Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Nejzábavnější, nejpřehlednější, nejvyváženější a nejsympatičtější akční film roku. Bond tohle bude jen těžko překonávat. Hunt totiž zraje jako víno a v rámci série se spolu s M:I:III jedná o nejlepší pokračování. Letadlo, opera, elektrárna, moto-honička, co akční sekvence, to perla.

V hlavě (2015)

Originální, emoce ždímající, rychle ubíhající, ale něco tomu chybí. Závěrečné titulky pobaví víc jak celý film, bohužel.

Terminator Genisys (2015) odpad!

Terminoval mi mozek. Už nikdy to nechci vidět a lituji toho, že jsem se vůbec rozhodl to vidět.

Jurský svět (2015)

Je to tam! A to jsem byl po všech těch ukázkách maximálně skeptický. Takhle má vypadat zábavný akční blockbuster pro celou rodinu. Při závěrečném fightu jsem téměř nedýchal, i když jsem věděl, že hlavní protagonisté do jednoho přežijí :-).

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Po řemeslné stránce (režie, kamera, výprava, střih) naprosto DOKONALE. Ta všudypřítomná špína je až hmatatelna a člověk má pocit, že se ocitl ve skutečném světě. Za to klobouk dolu, nic takového tu zatraceně dlouho nebylo. Bohužel, už jsem asi prejedeny non-stop akčních filmů, takže bych, dle "méně je někdy více", ubral na plynu. Ale napálit to do mě před cca 5-ti lety, tak puknu úžasem. Čekal jsem jen více Toma Hardyho a po zkonceni nemám chuť vidět to znovu. Proto "jen" silnější 4*. 3D zbytečné. Díky csfd za projekci. Btw., Miller není člověk, protože natočit takový film v 70ti letech a ještě k tomu po s*ackach pro děcka je nadlidske.

Slídil (2014)

Nelíbí se mi to. Stejný problém mám i s Vlkem z Wall Street. Bulvární a jiná m*dka je za kovboje a tvůrcům to tak vyhovuje.

Vampire Hunter D (2000)

Opravdu zajímavý počin. Moc nemusím upíří tématiku, neb poslední dobou dostává jedno KO za druhým (ano, myslím tím Twilight apod.), ale zdejší hodnocení mě přesvědčilo dát tomu šanci. No a není čeho litovat. Snad jen mdlého anglického dabingu, který je emočně na bodu mrazu a trochu sráží některé scén dolů. Nicméně se jedná o poutavou, vizuálně skvostnou a originální upíří lovestory v hávu bizarního sci-fi/fantasy. Zní to šíleně, co? :-)

Birdman (2014)

Až na technickou stránku to smrdí jak zapařený kulky. Řemeslně dobré, herci se předhánějí o sto šest, ale já trpěl jak verbal...

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Upoutávky ukazují to nejlepší. Pokud máte tento příběh rádi, pusťte si raději Prince egyptského, neboť Ridleyho verze je jedna natažená monstrózní nuda. K tomu zoufale nepovedený casting s paradoxně jindy výbornými herci a odfláknutý soundtrack. První kino v letošním roce a hned několikrát jsem se přistihl, jak usínám. A k tomu, že někdo ve střižně stříhal jak smyslu zbavený...k tomu se nemá cenu ani více vyjadřovat. Škoda, těšil jsem se.