• Krátkometrážní

Úžasná paní Maiselová (2017) (seriál)

Naprosto dokonalá podívaná. Sympatické, velmi příjemné obsazení, které skvěle funguje jak pořádně promazaný stroj. Interakce mezi postavami jsou zábavné, to duo tvůrců Palladino (především tedy Amy) umí, sledovat Rachel Brosnagan a její pravou ruku Alex Borstein je zábavné. Lepší seriál o začátcích ženského stand-upu by si člověk nemohl ani přát. Rozhodně je v seriálu vidět inspirace Joan Rivers a to je pro mě plusem. Perfektní podívaná za 5 hvězd.

Sarah Millican: Outsider Live (2016) (TV film)

Každé turné toto komičky je lepší a lepší. Za chvilku mi nebudou stačit hvězdičky. Zde Sarah exceluj při mnoha věcích, perfektně míchá příběhy ze života, improvizace při komunikaci s diváky funguje na jedničku, a dokonce se divák dočká i příjemných, místy smutných osobních příběhů, a přesto se budete smát na celé kolo. Měl jsem možnost tuto show vidět na vlastní oči v Dublinu. Sarah byla perfektní a musím říct, že záznam je přesně takový jaké si to pamatuji na vlastní oči. Je to perfektní a já i u sledování záznamu mám stejný pocit, který jsem měl, když jsem seděl v sále, a to, že Sarah by měla zpomalit z vtipy, protože se od toho neustálého smání začínám cítit špatně. Pět silných hvězd - zaslouženě.

Nick Offerman & Megan Mullally: Summer of 69: No Apostrophe (2017) (TV film)

Naprosto zábavná show! Pravda, přiznávám se, záznam jsem neviděl, ale měl jsem to štěstí vidět tuto show na vlastní oči v Dublinu kde se Megan a Nick zastavili, a bavil jsem se naprosto parádně. Popravdě jsem ani nečekal směs sand-upu, vyprávěných příběhů a hudbeních (nakonec i tanečních) čísel, ale ono to překvapivě fungovalo naprosto perfektně. Oba byli sví a člověk věděl, že na diváky nic nehrají. A na vlastní oči ze třetí řady to bylo ještě lepší.

Komici s.r.o. v Lucerně (2016) (divadelní záznam) odpad!

Jeden z velmi řídkých případů toho, kdy i 'odpad!' je ještě moc vysoké hodnocení. Takhle naprosto pošlapat umění stand-up(u) a poslat ho do těch největších a nejztuchlejších hlubin kanalizace. To se jim zase něco "povedlo".

Liga spravedlnosti (2017)

Fantasmagorie. DC už přestalo dávat smysl někde kolem Batman vs Superman a Suicide Squad, ale Wonder Woman byla povedená podívaná, jenže pak přišla Justice League. Slepenec všeho možného, jen bez nějakého smyslu.

Emoji ve filmu (2017)

Na tento film se sneslo tolik kritiky, tolik špíny a nikdo nechodil pro kameny daleko, že když jsem si film pustil, nečekal jsem opravdu ale opravdu nic. Byl jsem připraven na to, že budu mít chuť film vypnout, nebo, že ho dokonce vypnu jako se mi stalo třeba u Trollů. Jenže ejhle.. Já se u filmu bavil! Negativní kampaň kolem mě zafungovala tak dobře, že přes očekávanou katastrofu jsem se nakonec dobře bavil a film se mi líbil. Jasně, není to to nejlepší animované dílo, to netvrdím, ale na to, že mi byla slibovaná a namluvená animovaná katastrofa (nejen tohoto) roku, jsem se bavil docela dobře. Za mě spokojenost.

Dámská jízda (2017)

Druhá Vykolejená se s Amy nekonala. Ačkoliv v podstatě jde o dobrý a jednoduchý námět ve výsledku film víceméně stagnuje na stejném místě. Postavy jsou nedotažené a postava bratra/syna v podání Ike Barinholtze je naprosto nedotažená a vlastně mě jeho přítomnost v jeho scénách štvala. Přiznám se, že jsem v této komedii postrádal vtipy. Občas se člověk zasměje vtipné hlášce ale těch tu celkově moc není. Zdálo se mi, že za vtipnou položku se zde mělo vydávat duo v podání Wandy Sykes a v tomto snímku němé Joan Cusack, ale zrovna tento pokus o vtipné duo v tomto filmu vůbec nefunguje. Amy mám rád a společně s Goldie jim to funguje, kdyby se na scénáři ještě trochu zapracovalo mohlo jít o lepší film. Takhle je to ten průměr za tři solidní hvězdy.

47 metrů (2017)

47 Metres Down pro mě bylo příjemným překvapením. Pravdou je, začnu-li negativy, že jsou zde menší nedostatky ve scénáři které by se dali jednoduše upravit, a přepsáním pár detailů by se z nesmyslného jednání mohlo udělat něco vážnějšího. Ale ono to funguje i tak, nechytá-li se divák každého slůvka. Atmosféra zde perfektně funguje, je to skvělá podívaná při které je divák (aspoň já byl) v napětí. 47 Metres Down je skvělou podívanou a děj nestagnuje na místě ačkoliv k tomu všechno napovídá protože se vlastně jedná "jen" o klec na dně oceánu kterou obklopují žraloci. Původně jsem dal tři hvězdy, ale s tím jsem nebyl spokojený. Bavil jsem se, byl jsem v napětí a těch 87 minut uteklo velmi rychle. Proto dávám čtyři hvězdy.

Orange Is the New Black - Série 5 (2017) (série)

Po (pro mě) otřesné třetí sérii, se Orange Is The New Black začal chápat po druhém dechu, který od čtvrté série stále trvá a pátá série dle mého nabízí skvělou podívanou, která se odehrává v relativně krátké době a to překvapivě skvěle funguje. V Richfieldské věznici to tentokrát hezky žije, začátek série začíná opravdu na vysoké vlně, a ačkoliv dle mého děj pak spadá k průměru jak jde epizoda za epizodou stále je to báječná podívaná. Skvělou linkou v této sérii byla nová tvář aka Linda aka nová vězeňkyně proti své vůli. Tvůrci se zjevně snažili o zakončení série ve velkém stylu (jako tomu bylo u předešlé série, kde to perfektně fungovalo), dle mého to tady ale zrovna nezabralo, a když tato série končí na slabší vlně na další sérii se samozřejmě těším a jsem zvědav, co bude dál.

Kráska a zvíře (2017)

Já ani nevím, co bych mohl napsat kromě faktu, že jde o kouzelnou podívanou, kterou prostě u Disneyho umí. Tohle bylo perfektní, trochu kýčovité, saldší než cukr, ale perfektní podívaná, která hned vtáhne do děje a naservíruje, co slibuje - velkou romantickou pohádku.