Dánská dívka (2015)

V živote som mal rád len dvoch ludí a ty si bol dvaja z nich... Eddie dokáže zahrať ženu lepšie ako žena samotná :) A netreba k tomu ani tonu mejkapu a dlhé pančuchy... Film stoji najmä na silných hereckých prejavoch ale v ničom nezaostáva ani výtvarné poňatie. V príbehu o maliaroch je samozrejme dôležitá aj detailná kamera ktorá zachytáva postupnú premenu Einara na Lili. Nezvyknem vyhladavať romantické filmy ale v tomto prípade som sa určite nenudil :)

Star Trek: Do temnoty (2013)

Neviem či už starnem ale nejako som sa pre toto pokračovanie Star Treku nevedel nadchnuť. Asi je to už priliš blockbustrove ubehané a chýbal mi nejaký konzistentnejší príbeh... Samozrejme Benedict ako zaporak nesklamal len mal mať možno viac priestoru :)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Pekná kamera, drsná a fyzická akcia a doškriabaný Leonardo ktorý sa plazí za svojim oscarom :)...Tento film má zopár silných momentov ale ako celok šiel akosi mimo mňa. Od režiséra akým je Iñárritu som čakal niečo viac dôvtipné. Súboje s indiánmi boli celkom slušne ale keď si spomeniem na posledného Mohykána tak Revenant prehráva na celej čiare. UPDATE....Druhé zahliadnutie tohto filmu mi prišlo o niečo zaujímavejšie a musím ešte raz vyzdvihnúť perfektnú kameru aj keď ten dej možno každého nechytí. Úvodný stret s indiánmi a spôsob akým je nasnímaný je uplne perfektný a klobúk dole pred kameramanom. Možno ak by tento film bol o niečo kratší nič hrozne by sa nestalo. Prvý krát som tento film pozeral na notebooku druhý krát v TV a ak to niekedy uvidím na veľkom platne ktovie ako sa moje hodnotenie ešte nevyvinie ale viac ako 4 hviezdy to už asi nebude :)

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Nezvyknem chodiť do kina na filmy ktoré majú modrý štvorec ale teraz som urobil výnimku a žiaľ aj velku chybu... To čo sa mi pred 20 rokmi páčilo tak teraz som sa išiel unudiť. Keby som tušil že to bude tak mizerné tak si kupim radšej 4 pivá. :) Tak mizerný scenár som už dlho nezažil a o nejakom napätí sa tu ani nedá hovoriť. Dialógy boli tak toporné ako keby ich písali tvorcovia burlíveho vína a to veľka čast hercov ostala z pôvodnej formacie 1996. Katastrofický film si už tak skoro asi nepozriem..

Úsvit planety opic (2014)

Pokračovanie ide v duchu starých pokračovaní pôvodnej planéty opíc ktoré už tiež za vela nestáli.. V podstate tu nie je nič nové a len sa recykluje to čo sme už videli v iných verziách. Samotna finálna akcia postráda nejaké napätie a ľudske postavy sú tu viac menej do počtu. Jediný kto to ako tak zvládol svoju úlohu bol Andy Serkis a jeho Cézar :) Oproti perfektnej jednotke sklamanie.

Divergence (2014)

Pri sledovaní tohto teenage sci-fi som sa tiež citil trochu divergentne :) Vykreslenia sveta frakcíí bolo celkom zaujímave akurat som nerozumel k čomu boli všetky tie testy a pokusy.. Na svet v ktorom ma každý určené miesto tu mame predsa Equlibrium kde nechýbalo napätie aj atmosfera. Tu to bolo robené viac na efekt ako na nejaký príbeh ktorý moc originalny nebol...

Já, Olga Hepnarová (2016)

Cigaretka na dva ťahy fľaša vína, jedna holka a jej vnútorný vzdor.. Asi takto by vypadalo keby Život Adele natočil Haneke :). Atmosféra doby aj čiernobiely obraz bez hudby dotvaraju beznádej jedného ludskeho príbehu. Nie je to zrovna divácky film na ktorý sa budu hrnúť masy ľudí ako na Kameňák ale o to je možno hodnotnejší že si ide vlastnou cestou. Duo režisérov tu odviedlo slušnú pracu a samozrejme hlavná hrdinka na ktorej to stalo aj padalo... Ten záver po procese sa mi zdal už zbytočne naťahovaný

Mazel (2012)

Ideálny film pre všetky tie stratene existencie ktoré žijú s rodičmi ešte aj po 30tke :).. Hľadať lásku akurát v Thajsku mi skor prišlo úsmevne ako sa tam ten obor motal medzi miestnymi šľapkami. Ten sociálny rozmer filmu a vzťah k matke tu bol vykreslený podstatne lepšie ako hľadanie vzťahu v inom štate.

Robocop (2014)

Tak si bývalý Batman kupil robocopa :) Vcelku dobrý reštart ktorý ma bavil viac ako original a čierny oblek bol celkom cool.

Ucho (1970)

Temne obdobie komunizmu v ČSR a atmosféra všeobecného strachu a nedôvery medzi špičkami politického vedenia štátu. A najlepšie postavy Brzobohaty a Bohdalova na vrchole hereckej kariéry...