Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Americký sen v praxi...ten film zraje a mě na konci napadne, že když je člověk fakt v něčem dobrej, ale je tak trochu neposeda, neznamená to, že by na to nutně musel doplatit :)

The Obama Deception: The Mask Comes Off (2009)

Nejsem konspirační teoretik, ale baví mě přemýšlet nad některými temáty, které se týkají prohnilosti systému. Ať pravdivé, či nikoliv, rozhodně nutí k zamyšlení...globální oteplování? Fake a nebo pravda? Opravdu člověk během 100 let dokáže rozhodit přírodu, která se formuje nepředstavitelně delší čas? Nejsou i ta největší svinstva produktem přírody, když z ní vzešla? Opravdu by Američané jen tak dovolili, aby prezidentem vstanul černoch, kdyby to nemělo mít nějaký účel? Je normální, že předvolební sliby nejsou naplňovány, ale místo toho se ruší? Jsme otroci bankovního systému? A spousta dalších otázek...kdo na ně zná odpověď? Jedno je ale jasné...Evropská Unie je důkazem toho, že malé státy jako jsme my ztrácí svou suverenitu a pomalu, ale jistě se stáváme jen levnou pracovní silou pro vyvolené země...a za 50 let se opravdu můžeme dočkat jedné vlády, jednoho jazyka, jedněch zákonů a jedné říše...aneb to, co se nepovedlo Hitlerovi násilím, udělá USA pomalu, ale nenápadně, aniž by někdo více protestoval...jakmile totiž člověku nejde o život, říká si, že nějak bude...a v dnešní schválně uspěchané době ani nestačí vnímat, že mu někdo ořezává jeho práva a svobody. No, budoucnost ukáže :)

Smrt krásných srnců (1986)

Bohužel, předloha by si zasloužila mnohem epičtější rozměr, spousta poetických momentů, kterých je v knize nespočet se zde ztrácí, nebo tu nejsou...a to zamrzí...filmu by neškodila o půl hodinky delší stopáž. Snad se v budoucnu dočkáme adaptace, která ve mně vyvolá stejné pocity radosti i smutku jako krásná knížka Oty Pavla. (viděno po přečtení knihy)

Neznámý Rangún (1995)

Za překrásnou hudbu(snad nejlepší, co Hans Zimmer kdy složil) a Patriciu Arquette :)

Benga v záloze (2010)

Je to škoda...mohlo to být lepší než celkem vydařená komediální jednohubka.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Bohajeho...epický fail dokazující jak moc je Potter vyčpělý a jak moc by mu prospělo scvrknutí do trilogie. Triky fajn, herci nehrají špatně, ale je to o ničem, stokrát dokolečka opakované. Něco jiného je číst knihy a něco jiného je koukat na filmy. Nevím jak knižní, ale filmová Relikvie smrti k smrti nudí... Vězeň z Azkabanu zůstává králem, a to je to jediné, co ze značky Potter nedělá nejzbytečnějšího Vyvoleného, jaký kdy spatřil světlo světa . Yates(sorry, spíš Rowlingová), že se nestydíš takhle vyjebávat s divákem...a když vidím ty téměř miliardové tržby z celého světa, je mi blivno...

Sociální síť (2010)

Zuckerberg...inteligentní hajzlík, génius, zloděj? Pro mě jen člověk, který se nebál vzít příležitost za pačesy a šel přitom přes mrtvoly. V dnešní době je těžké se prosadit a jemu se podařilo najít skulinku v moři internetu a vyplnit jí facebookem...jak moc revoluční to bylo ukáže až čas...každopádně status fenoménu dnešní doby má zajištěný, na to modré, hnusné "efko" narazíte prostě všude...teď už i v kinech, ale právě za tenhle film jsem mu vděčný. Lahůdkové konverzační drama, které díky preciznímu vedení neztrací dech ani na setinu sekundy. Jeden herecký výkon lepší, než druhý a já si vychutnával každou emoci, každý sviňský pohled, každé pronesené slovo...a celou tu dobu jsem na facebook nepomyslel...bylo by totiž úplně jedno, zda je to pravda, nebo fikce...v rukou Davida Finchera se snad i ho*no promění ve zlato. Nejsem IT, nejsem nerd, facebook (i, když mám) nemusím, ale The Social Network prostě žeru. Kameraman, trikař, hudební interpreti a hlavně Zucker/Eisen.berg na hrad! 100%

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Speed Racer, Kick Ass a teď Scotty Pilgrumů, nepopírám, že jsem byl okouzlen vizuálem, ale první dva filmy měly neuvěřitelnou gradaci. Ta Scottovi chybí, přesto pěkné 4* a určitě si to někdy příště dám i na DVD.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Ocenit by se měl každý talent...a asi to nejde jinak, než přes masy lidí, ale mě to prostě nebaví...jo a Bílá by měla dostat klíček na pusinku a pytel přes hlavu...ty její výlevy a xichty...