8 MM (1999)

Nicolas Cage mě stále utvrzuje, že to býval vynikající herec a že to nynější období je jenom nějaká menopauza a že se za pár let vrátí. I Joel Schumacher mě utvrzuje, že jemu musíte dát jen pár milionů a natočí vám vynikající drama. 8 mm má prostě všechno, co správný drama má mít. Hlavně ta atmosféra je nevídaně hustá a velice mi připoměla Angel Heart. Pro všechny, kteří mají rádi krimi s dokonalou atmosférou, si musejí tento snímek pustit.

W. (2008)

Chtělo by to víc kontroverze než jen tento pohled, který sklouzává po povrchu a nevěnuje se těžkým obdobím G.W.Bushe trochu blížeji. Přesto Oliver Stone stále dokazuje, že je to režisérská extratřída, zvláště díky jeho způsobu natočení tohoto snímku jsem u toho zůstal až dokonce.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

První série je dosti nudná. Trvalo to dlouho než jsem přišel na chuť tomu zapadákovskému americkému přízvuku. Samotní herci jsou dobře vybrání, zvláště pak ALexander Skarsgard, který mě už zaujal v Generation Kill, a své role hrají docela obstojně. Jenže za těch prvních 12 dílů se toho moc nestane. Celý nám to popisuje jednu malou vesničku, kde žijí vedle sebe lidi a upíři. Proto jsem vzal trochu s úsměvem závěrečný vyřešení kriminální zápletky, která je tam vcelku zbytečná. Druhá série je o hodně lepší. Svět True Bloodu se nám otevře, už to není jen o pár vidláků, kteří poznávají upíry, ale pozornosti se dostává i jiným "nadpřirozeným" tvorům a příběh nás zavede i do jiných měst. Škoda jen toho ukvapeného finále.

Báječní muži na létajících strojích (1965)

Tomuhle říkám pravá britská nuda. Žádný naschvály při závodě, málo vtipů a k tomu ještě něco přes 2 hodiny. Na dvou místech jsem regulérně usnul.

Příběh Pixaru (2007)

Všichni se v tom tak nějka poplácavají po ramenou a samotný popis historie vzniku počitačově animované tvorby mě až tak moc neuchvátil.

International (2009)

Hlavní předností tohoto filmu je režisér Tom Tykwer. To je pro mě nejlepší evropský režisér dnešní doby. Scénář, který měl v rukou, nebyl zrovna nadprůměrný, ale Tom dokázal na mnoha místech vykřesat tolik emocí, že mi nezbývá než jen smeknout klobouk. 70%

Pařba ve Vegas (2009)

Po velice dlouhé době jsem v kině viděl neskutečně našlapanou komedii, která se trošku pomalu rozjíždí, ale nakonci se budete nonstop smát. Ústřední trojice je velice sympatická, ve které dominuje Zach Galifianakis. Todd Phillips natočil další pro mě kultovní komedii (po Old School a Starsky a Hutch).

Noc v muzeu 2 (2009)

Ještě horší než první díl. Tolik trapných, nevtipných scén se jen tak nevidí. K tomu samotný děj je neskutečná slátanina, která nevím jakým způsobem může držet pohromadě.

Proroctví (2009)

Alex Proyas nás nechal čekat pěkně dlouho na jeho další film. Při výběru námětu pro svůj film neměl zrovna nejšťastnější ruku. Vybral si totiž scénář, který je jako celek dost solidní, ale v jednotlivých částech se najde dost děr, nelogičností i hloupostí a zvláště pak závěr se nebude zrovna každému líbit. K tomu do hlavní roli obsadil Nicolase Cage, který prožívá nejtěžší období své herecké kariéry (doufám, že už jsi u dna a odrážíš se od něj Nicu). I přesto je Alex Proyas kvalitní režisér, který se se vším popral velice obstojně a nabídl nám povedenou sci-fi s dechberoucí scénou pádu letadla.

Chci to! (2007)

Tak a je to oficiální, i Britové se naučili točit teenagerovské komedie. Sami ale tento žánr obohatili o typický britský humor.