• Krátkometrážní

Jon Richardson Live: Nidiot (2014)

Nidiot není špatný stand up u kterého se divák zaručeně zasměje. Jon zde posouvá laťku svých vtipů a ono to sice funguje, ale nastávají občasná hluchá místa. Dal bych klidně i čtyři hvězdy, protože spokojený jsem, ale přeci jen Jonův záznam prvního stand up vystoupení byl o pár stupínku výš a jednu hvězdu lepší. Každopádně tohoto pána si do budoucna budu hlídat protože pobaví.

Pasažéři (2016)

Studio si nemohlo vybrat lepší obsazení. Jennifer Lawrence i Chris Pratt jsou v každé scéně perfektní a uvěřitelní, první půlhodina navíc dala skvělou šanci Chrisu Prattovi ukázat se v poloze, ve které se doposud představit moc nemohl a řekl bych, že toho využil naplno. Díky této dvojici snímek nepůsobí klaustrofobicky a lehce vtáhne do děje. Akční scény jsou povedené a osobně by mi nevadilo, kdyby byl film o hodinu delší. Možná by ta hodina navíc tomu i prospěla a mohlo by se tam dít víc. Pasažéři jsou rozhoně příjemnou podívanou, která se veze na jemné vlně originality a určité vlně lehkých klišé. Za mě solidní čtyři hvězdy.

Doktor Strange (2016)

Velmi dlouho jsem přemýšlel nad tím, kolik hvězd si Doctor Strange dle mého zaslouží. Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi, a ty silné tři nakonec vyhrály. Doctor Strange je povedenou podívanou, rozhodně kvalitní origin nového hrdiny od Marvelu ale postrádá to určité dílky. Přišlo mi, že tento film někdy víc dává pozor na efekty, které jsou skvělé, ale o to slabší děj nám film servíruje. Svět Doctora Strange mi nevadil, naopak mi to přišlo zajímavé, ale přiznám se, že první "procitnutí" Doctora Strange mi přišlo komické ze špatných důvodu. Nelíbila se mi celá ta scéna jeho putování napříč oním viděním.. nebo čím, a celou tu dobu jsem si přál aby ta scéna už skončila. Zbytek filmu byl takový.. Marvelovský. Vařeno podle osvědčené kuchařce, s jistotou, že tím se (zatím) nic nezkazí. Pár věcí, například konec, byl zbytečně urychlený. Komické dotáčky jako ono přetahování s kápí sice uvítaným ulehčením, ale nepřesvědčivým. Pravdou také je, že Benedict Cumberbatch není zrovna můj oblíbenec a Doctor Strange to nezměnil, o to víc jsem byl rád, když jsem mohl vidět Rachel McAdams. I přestože je to dobrá podívaná, Doctor Strange ode mě dostává silné 3 hvězdy.

Gilmorova děvčata: Rok v životě (2016) (seriál)

Spoiler free Gilmorova děvčata jsou zpět v plné síle. Už první vteřiny člověka rychle a nenásilně hodí do středu dění, a divák si jen tak může užívat návrat do Stars Hollow a mít přitom pocit, že to místo nikdy neopustil. Osobně mám pocit, že díly napsané a režírované Amy Sherman-Palladino (Zima & Podzim) - jsou lepší jak ty od jejího manžela Daniela. Jeho epizody sice mají silná místa, ale tak i ty slabší, což by šlo napravit ve střižně. Každopádně Gilmore Girls: A Year in the Life je přesně to, co by si každý fanoušek přál u návratu svého oblíbeného seriálu, a dokonce si troufnu tvrdit, že lidé, co se na to podívají jen ze zvědavosti se určitě podívají na seriál od začátku a objeví v tom zpětné kouzlo. Co dodat na závěr? Teď můžeme doufat, že Gilmorova děvčata budou na Netflixu slavit úspěch a tvůrci se rozhodnou pro pokračování.. přeci jen, ta čtyři poslední slova.. (něco podobného, přiznám se, jsem čekal) to nemůže být konec.

Gilmorova děvčata: Rok v životě - Winter (2016) (epizoda)

Návrat do Stars Hollow nemohl být lepší. Ačkoliv je to už devět, co jsme měli tuhle příležitost, už při prvních vteřinách se nastává nostalgie a mám pocit, jakoby neutekl ani den. Není víc, co bych mohl napsat. Dokonale napsané, vidět Lauren Graham a Alexis Bledel ve svých ikonických rolích je naprosto perfektní a splněným snem každého fanouška seriálu. A Kelly Bishop exceluje, jako vždy.

Kevin Hart: Let Me Explain (2013)

Jak poznáte výborný stand up: Je jedno kolikrát jste ho viděli, je jedno, že ho znáte nazpaměť ale smějete se pokaždé u každého vtipu. Jak poznáte skvělý stand up? Smějete se i když ho vidíte po osmé aspoň tak u padesáti procent materiálu. Průměrný stand up? Něco funguje, něco ne. Horší stand up: Když už to chcete vypnout trochu se zasmějete a to vám dá novou naději, že to přeci jen bude za něco stát. Jenže... Kevin Hart a jeho Let Me Explain jsem po polovičním shlédnutí zařadil do kategorie: nikdy víc. Nezasmál jsem se ani jednou a rozhodně jsem nechtěl dalších třicet minut sledovat neustálý proud sprostých slov (odbočka! Sprostá slova mi nevadí a už vůbec ne ve stand upu, pokud do vtipu a do show zapadají, ale Kevin Hart používá různá slova za každým druhým slovem a je to spíš ubohé než "swag".) a hlavně jsem nemínil sledovat stand up s absencí jakéhokoliv vtipu.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Přiznám se, že jsem i přes mou velkou radost, že se dočkáme nové Bridget, měl strach. Bál jsem se, zda se návrat jedné z mých oblíbených postav podaří. A ono se to povedlo. V dnešní době se točí pokračování snad všeho. Z trilogií se dělají série, ze sérií se dělají ještě další, sequels, prequels.. hlavně, že to přiláká diváka. Strach a napětí šly stranou při první vteřinách tohoto filmu. Bridget je fajn a v plné síle. V době přeplácaných komedií, které se snaží tlačit na pilu, chrlit vtip za vtipem, snažit se pozvednout laťku snesitelnosti o další stupeň je Bridget překvapivě lehká, uvolněná a přesto nadále vtipná. Je to milá, usměvavá podívaná se skvělou dávkou humoru. Musím ještě dodat, že absence Hugha Granta snímku jen prospěla - sympatický mi nikdy nebyl - a podobnému trojúhelníku bych nevěřil. Patrick Dempsey přinesl něco nového a skvěle do tohoto snímku zapadl. Nemohu jinak jak plný počet bodů.

Zhasni a zemřeš (2016)

Tomuhle filmu se musí nechat, že přináší čerstvý vzduch do hororových plachet, ale bohužel to nestačí. Pomalý rozjezd, slabé rozpracování postav, a promarněné šance aneb důvody proč jsem dal tři hvězdy. Jsem si jist, že se dal film lépe zpracovat. Scény s Dianou jsou skvělé, ta venkovní scéna u auta - dokonalost sama - a bylo by pro snímek mnohem lepší, kdyby podobných měl víc. Povedený nápad, nedotažená akce, která je místy zdlouhavá a mírně vrže. Ale i tak tři silné hvězdy a uvidíme, co bude příště..

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Prvních dvacet minut se neděje nic než, že Alenka obhajuje myšlenku říši divů. Aneb, že nic není nemožné pokud v to člověk věří. Jenže jakmile se Alenka ocitne v samotné říši divů (v ŘÍŠI DIVŮ!) najednou jde její přesvědčení, že nic není nemožné, stranou. Helena Bonham Carter nechala hraní a jen křičí, Anne Hathaway spoléhá až moc na nesmyslném mávání rukama, ze kterého bolí oči (a to nemluvě o tom, že i svou postavu hraje tak nějak nijak), Johnn Depp podle mě už neví jestli hraje Kloboučníka nebo Jacka Sparrowa... nebo jestli vůbec hraje.. Kdo by to byl řekl, že jeden z nejlepších ve filmu bude Sacha Baron Cohen? Jeho Pán Času se povedl a byl uvěřitelný, i když jeho uvedení na scénu by se bez onoho pádu určitě obešlo. Děj má spoustu, ale spoustu trhlin, Alenka si silně protiřečí, finální zápas "s časem" a rzí je sice hezkou podívanou, ale rozhodně to není uvěřitelná scéna - aneb scéna u které by se divák nějak bál o hrdiny ve filmu. Nedotažený scénář krásné efekty prostě nezachrání. Říše divů za zrcadlem mohla přitom být mnohem lepší, kdyby se na tom líp zapracovalo. Člověk by řekl, že když na to měli šest let vychytají mouchy... Nemohu jinak jak dvě hvězdy.

Sarah Millican: Thoroughly Modern Millican (2012)

Thoroughly Modern Sarah Millican. Sledovat stand upy Sarah Millican je jako sledovat člověka, co stále roste a dospívá, i taková je její show a druhý záznam ukazuje, že se Sarah našla ve formě svého stand upu, který naprosto skvěle funguje a baví každou minutou i při několikátém opakovaném shlédnutí. Její stand upy mě baví i když na ně koukám stále dokola a znám pomalu nazpaměť.