Čára (2017)

Nie žiadne "syrove drama" to nie je. Na to aka reklama bola okolo tohoto filmu tak je skor desna zývačka. Pre mna len ďalší film ktorý sa snaží tváriť drsne ale to je asi tak všetko...

Špína (2017)

Nechcem začínať že na Slovenske pomery je to celkom fajn ale je to asi tak :)... Nemal som žiadne špeciálne očakávanie od Nvotovej a už vôbec nie od Morávkovej ktorá zahviezdila v šou Zem spieva. Ale obe to zvladli velmi dobre a to čo býva kameň úrazu slovenských filmov (toporné dialógy) tu funguje. Rozhovory v kruhu na liečebni boli perfektné civilne síce vulgárne ale o to uveriteľnejšie. V rámci európskej kinematografie sa určite nemáme začo hanbiť.

Velká nádhera (2013)

Vizuálne podmanivé a hudobne lákavé... Najmä ta úvodná diskotéka nemala chybu a patrí k tomu najlepšiemu čo som doteraz videl :) Ale to je asi tak všetko ak nerátame zopár filozofických uvah o živote miestnej smotánky. Na môj vkus príliš artové a miestami som sa dosť nudil.

Divoké historky (2014)

Ked pohar trpezlivosti pretečie je to masaker :) Úžasne príbehy genialne vypointovane a zahrané ako o život s perfektnými napadmi. Szifron je pre mňa Španielsky Tarantino. Scéna s dvoma autami ako vám niekto serie na predne sklo bola brutálna a ešte divokejšia bola zaverečna svadba..

Stranger Things - Kapitola devátá: Brána (2017) (epizoda)

Nikdy som ešte nepísal komentár pre nejaký diel serie ale toto zakončenie proste stalo zato...Vygradované na maximum a zostrihané tak že napätie sa dá krájať. Jednotlive sekvencie príbehu do seba perfetkne zapadajú. Dufferovci klobuk dole. Mna osobne (zrejme starnem) najviac potešila ta záverečná scéna školského večierku. Tých hercov si proste musíte oblúbiť. Eleven a Mike ale aj ostaní boli proste úžasní. Hned ako skončil tento diel tak som si musel pustiť Cyndi Lauper - Time after time aby som si vychutnal tu atmosféru opakovane

Wind River (2017)

Ti ludia maju len ticho a sneh... Mraziva atmosfera amerického severu a tema o ktorej sa až tak často nevraví. A to pôvodný obyvatelia USA a ich sučasny život v drsných podmienkach. Zaujímave spojenie agentky FBI a miestneho stopára ktorí sa snažia objasniť "úmrtie" mladej indiánky. Nie je to až také temné ako Temný príbeh ani premyslené ako Muži ktorý nenavidia ženy, ale aj napriek tomu sa jedná o nadpriemerné krimi...

Komorná (2016)

Život Adele po Korejsky :P... Park ma svoj štýl a vie zaujať aj tam kde by iný režiser len prešľapoval na mieste. Žiaľ tento príbeh šiel akosi mimo mňa aj keď to malo zopár zaujímavých momentov. Príbehy o pomste bola iná liga ale lesbická romantika (aj ked dobre zahraná) ma trochu nudila.

V sedmnácti (2016)

V ramci "subžanru" skôr priemer. Film sa snaží zaujať vzájomnou nevraživosťou ústrednej dvojice ako nejakým romantickým príbehom. Všetci vieme ako to nakoniec dopadne takže tých násilných scén mohlo byť kľudne aj menej :)

V paprscích slunce (2015)

Takto tento dokument musí pohnúť aj zo zarytými komunistami. Dokumentov o Severnej Korei je ako šafranu a korektne tento sa celkom podaril. Niekedy je naozaj najlepšie len nechať bežať kameru a pripravená propaganda sa zosmiešni aj sama. Osobitne ma zaujal ten priebeh vyučovania na škole kde už mladým dievčatam vymyvaju mozog Kim Ir Senom a nútia ich recitovať príbehy o jeho živote...

Gomora (2014) (seriál)

Popis tejto serie je spoiler jak sviňa :)...Ale nevadí treba uznať že taliani a mafianske filmy či seriály sú iná liga a Gomora je ukážkový príklad. Update: Prvá séria je jednoznačne za plný počet. Dianie vo väzení a charizma Dona Pietra ktorý vždy keď je v zábere má to grády. Postupne sa ale vytráca a nastupujú vedľajšie postavy a druhá seria je už najmä o Cirovi a jeho "skupine". Je to už o poznanie slabšie ale stále to ma silne momenty a nechýba ten pocit neistoty. Žiadna postava už nemá istotu že neskončí s gulkou v hlave...Oproti brutálnej Gomore je Kmotor už len romantický príbeh pre pamätníkov.