Gangy New Yorku (2002)

Možná trochu utahané, ale famózní Daniel Day-Lewis a Scorseseho smysl pro akci (úvodní bitka je naprosto ultimátní)...to z hlavy prostě nejde ven :)

Poslední samuraj (2003)

Luxusní podívaná s procítěným hereckým výkonem většiny zúčastněných v čele s Tomem Cruisem a Kenem Watanabe. Silný příběh, který prolíná silná hudba v krásných ex a in-teriérech Nového Zélandu pod vedením skvělé režie Edwarda Zwicka. Válečný snímek o hrdinství, lásce a svobodě v časech, kdy se začlo spojovat neslučitelné mě dostává i po několikátém shlédnutí. Až na lehce kýčovitý konec nezapomenutelná a emocionálně vypjatá podívaná.

Láska nebeská (2003)

Hrozně moc příjemný film plný optimismu a různých pohledů na slovo "láska" opředený HITovkami posledních let. Bohužel, i když herecké obsazení jen čiší anglickou elitkou, které vévodí extraubercool Bill Nighy...tak jím to nežeru. Pro mě příliš povrchní, ale přesto krásně popisující vizi " jak by měla láska vypadat, ať už jakákoliv". 4 a půl* za fajný dáreček pod stromeček. 85%

Blade Runner (1982)

Miluji ten film, miluji ten svět, miluji tu hudbu a miluji jednu překrásnou replikantku...a tebe Forde taky, aby ti to nebylo líto. FAMÓZNÍ 100%

Poslední Mohykán (1992)

Bombastické. Nemůžu jinak než 100%, protože tohle mě dokáže zaujmout, potěšit a nahnat do žil adrenalin kdykoliv se na to znovu a znovu podívám. Skvělé obsazení, hudba a režie! Absolutní nutnost vidění.

Jackie Brown (1997)

Po letech doceněno...tenhle Tarantinův film se snad táhne úplně nejvíc, ale nadruhou stranu dokonale zpracovává postavy. Samuel L.Jackson na hrad, zde lepší než v Pulp Fiction :)...a "kliďas" De Niro? K neuvěření výbornej.

Jak nezískat Pulitzera (2003)

Hayden Christensen z tohodle filmu dělá velmi zajímavou podívanou hlavně tím jak dokázal ztvárnit lživého novináře, bravo ;). Dávám 80%