Vetřelec (1979)

Je pravda, že tento film patří mezi ty nejnapínavější sci-fi horory s hutnou atmosférou, které jsem kdy viděl. A musím uznat, že na rok 79 to je nehorázná pecka a vůbec si nedovedu představit jaký úžas museli v té době Vetřelci přinést. Bohužel, v dnešní době už to tak nedokáže diváka vyšponovat a nadchnout, ale i tak je to dobrá podívaná. Skvělá je hudba.

Las Vegas: Kasino (2003) (seriál) odpad!

Možná bych dal jednu hvězdičku a to vlastně ani nevím za co, protože je to naškrobený fujtajbl, ale že to vysílá naše vaše nejsledovanější televize z těch nejteleviznějších stanic s těmi nejkoláčkami a další tunou nejhoven TV Nova, tak ta tomu dává punc odpadu!

Knight Rider - legenda se vrací (2008) (TV film)

Jednu hvězdičku dávám za dostavení pocitu nostalgie na seriál, který jsem jako malý, jak se lidově říká, žral. Nebylo prostě nad supermoderní auťák, který mluvil (wow) a byl vybavený těmi nejmodernějšími technologiemi, které jsem si nedovedl v té době v autě představit. No, v tátově Škodovce 100 už vůbec ne. Za vše připomínám barevnou televizku nebo videotelefon i dokonce sken v hodně raném stádiu vývoje a vůbec celá ta sci-fi palubovka byla parádní. Byla to bomba a já to miloval. Do toho David Hasselhoffů, který se všemi padouchy zatočil jak Lenin s kapitalismem, s upnutými džínami a trvalou na řepě, kterou nerozhodil ani katapult z K.I.T.Ta na střechu 10 patrového baráku a ke všemu měl snad v každém díle nějakou ženskou. Bože, jak já mu záviděl. Takže jaký je vlastně reinkarnovaný Knight Rider? Pilotní film byl asi přesně takový jaký měl být, tedy rychlý a jednoduchý. Nový K.I.T.T. mě nijak neohromil jako ten před lety. Žádné skoky přes kamiony, žádné vypouštění olejových skvrn a ani ten katapult se nekonal. A synátor Majkla Knajta, Majk Knajt byl jedním slovem nesympatický. No, ale uvidíme co všechno přinese a nepřinese seriál. Ale tak nějak cítím, že to nebude ono, ale to už nikdy nebude ono.

Náhlá smrt (1995)

Super! Jestli o tom ještě nevíte, tak život je hrozně krátký a kazit si ho naprostou zbytečností za to fakt nestojí. Takže asi víte kam tím směřuji. Ne, prostě ne, nekoukejte se na tohle... Děkuji

G (2002) odpad!

Romantické filmy, hlavně ty americké nemám rád, hip hop nemám rád snad ještě víc a stejně jsem se odvážil podívat na romantické drama :-) točící se okolo drsných raperů a ještě snad drsnějších rýmů. No, G mě opravdu nezklamal. Spousty zbytečných scén, scénář horší než rap z Chánova, jeden herec horší než druhý, hlavně ten babochlap v hlavní roli a do toho jakási melancholická hudba, která by rozbrečela i mrtvého. No šílený, cool odpad!

Promlčené zločiny (2009)

Excelentní nuda a díky kanálu Hallmark taky, bohužel, pekelně dlouhá nuda. Co snad deset minut je reklama a aby toho nebylo málo, tak pokaždé je ta reklama úplně stejná. Prostě na Hallmarku moc dobře vědí jak zpříjemnit sledování filmu. Jinak celý film je neskutečně nudný, zdlouhavý a hlavně úplně o hovně až se vám z toho svírají chodidla v pěst a jen obrovské množství tolerance a trpělivosti vás může přesvědčit o tom, že se na tohle hovno, pardon drama, dodíváte až do konce. Zase jeden z těch filmů, kdy závěrečné titulky jsou vysvobozením...

Příběh z Bronxu (1993)

Veřejně se přiznávám, že mafiánské filmy mě moc netáhnou a co víc, ani mě nijak nikdy nebavily. O to větší překvapení pro mě bylo, že dvě hodiny s Příběhem z Bronxu mi utekly jako voda a byly to velmi příjemné dvě hodiny. Perfektní herecké výkony ustaraného otce De Nira a mafiána Palminteriho jsou hodně nad celým příběhem, který mapuje životní situaci a atmosféru Bronxu šedesátých let.

High Tech Soul - Stvoření techno světa (2006)

Dokumentární film o stvoření techno kultury v Detroitu a jeho expanzi do celého světa, ve kterém vystupují ti nejzásadnější persóny tohoto hudební stylu. Za všechny jmenuji např. Juana Atkinse, Dericka Maye a Kevina Saudersona. Právě tihle pánové stojí za hudbou a vlastně i slovy techno music. Je velmi zajímavé jak první techno nahrávky zněly a jak znějí dnes. Tento dokument doporučuji všem fanouškům techna a elektronické hudby vůbec, ale i lidem, kteří nemají k tomuto stylu větší vztah a chtějí se něco více dozvědět o jednom z nejvíce kontroverzních hudebních stylů mezi širokou veřejností. Celý film je natočený velmi komorně, jen prostříhané vyprávění již zmíněných umělců a mnoho dalších..

Umlčeni (2008)

Slušný trhriller s pokusy o hutnou atmosféru. A to je kámen úrazu a velká škoda, protože když dojde na scénu při které se vám zastaví dech, rozbuší srdce a vy koukáte s otevřenou hubou co se teď stane, protože atmosféra vygradovala tak konec. Tvůrci to useknou, úplně nemasně neslaně. Jinak chválím za několik okamžiků, kdy jsem byl opravdu v napětí a čekal co bude dál.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Jde vidět, že německá kinematografie dokáže vytvořit velmi kvalitní akční film. Jen škoda, že asi člověk neznalí městských partyzánů z RAF, bude mít v ději slušný hokej, protože je to natočené ve zběsilém tempu. Je to spíš dokumentární film o akcích této teroristické skupiny, který bohužel jen ukazuje, ale již nevysvětluje. Takže po shlédnutí vám, krom drsnějších záběrů, v hlavě nezůstane vůbec nic.