidé. Říká se, že druhé díly bývají jenom "pitváním" dílu prvního, zde je to podobné, ale přesto "úplně" jiné. Proto mne i tento film dostal ! Po jeho zhlédnutí jsem byl nalomený, a stejně jako hrdinové ve filmu, chvíli veselý, chvíli smutný, plný naděje a beznaděje, radosti z opětovného setkání a smutku při pomyšlení na blížící se loučení . Malinko slabší než "Před úsvitem", ale přesto ještě za 5.

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Ta jedna hvězdička je za NÁPAD zprostředkovávat setkání lidí, kteří by se již nikdy nemuseli sejít.

Nekonečný příběh (1984)

Co napsat, aby člověk tomuto křehkému filmové skvostu neublížil. Snad jen toto - doufám, že svět fantasie nebude v dohledné době zničen především obrovskou a kolem nás všude přítomnou komercializací, která v nás zabíjí vše krásné a žene nás pouze za jediným cílem. A to by byla obrovská a těžko napravitelná chyba. V í r a v krásu nusí přežít !

Navždy a daleko (1992)

Je mi líto, že k tomuto filmu musím být tak krutý, ale jedná se o dílo, které jsem se bál pustit, a ukázalo se, že oprávněně. Né pro kvalitu filmu, né kvůli hereckým výkonům, ale kvůli tomu co se odehrává na filmovém plátně, protože právě chování lidí zde vykreslených mne děsí. Z důvodu tohoto mého strachu uděluji pouze dvě hvězdičky.

Před úsvitem (1995)

Rozdrcen silou okamžiku. Tak na mne zapůsobil tento film, který se sice může zdát pouhou "konverzačkou" dvou mladých lidí, ale pro mne byl nádhernou ukázkou jejich vzájemného sbližování, probíhajícího na neznámém místě za nepředvidatelných okolností, vyplývajících z nepředvidatelných situací. Hloubka jejich myšlenek a jejich souznění bylo výjímečné a jakoby se část z toho přenesla i na mne. Každému bych přál prožít takovou lásku. Mladým lidem přeji, aby si dokázali říci co tito dva, aby později nemuseli litovat, že se toho neodvážili.

Andělé slunce (2006)

Dle mého názoru jde o film, který je o něco lepší než Město bohů / možná větší bezvýchodností držených žen /. Je zde názorně ukázáno, kam až může bída dovést některé rodiče. Opakuji se, ale musím - "doufám, že se tohoto v naší demokratické společnosti nedočkáme" ... bohužel to ukáže až čas. Silnější 4.