• Krátkometrážní

Sarah Millican: Home Bird Live (2014)

S každým svým stand upem je Sarah Millican lepší a lepší. I její třetí záznam posouvá laťku výš i když už se pomalu zdálo, že vtipnější její show být nemůže. Osobní, dojemné a přesto stále vtipné a plné optimismu. Home Bird rozhodně baví i při desátém či dvacátém shlédnutí.

Miranda Hart: Tak tomu já říkám live show (2014)

Trochu bláznivé, trochu dětinské, ale optimistické a plné britského humoru. Přiznám, že jako fanoušek Mirandy Hart, jejího sitcomu a také člověk, co tuto show měl příležitost vidět na vlastní oči v aréně plné diváků jsem tak trochu neobjektivní. Ale co mohu říct? Já se skvěle bavil, jak u živé verze tak i DVDčka. Tohle je prostě nevinný stand up křičící Mirandino jméno, kdo jiný by tuto veselou párty při které se mlsá after eight mohl utáhnout? Za mě plný počet hvězd.

Stranger Things (2016) (seriál)

Tak od tohoto poměrně jednoduchého snímku se vyklubalo něco od čeho jsem nemohl odtrhnout oči a musel dokoukat. (A pak si říkat, proč je - zatím - jen osm dílů?!) Naprosto efektivní a uvěřitelný návrat do osmdesátých let - kdyby tohle někdo nečekaně vytáhl, zhoršil kvalitu obrazu, nikdo by pomalu nepoznal, že to nebylo natočeno v osmdesátkách - efektivní děj ve kterém jednoduchost hraje prim. A samozřejmě klasická osmdesátková žánrová klišé, která skvěle fungují. Doufám, že nominací se Winona Ryder dočká nespočet a doufám, že některé také promění, protože její herecký výkon je naprosto perfektní. To samozřejmě mohu říct i o ostatních, protože všichni herci v tomto seriálu hrají skvěle, bez kýče, bez přehánění a hlavně tedy uvěřitelně. Takové příjemné letošní překvapení. A teď čekat na druhou sérii. 4* hvězdy

Buchty a klobásy (2016)

Posledních deset minut je asi to nejdivnější, co jsem viděl v animovaném filmu a jen tak to asi něco nepřekoná. Musím přiznat, že jsem se dobře bavil. Sausage Party se mi líbila už po prvním traileru a jsem rád, že celý film byl stejně tak dobrý a nevyplácal svůj nejlepší materiál na upoutávky. Samozřejmě, že film tlačí na pilu, občas předvádí "skvělé" stereotypní postavy a chování, ale co by jsme čekali od těchto scénáristů? Naprosto originální námět, skvělá animace, dobré hlášky i místy nepohodlné koukání a přesto to celé nějak podtržené vtipem funguje. Já jsem se bavil. Co snímku dávám za plus je, že humor v tomto filmu nečekaně nespadá pod ten trapný, který se ve komediích objevuje čím dál častěji, a smích z diváka tak netlačí násilím. Rozhodně zajímavé překvapení roku.

Mělčiny (2016)

Ukázka z toho jak i z mála jde udělat velký film. Limitovaná lokace, která je použita na maximum. Záběry na krásnou krajinu střídají záběry na rozbouřenou hladinu vody, na vlny a to vše ze záběrů pod vodou. Vznikají tak krásné jedinečné záběry. Ale nejde o dokument, takže tu máme i scénář a děj, který je vlastně dost silný - mladá žena uvízne na kameni a ačkoliv, že na břeh je to blízko zároveň je to tak daleko, protože jediným společníkem této mladé dámy je velký bílý žralok. Jde o jednoduchou a přesto napínající podívanou a samotný závěr vymačkává tu poslední šťávu v podobě pořádné akce, kterou celý film vrcholí. Blake Lively byla uvěřitelná a opravdu se své role skvěle ujala.

Tajný život mazlíčků (2016)

Příjemný animovaný snímek se skvělou grafikou (celý New York vpadá vážně perfektně) a hezkým milým příběhem. Musím říct, že jsem byl mile překvapen, když jsem zjistil, že vše co jsem viděl v traileru bylo v prvních dvaceti minutách filmu. (I když by mi podobných scén ve filmu nevadilo o mnoho víc možná i proto je tu o hvězdičku méně). Když se na scéně objevil Snowball říkal jsem si, zda film nenabere spíše nucený směr, prostě něco aby film nebyl jen z krátkých klipů, ale naopak se mi to líbilo. Tu jednu hvězdu která schází do plného počtu lze přispět tomu, že humor a vtip trochu uprostřed kolísá jde to od shora dolů ale film se vzpamatuje, několikrát přinese perfektní momenty a rozhodně je Tajný život mazlíčků skvělou animovanou komedii pro každého. Rozhodně příjemné překvapení.

Sebevražedný oddíl (2016)

Batman vs Superman meets X-Men: Apocalypse. To je Suicide Squad v jedné větě. Velká promo akce Jareda Leta aka Jokera vyšla vniveč protože samotná tvář propagace je ve filmu tak deset minut. Více se zaměřujeme na Willa Smitha aka Deadshota, který ačkoliv nějak moc v propagaci nefiguroval táhne snímek na svých bedrech on (záleží na divákovi, ale mě se to nelíbilo). Ačkoliv nám byl každý z anti-hrdinů představen (čemuž se věnuje první polovina celého filmu) ani jedno představení není kompletní a divák má tak jen útržky o každé postavě a jeho fantazie musí dělat divy jelikož jinak máme pár otázek které nikdo nezodpoví. Naopak nám tu postavy mizí a objevují se jak je potřeba pro děj, ale bez nějakého smyslu. Velká slibovaná anti akce tak končí ve spárech obřího blockbusteru, který neví, co nám vlastně chce dát? Co je cílem tohoto filmu, spojit zlé anti-hrdiny, které vlastně vůbec tak zlí a nepřátelští nejsou? Udělat další Avengers, ale místo jednotlivého představení rovnou skok do rozjetého vlaku na půli cesty? Co se mi na filmu ale opravdu moc líbilo byla Margot Robbie aka Harley Quinn protože to byla postava jejíž každý moment na plátně jsem si užíval od prvních momentů. Nevím na co bych se z DC Universa mohl ještě těšit, ale rozhodně na solovku Harley Quinn rád poběžím hned jak budu moci. Margot postavě (na rozdíl od jiných) opravdu vdechla život (uč se Caro Delevingne). A když už zmiňuji Caru... co tohle mělo být.. nevím proč se o ní nepíše jako se dřív psalo o Kristen Stewart protože Cara je stále ta samá.. v každé scéně. Jo a ten tvůj "tanec" při odříkávání textu to opravdu nezachrání - ba naopak. Ještě dodám, že 3D u tohoto filmu se mi zdálo zbytečné. Myslíte si, že se někdy dozvíme příběh schovaný za růžovým jednorožcem? Možná to je jen mou neznalostí komiksů, nedivil bych se, ale i tak tvůrci nemohou spoléhat, že do kina jdou jen znalci a jelikož tam pro postavu nějaký smysl měl, byl bych rád kdyby podobné věci prostě jen nevyšuměli do prázdna, to pak ničí potenciál hloubky příběhu. Stále tomu filmu dávám tři hvězdy. Margot byla dokonalá, děj fajn, odpoledne v kině jsem si užil. Je to mnohem lepší jak X Men: Apocalypse a bordelu Supermana vs Batmana to také nedosahuje. Tři hvězdy, silné tři hvězdy a doufám, že DC si sedne a vše nejdříve pořádně promyslí. Tento snímek si mohl dovolit být zlejší, víc anti... ne jen další skupinka lidí, co zachrání svět.. takových tu už pár máme.. byl to ambiciózní nápad udělat film o zloduších ale nějak se to otočilo na další klaďase. Pozor! Za touto částí komentáře následují spoiler ke konci filmu: Co to sakra mělo být? Pominuli ten zbytečný CGI bordel, který zmizí jak mávnutím kouzelného proutku, (tak ne to nepominu, jelikož to je docela velké téma aneb prostě konec, jen tak, lehce, nic.. prostě konec všeho. A co mě vadilo bylo nazýváním tohoto nesmyslu "strojem" na zničení lidstva, ale no tak šlo přece stále jen o čáry máry a já se pomalu bál, že na mě vyletí nějaký Transformer) z ničeho nic objeví neporaněná Viola Davis, která ještě před pár momenty byla jedním nástrojem na zničení světa a dělá jakoby nic a příběh se žene dál. Vzpamatujte se tam trochu u toho DC.

Krotitelé duchů (2016)

Věděl jsem, že se na ten film půjdu podívat protože přes všechno mám rád Kristen Wiig, Kate McKinnon jsem si zamiloval v pořadu Saturday Night Live a rád mám i Melissu McCarthy, Leslie Jones na mě v SNL také působila dobře avšak zdá se, že hraje stále to samé dokola. Každopádně toto jsou ale Krotitelky Duchů ne SNL. Bál jsem se, že film je rozcupovaný nenávratně a do kina jsem šel tedy jen z čisté zvědavosti a touhy vidět oblíbené hvězdy na plátně, ale nakonec jsem dostal snímek, který byl rozcupovaný aniž by mu někdo dal pořádnou šanci. Komedie splnila svůj účel a já se vážně od začátku do konce perfektně bavil. Pravdou je, že existují plusy které se dají ale otočit i v mínusy. Jako například počítačová grafika duchů. Dalo by se říct, že na dnešní grafické dovednosti předvedené v Maleficent, Popelce nebo podobných jsou nedostačující a komické na reálné zpracování duchů v původních filmech, ale to vůbec nevadí, když divák sleduje onoho ducha nevypadá to nejhůř. Vtipy se ve filmu opravdu povedly, mohlo to být lepší, ale mohlo to být i mnohem horší a tento snímek dokazuje, že umí z diváků dostat smích i nenásilnou nenucenou formou, která poslední dobou je spíš nucená a tažena do takových extrémů, že vtip se mění v parodii sebe samotného. U krotitelek jsem se skvěle bavil a mrzí mě, že ten snímek byl odsouzený k zániku ještě dřív než dostal svou šanci. Škoda. Krotitelkám se mohlo vést. Já se na ně ještě rád znovu podívám i když budu jeden z mála.

Ant-Man (2015)

Na film od Marvel Studia se mi to zdálo na hodně pomalý rozjezd. Co si budeme povídat, trvá to čtyřicet minut než se vůbec náš hlavní hrdina (v podání sympatického Paula Rudda, který se postavy Ant-Mana zhostil skvěle) dostane do obrazu toho, co se vlastně děje. Hned první scéna zmenšení ve vaně byla dokonalá a člověk si řekl, že na toto stálo čekat. Valící se voda, a útěk skrz různé denní nástrahy po takového Ant-Mana. Skvělé. Pak ale film opět zklidnil a jelo se v "bezpečném" tempu. Některé scény musí člověk brát s humorným nadhledem. Jako Ant-Manova dobrodružství do mravenišť nebo akce v trubkách s vodou. Některé ty věci jsou trochu za hranou a ačkoliv nám létající lodě nevadí, ovládání myšlenkami mravence je přeci jen trochu úsměvné. Ale zase to nechci shazovat, naneštěstí film neodskočí příliš daleko od této hranice a vždy včas se stihne vrátit 'k normálu' a to mě na Ant-Manovi také skvěle bavilo. Ant-Man je důkazem toho, že sólové origin story jsou již minulostí, už to prostě není ono. Je to jak přes šablonu, přes kopírák. (Aneb když se Scott zeptá "Can't we call the Avengers?") 'Máme skvělou -ale tajnou (i když ne zas tak tajnou když jsou tu videa a zvěsti)- technologii, která by byla v cizích rukou nebezpečná a ty jsi ten člověk, co to všechno a nás všechny může zachránit.' Oh stop it, you! Tento origin story je podle mě úrazem filmu. Zde se to navíc snaží tvářit jako rodinná podívaná i pro nejmenší a to není vždy to nejlepší. Celkově je to skvělý film, má své humorné momenty, (oh ta akce v pokojíčku, vláčky!) ale má i slabší momenty jako mega-mravence, který by se víc hodil do nějakého filmu na sobotní odpoledne v televizní rodinné komedii. Za mě čtyři hvězdy.

Angry Birds ve filmu (2016)

Tohle byla překvapivě milá podívaná. Musím říct, že se mi líbili postavy i především prostředí, které vypadalo opravdu promyšleně, hezká nenásilná animace, která sice mohla být více propracovaná, ale ve filmu jako je tento asi člověk na detaily domků či stromů moc nekouká. Líbilo se mi to, jak po vizuální stránce tak také příběhové aneb scénář nebyl vůbec špatný. Postavy (Chuck!) skvělé. Ovšem toto není snímek na čtyři hvězdy natož na pět. Něco tomu snímku chybí, je to takové neúplné. Ale rozhodně nebudu mít problém se někdy náhodou na tento snímek znovu podívat, bude-li chuť či nálada.