Adaptace (2002)

Celkem dost zábavná a skvěle napsaná záležitost, která mě zaujmula a člověk nevěděl co se z ttoho vyvrbí. Skvělé jsou scény havárek aut, které nemají chybu a nikdo je nečeká. Herercké obsazení není špatné, ale Cage moc nemusím na druhou starnu Meryl je sympaťačka. + Scénář, vtipné hlášky a herecké obsazení... - Hodně trhaný děj a někteří v něm mohou mít zmatek...Není však na škodu. Dávám 80%

Willow (1988)

Podařená fantasy, která mě mile překvapila a jsem rád, že jsem mohl vidět něco co napsal Lucas mimo svá nej díla jako Indiana Jones či Hvězdné války. + Děj, efekty a atmosféra... Dávám 90%

Putování s dinosaury (1999) (seriál)

Opravdu povedené vyprávění, které shrnuje ty nejduležitější fakta velice působivou a někdy i zábavnou formou doby před pár miliony let kdy se tu proháněli dinosauři. a ta animace na rok 1999 je také vydařená! Dávám 70%

Trainspotting (1996)

Kdo neviděl, neuvěří, kdo ano, chce vidět opakovaně, ten film je droga. Chtělo by to Porno!

Lid versus Larry Flynt (1996)

Je to zábavné, kontroverzní a nenudné. Skvělé obsazení herců, kteří předvádějí skvělé výkony. Rozhodně se nedivím tomu, že film pobuřuje některé jedince, ale mě se podobná témata ve skvělém kabátu prostě zamlouvají.

Cesta vzhůru (2000) (seriál)

Na seriál jsem začal koukat hlavně kvůli Christensenovi, kterého jsem si oblíbil ve Hvězdných válkách. Po prvním dílu jsem měl jasno...tohle musím vidět až do poslední epizodky a také že jsem viděl a to třikrát. Potěší Joe Lando a plejáda čerstvých hereckých hvězdiček, která se opravdu snaží zaujmout a nenudí. Na scénu se dostává také krásná kanadská příroda, kterou miluju.

Ostrov (2005)

I po 5ti letech a po dvou dílech Transformers, u mě nejoblíbenější film Michaela Baye. McGregor klasicky výtečný, Johansson nádherná a Buscemi vtipný...a vedle parádní akce je tu i myšlenka :)

Collateral (2004)

Výborný Tom Cruise v tak trochu netradiční "kriminálce"...skvělý soundtrack

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Vůbec to není špatné, Carlyle si zde vybral lepší chvilku, i když jeho vizáž mi k Hitlerovi moc nesedí, ale i přesto skvělý výkon. Ostatní casting také perfekt, zvláště Stormare. Nevím jak zhodnotit historickou věrohodnost, musel bych na to přečíst spoustu knih, ale dejme tomu. Škoda jen toho televizního feelingu, ale je to pochopitelné, velkofilm by se z toho dělal těžko a stopáž by žádné kino nepřipustilo.