Fargo (2014) (seriál)

Billy Bob Thorton, zasnežená krajina a jedna policajtka ktorej to celkom myslí...Filmový Fargo ma nejako zvlašť neoslovil ale toto je iný masaker. Práca s postavami, absurdné situácie, perfektná kamera a titulna znelka ktorá sa naštastie zachovala a chýba mi v druhej serii.

Hunger Games (2012)

Twilight pre náročnejších ako sa vraví :) Aj ked na Twilight by som sa nevydržal pozerať pri tomto reality-show sci-fi som sa pristihol že drží palce hlavnej hrdinke. Ten jej boj o prežitie ma tu paradoxne zaujal viac ako DiCapriov Revenant . Škoda že Lenny Kravitz nemal viac priestoru :)

Kříž cti (2012)

Skromný film o sile priateľstva ktoré prežilo aj II.svetovú. Viacerým toto pripomenie artovejšiu Kukušku ale tu si miestni dôstojníci aspoň rozumeli :)

Suburra (2015)

Príklad toho ako všetko dokáže skomplikovať jedna dobrá jebačka :)... Politika cirkev a mafia v úžasnom talianskom kolorite ktorý dokáže strthnuť aj otrlého divaka. Postavám síce nie je čo zavidieť ale svoje úlohy zvládajú dokonale. A samozrejme hudobná stránka v podaní M83 dodavaju tejto snímke tu špecifickú atmosféru.

Opustit Las Vegas (1995)

Príbeh alkoholika a miestnej šlapky v podstate neprinaša nič zaujímave len popisuje postupný upadok jedného človeka. Priamočiary príbeh len mapuje hotely a kasína v ktorých si niekto ožiera hlavu. O téme zavislosti je kopec lepších filmov ktoré majú aj čo povedať....

V zajetí démonů (2013)

Hororový potenciál využitý dokonale... Možno to bude tým že nepozeram často horory ale od čias Rec a Tých Druhých som sa tak nebál... Teda aspon nie pri pozeraní filmu :)

NON-STOP (2014)

Neeson v svojej už tradičnej ulohe agenta-otecka aj ked teraz trošku viac agenta :) Byť vzdušný šerif asi nie je bohviečo najmä ked vam neverí takmer nikto a na palube lietadla vam chodia čudne SMS z ktorých ste jelen... Napätie tomuto filmu rozhodne nechýba a síce to nie je 96 hodín ta davka klíše je tu pomerne stráviteľna.

Thor: Temný svět (2013)

Ak skrížite pana prstenov s Hviezdnymi vojnami a pridáte k tomu jedno poriadne kladivo vypadne vám z toho Thor :) Veď mať poriadne kladivo vždy poruke to musí Thorovi zavidieť nejeden domáci kutil... Ale k filmu v podstate bežná popcornová zábava ktorá sa neberie príliš vážne a nenudí. Akurát z tých skokov medzi jednotlivými svetmi by sa zamotala hlava asi aj panovi Einsteinovi.

Stranger Things (2016) (seriál)

Best Thing of this summer :)... Seriálova pecka s hororovými prvkami popri ktorých su Akty X len slabý odvar. Ma to tu spravnu temnú amtosféru herecké výkony (najmä) detských hrdinov si proste zamilujete. Ja som si zvykol aj na ukričanu Winodu Ryder. Snád jediná škoda je že to má len 8 epizód v jednej séríí ale teším sa na pokračovanie aj ked latka je dosť vysoko....

Protektor (2009)

Zaujímavá forma a pomerne nezvyklý hudobný doprovod k spracovaniu temnej doby Protektorátu. Zamotaný romantický príbeh na pozadí udalostí ktoré predchádzali a nasledovali po antentáte na Heidricha.. Napriek tomu že toto som pozeral v "letnom kine" a nebolo zrovna teplo tak tento film stojí za dopozeranie :)