• Pohádka
  • Romantický

Sabrina (1995)

Poměrně povedený remake (sláva!) příšerného originálu, protože do hlavní role je tu obsazena herečka a ne to dřevo sebrané kdesi na ulici kvůli ksichtu tehdy považovanému za líbezný.

Aladin (1992) odpad!

Tady bylo špatně snad úplně všechno. Infantilní odporný děj (ani dětský film nemusí být infantilní, proboha), odporná hudba, odporné písničky (ty jsou v každé disneyovce hnus zelenej) a neskutečně odporný dabing.

Fei cheng wu rao (2008)

Kdyby tam nehrála Qi Shu, nebyl by důvod na to koukat. Nevím, proč rozpatlává svůj talent v takové blbosti bez děje i myšlenky.

Hrdinové (2017)

Tvůrci se nebyli schopni rozhodnout, co vlastně točí, zda komedii (začátek), drama (prostředek) či melancholický film (konec). Filmu lehce ublížilo, že nebyl přeložen z originálního znění, ale anglických titulků. Pointa některých vtipů zanikla v překladu.

Sunjeong manhwa (2008)

Je půl dvanácté v noci, za pět a půl hodiny vstávám, ale tohle jsem prostě musel dokoukat do konce. Neskutečně dobrá kamera, úžasný námět, vynikající výkon všech herců ať v hlavních nebo vedlejších rolích. Dosud jsem neviděl lepší východoasijský film. I do nebe vynášená Láska nebeská se vedle tohoto možná může jít zahrabat.

Před půlnocí (2013)

A kecaj, kecaj a kecaj. Nejdřív kecají v autě, pak u stolu, cestou do hotelu, v hotelu a celé to uzavírá kecání v baru. Nůůůdááá…

Muž bez minulosti (2002) odpad!

Odpad jsem dal nejspíš kvůli tomu, že jsem čekal komedii a dostal film v podstatě úplně o ničem. Jeden něco říká, všichni ostatní prkenně stojí a čumí, někdy na hovořícího, jindy doblba.

Italština pro začátečníky (2000)

Podle dabingové verze, kterou jsem našel, je to naprosto nekoukatelný škvár, v němž se nevyskytuje snad ani jedna jediná normální postava.

Zlatíčka pro každého (2001) odpad!

Kvůli idiotsky napsané a zahrané postavě, kterou představuje Stanley Tucci, je ten film totálně nekoukatelný. A ani ostatní se v něm neumí chovat aspoň přijatelně normálně.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Po shlédnutí tohoto filmu celkem chápu, proč Američani dělají remaky i moderních fimů z neamerického prostředí. Americký remake má mnohem větší švih, není tak utahaný a rozvláčný jako tenhle původní snímek.