Krvavá romance (1996)

Taková úchylná komedie s úchylnou hrdinkou Gabrielou, kterou fascinuje krev, sériový vrazi a asi nejvíce uříznuté hlavy a její zvědavost, zda-li hlavy bez těla dokážou těsně po oddělení něco říct. A tak se přihlásí do "úklidové" firmy, která uklízí následky po různých trestných činech, po těch krvavých samozřejmě. Zní to docela ujetě a zajímavě, ještě když si k tomu přičtete, že se na filmu podílel Tarantino a že to je frajer na podobná témata, ale bohužel Krvavá romance zůstala jen u jejího zajímavého tématu a tam se taky zasekla. Je to nuda, ale zajímavá.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Další film co jsem viděl s Jasonem Stathamem a opět další adrenalinová jízda a u tohoto filmu to platí dvojnásob, protože je to opravdu jízda snad už od 3. minuty až do konce. Jason s tím svým drsným výrazem, nadopovaný adrenalinem a všemi možnými drogami běhá po L.A. a ničí všechno a všechny. Tempo lehce poleví před koncem, ale pořád je na vysoké úrovni a k tomu se budete pořád něčemu smát, protože v tomto filmu jde především o zábavu a pořádnou porci akce.

Smrt čeká všude (2008)

Na to, že to trvá něco málo přes dvě hodiny a při tom se na obrazovce nic moc neděje, tak je to docela dobrá podívaná. Film Smrt čeká všude na měl spíš působil jako takový polodokument o všední práci amerických vojáků, přesněji pyrotechniků v Bagdádu. Naštěstí se podařilo tvůrcům filmu obejít bez patriotismu a propagandy U.S. Army a do příběhu nenamotali politické klišé my dobří z Ameriky proti těm špatným z Iráku. Bohužel jako drama to na mě nezapůsobilo vůbec, nedá se říci, že by ve mě film vyvolal nějaké emoce jako tomu bylo například u Odsouzeni k boji, Válečníků či Čety. Jediné, co se mi hodně líbilo, bylo jek se podařilo ztvárnit nepřátele, kteří byli a i vlastně pořád jsou opravdu "neviditelní", smrtelně nebezpeční a dokážou se dokonale infiltrovat mezi občany. Nejen na americké vojáky tím pádem opravdu smrt čeká všude.

Okrsek 13 (2004)

Podprůměrný film s nadprůměrnými akčními scénami. Zápletka i děj je opravdu hrozný, ale to bohužel u akčních snímků občas bývá. Tak vlastně jedinou zajímavou věcí na Okrsku 13 jsou již zmíněné akční sekvence, kdy lítají nohy a ruce do ksichtů padouchů, že by jim mohl závidět i samotný Chuck Norris. Do toho výborná práce kaskadérů a snímek z francouzské produkce není až tak špatný, ale myslím si, že když ho neuvidíte, tak se houby stane. Krásně se hodí pro vypnutý mozek.

Osudové selhání (2007)

Film, který mapuje poslední týdny či možná měsíce agenta Hanssena ve službách státu. Je to správný americký chlapík, který celý život, přesněji řečeno 25 let, zasvětil tajným službám, aby chránil svojí rodnou zemi a taky samozřejmě zbytek světa. Je čestný, milující svoji ženušku a celou rodinu, chodí do kostela, chodí hodně do kostela, dalo by se o něm říci, že je to ortodoxně věřící katolík. Za vším vidí spojitost s Pánem až je to někdy dost otravné a do toho chrdlí jednu morální zásadu za druhou jak z encyklopedie pro chování správného občana. Je dokonce i hodně hodný, je tak hodný, že celých 15 let prodával asi dost tajné informace rusům, za co dostal doživotí. No jo no, cesty Boží jsou nevyzpytatelné.

Přichází Satan! (1976)

Nuda, nuda, nuda a zase jenom nuda. Ne, tak zase nudné to určitě nebylo, ale je pravda, že bych to aspoň o dobrou půl hodinu sestříhal. Nějaké to napětí tam přece jen bylo, ale očekávání z tohoto hororu byla vyšší, když jsem si tady přečetl komentáře a hodnocení. Ano, já vím, že horory z před dvaceti lety jsou úplně něco jiného než např. teď, ale už i v té době přece moc dobře věděli, co je to horor a nebo aspoň se ho pokusili natočit. Tady je pravdou, že Vás film svým způsobem drží v napětí až do konce, ale těch hluchých míst je opravdu docela hodně a děsivě hororových scén by člověk pohledal. A ta fenomenální hudba, jak o ní tady snad každý básní, pravda je taková, kdybych o ní nevěděl z komentářů uživatelů, tak si ji ani nějak ve filmu nevšimnu, protože mi nepřišla nějak zvlášť úchvatná. No toť můj názor...

28 týdnů poté (2007)

Paráda! Sice 28 týdnů poté trpí neduhy dvojek, jako je např. brutálnější, akčnější, ne už tak šokující a překvapující, ale na druhou stranu to neznamená, že jsou to slabiny. Ba naopak, opět se podařilo navodit beznadějnou atmosféru všudypřítomné smrti a to co po jejím řáděním v podobě zmutovaného viru nebo spíš ještě zmutovanějšího a agresivnějšího zbylo a že toho moc není. Je to akční nářez, který Vás od první minuty chytí a nepustí, do toho všeho opět ten výborný hudební doprovod, který tak fantasticky zapadá do postapokalyptického Londýna. Scény běžících zombíků do ulic opuštěného města, návštěva metra plného mrtvol nebo závěr jsou určitě silné momenty, ale těch tam najdete mnohem víc, takže tento film jednoznačně doporučuji!

Scooby-Doo a král skřítků (2008)

Scooby - Doo se mi vždycky líbil za ty jeho "strašidelné" díly, které byly tak kouzelně udělané a tento rodinný film je přesnou kombinací. Na Halloweena, s velkým počtem kouzelných postav, hradem, do kterého by se krom Shaggyho a Scoobyho neodvážil nikdo vejít atd. Myslím si, že mohl Joe Sichta vycucat z potenciálu Scoobyho - Doo o něco více, ale i tak je to dobrý rodinný filmek.

Sanatorium (2004)

Uff, tak tady mi asi ušla pointa co tím chtěl básník říct. Dívám se do programu a říkám si ,,ty vole paráda, na Filmboxu dávají v noci horor a že francouzi umí udělat horor", tak zhasínám světla, do ruky beru ovladač do druhé pampersky a hurá do sanatoria. Po úvodních několika minutách si říkám ,,ty vole, to bude asi dobrý horor, potenciál v opuštěném sanatoriu určitě je a docela hutnou atmosféru už to má". No jenže, minuty tak nějak plynuly zvesela dál a ono se začalo nic dít, ono se asi nedělo ani nic před tím, asi očekávání byla vyšší než byla realita a já si to nedokázal připustit. Takže v půlce jsem si už říkal ,,ty vole, hlavně neusni´´ a na konci filmu už jsem si, jen tak v polo kómatu s jedním otevřeným okem a nepoužitýma pamperskama, říkal ,,ty vole, to sis zase jednou pustil kravinu´´. Tak asi tak.

Santa je úchyl! (2003)

Taková hodně odlehčené kravina. Moc americké komedie nemusím, protože jsou většinou plné trapného humoru, ale tady se aspoň několikrát zasmějete ožralovi, flákači, zloději, nic nevážícího ignoranta sprostého jak dlaždic v jedné osobě, Billymu Bob Thortonovi. Po čase sice zjistíte, že se smějete pouze a jenom tomu samému a to trochu začíná nudit, ale naštěstí vše v rozumné chvíli skončí a vy zjistíte, že jste se dívali na docela slušnou komedii, kterou bych sice asi malým dětem na Vánoce nepustil, ale za to ti dospělí by se u ní docela pobavili a ty svátky plné pohody a klidu určitě odlehčily.