Patriot (2000)

Hudba, Isaacs a Gibson tento film, který má pro mne cenu dvou hvězdiček zachraňuje. Jinak je to šíleně předlouhé a nezáživné. Prostě klasický Emmerich, který není schopný udělat film, který by mě zajímal a zaujal. Dávám 40%

Hvězdná brána (1994)

Solidní sci-fi, která alespoň za něco stojí narozdíl od seriálu, který mě jako malého bavil, ale dnes se divím jak jsem se na to mohl koukat. Tohle je však klasika, ale ne taková jako Star Trek nebo Star Wars. Dávám 60%

Godzilla (1998)

Konina, která si zaslouží akorát tak jednu hvězdičku, jelikož nic nenabízí a od odpadu ji dělí pouze tenká linie na které se houpe sympatický Jean Reno a pěkná Godzillka. Dávám 20%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Tak jsem konečně viděl prodlouženou verzi a rovnou v HD. Mistrně natočené, hudebně krásně podtrhnuté, trikově ( hlavně v HD, které mnohem více zvýrazňuje chyby a nedokonalosti) průměrné, herecky dobré, ale příběhově velmi slabé (Clerks 2 dokonale shrnují celého Pána prstenů do pár vteřin). Pár orgastických scén tu je, ale bitvy nepřekvapí a od Dvou věží se nejedná o nic nového (jen jiná lokace, větší armáda, větší město). Návrat krále není zklamání, ale ani to není úžasný film. Je to pouze obstojné zakončení Společenstva prstenu, které nad Dvěma věžmi a Návratem drží stále ochranou ruku, ale ani jednomu nedovolí vyčnívat. Stále 3*

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Slabší, než první díl. Chybí mi ta atmosféra Společenstva...ale zase speed intense je mnohem větší. Naprosto boží pochod skřetů, Glum, vrci a následná bitva o Helmův žleb, které se žádná akce z Návratu krále nevyrovná. Mínusové body za Legolase a jeho jízdu po štítu (stále ale v mezích únosnosti, srovnám-li s Olifantem :o)).

Sám doma (1990)

Je to taková blbost na kterou se však vždy rád podívám, jelikož není tak nudná a už je to prostě klasika. Celkem originální a i zábavná. Dávám 75%

'Star Wars': A Musical Journey (2005) (TV film)

Skvělý bonus ke skvělému soundtracku, ve kterém si najde každý svůj oblíbený hudební motiv proložený ukázkami z celé ságy Hvězdných válek. Pro fanouška je nutnost mít to doma! Dávám 95%

Cesta do zatracení (2002)

Tom Hanks a záporák? Že nevěříte? Věřte! A že je to dobrej záporák. Jeho herectví je prostě úchvatné a nemá chybu. Film , který se vyrovná i Kmotrovi což je silné tvrzení, ale je tomu tak! Skvěle natočený snímek, který není nudný a je podložen bravůrní hudbou, plejádou skvělých herců z nichž bych vedle Hankse ocenil i Jude Lawa či Paula Newmana, kamerou, scénářem a režií. Ani chvilku jsem se nenudil a do poslední chvíle jsem netušil ja to dopadne. Opravdu vřele doporučuji! + Režie, scénář, herci, kamera, atmosféra a hudba. - Žádná nejsou. Dávám 100%

Ohnivý oceán (2004)

Nevím co jsem čekal, ale ne tohle. Nemá to žádný extra děj, který by strhnul diváka a nepustil ho. Předlouhá stopáž ještě umocňuje nechuť z filmu, ale milovníky koníčků a Mortensena (kterému to slušelo akorát v Pánu prstenů) to jistě vadit nebude. Hodně špatné jsou efekty pod které se při vší smůle podepsala ILM, ale nevyčítejme to jim, ale režisérovi, který si rozhoduje jak film bude vypadat a ILM je schopna na přání udělat divy! Jediné co se mi zamlouvalo byla atmosféra filmu, ale rozhodně se nevyrovnala atmosférám prastarých westernů. + Atmosféra filmu. - Režie, herecké výkony, nemastný děj, vizuální efekty a dlouhá stopáž. Dávám 35%