Expres (2008)

Není to až tak film o americkém fotbale, jako spíš o rasismu, který byl v USA v 50.letech všudepřítomný. Přesto to není až tak černobílé a všichni se opravdu poctivě snaží. 70%

Horečka sobotní noci (1977)

John Travolta nám krásně vlní bokama (ale na tebe Patricku Swayze nikdy nebude mít) a to je tak asi všechno, co jsem si zapamatoval z celého filmu.

Maverick (1994)

Velice vtipná podívaná, která na nás na mnoho místech tak krásně pomrkává (např. bandita v podání Dannyho Glovera).

Moji přátelé (1975)

Nechápu, co je na tom tak úžasně vtipného. Po celou dobu je tu partička po starších chlápků, kteří nedělají vůbec nic vtipného. Takže to občas hraničilo s nudou. Ale za fackování na nádraží dávám lepší hodnocení.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Nebylo to až takové utrpení, jak jsem si představoval (já prostě Woodymu nemůžu přijít na chuť), i tak pro mě na mnoha místech nudné.

Návrat na vrchol (2006)

Víc než polovinu děje všichni chodí jen okolo a vzpomínají na všechny ty hráče, co zemřeli v letadle. Příběh se nikam nehne a když nakonci tým složený z průměrných hráčů vyhraje jediný zápas v sezóně a McG nám to poddává jako kdyby vyhráli samotný Superbowl, tak to jsem se od srdce zasmál. I mezi ostatními filmy o americkém fotbale je to jen šedý podprůměr.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Michael Bay mi splnil můj sen. Ve dvojce jsem chtěl víc robotů i víc rvaček a víc Megan. To všechno mi dal, jenže ono to "překvapivě" nefunguje jako celek a film. Těch rvaček je tam dost a ani jednu si nebudu pouštět dokola jako v případě všech rvaček v jedniček. Roboti utíkají po ulici tam se poperou (což trvá taky dost krátce), pak běžej jinam (třeba do lesa) tam se znovu poperou a tak pořád dokola. Jediný moment, který jsem si zapamatoval byl zpomalený útěk Megan a Shia, kdy za nimi všechno vybuchovalo. Jenže to je dost málo. Jinak musím pochválit ILM, protože tenhle film vypadá jako kdyby stál víc než 200 mil.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

První polovina filmu je nařachaná mnoha kulervoucími vtípky. Zvláště Eric Cartman září. Druhá část je už trochu slabší, ale i tak to nedělá ostudu geniálnímu seriálu.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

V poslední době to říkám asi až moc častokrát, ale nemůžu si pomoct. Buď mám šťastnou ruku, ale většina českých filmů stála za to. I Sněženky a machři jsou toho přikladem. Nestane se z toho taková kultovka jako předešlý díl, ale je to velice dobře natočený i zahraný.

Červený pás (2008)

Na tohle jsem asi strašný cynik, ale řeči o cti a věrnosti atd. mě fakt rozesmály. Zlatý Krvavý sport, to je ta pravá arénovka. Ne tahle trochu naivní a trochu moralizující jednohubka.