Blade Runner 2049 (2017)

Villeneuve vie rozprávať obrazom a hudbou aj navodiť tu správnu atmosféru ako málokto. Tomuto žiaľ chýbalo niečo ako funkčne postavy ktoré tu mali dostatok priestoru. Mňa to mystično a fitozoficke otázky bytia replikantov nejako neoslavilo. Oceniť treba hlavne kameru a dlhé zábery na prázdne exteriéry pocity prázdnoty ktorý tento film navodzuje. Dlžku filmu nepovažujem za problém ak by to tam žilo trošku viac ale zrejme to bol cieľ... Mimochodom mať za frajerku hologram, ktorý sa dá vypnúť nie je zlý nápad :)

Switch (2011)

Také bečkove krimi pri ktorom vam ani tak nevadí tých 5 reklam v TV :) Vymeniť si byt s niekým koho vobec nestretnem tak to je namet za sto bodov ale treba oceniť výkon hlavnej postavy ktorá do toho dala ozaj všetko. Aj svoje kozy :)

Úkryt (2011)

MIestami znepokojive a miestami žial nudne a pomalé. Nie žeby mi vadilo pomale tempo ale musi to mať aspon nejaký zmysel ktorý vyváži niečo iné. Taký nízkorozpočtový "katastrofický" film s hlbšou myšlienkou, ktorá šla mimo mna

Vetřelec: Covenant (2017)

Stokrát omletý a prevarený koncept ktorý už nikoho nezaujíma a ničim neprekvapí... Oproti pôvodným Aliens sa uplne vytratilo nejaké to napätie alebo atmosféra. Postavy mi boli úplne ukradnuté a bolo v podstate jedno koľko ich tam "padne za vlasť". Prometheus mal aspoň nejakú filozofickú myšlienku, ale toto voľne pokračovanie žiaľ nemá nič. Oproti tomuto je Marťan nadčasový snímok :))

Uteč (2017)

Mat frajerku čo ma ujetých rodičov nemusi byť celkom dobrý napad na navštevu :) Tých par hororových prvkov stalo zato a najmä priatel na telefone je na nezaplatenie..

Dunkerk (2017)

Nolan je stávka na istotu... Film z obdobia II. svetovej vojny kde tých "German" ani poriadne nevidno tak nato treba talent. Všade prítomná smrť neistota a tápanie v tme. Zobrazenie skutočného vojnového pekla vo svojej surovej realistickej podobe bez nejakých romantický a klišovitých vsuviek... Kamera uplne genialna :)

Spectre (2015)

O poznanie slabšie ako Skyfall. Openning v podaní Adele už asi málokto zaspieva lepšie :).. Trošku zbytočne naťahované. Postavy ako Belluci a Waltz mali smiešne malo priestoru a Dave Batista ukázal akurát že sa vie dobre mlatiť (rvačka vo vlaku bola cool) ale inak to vyšumí z hlavy pomerne rýchlo.

Místo u moře (2016)

Rodinná drama na pozadí viacerých tragedii. V podstate štandardný rodinný film ktorý nič nekazí ale ani neprinaša nič nove a Cassey Affleck štandardny...

Smrt ve tmě (2016)

Komu budete držať palce ked partia sopliakov začne vykradať dom slepcovi ktorý vyzera byť tiež celkom dobrý pošuk? No asi jeho čoklovi :). Malo to zopár hardcore momentov ale ja moc neobľubujem filmy v "temnote" ktorých bez prepačenia hovno vidim...

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Clint je proste pán v jeho veku točiť áčkove filmy ktoré majú hlavu aj pätu je niečo unikátne. Tom Hanks štandardný ale vyzdvihnúť by som chcel najmä strih a kameru. Nasnímanie dopadu lietadla na vodu ma úplne dostalo. To vyšetrovanie nemalo možno až taký "strhujúci" spád, ale klučové bolo to čo sa dialo v kokpite.