Santa je úchyl! (2003)

Taková hodně odlehčené kravina. Moc americké komedie nemusím, protože jsou většinou plné trapného humoru, ale tady se aspoň několikrát zasmějete ožralovi, flákači, zloději, nic nevážícího ignoranta sprostého jak dlaždic v jedné osobě, Billymu Bob Thortonovi. Po čase sice zjistíte, že se smějete pouze a jenom tomu samému a to trochu začíná nudit, ale naštěstí vše v rozumné chvíli skončí a vy zjistíte, že jste se dívali na docela slušnou komedii, kterou bych sice asi malým dětem na Vánoce nepustil, ale za to ti dospělí by se u ní docela pobavili a ty svátky plné pohody a klidu určitě odlehčily.

Než si pro nás přijde (2007)

První část výborná komedie, hlavně díky Nicholsonovi, protože jeho hlášky nemají opravdu chybu. Ta druhá část je už o dost méně komediální, ale spíše už to zapadá do dramatu o přátelství, které je sice krátkodobé, ale za to je plné emocí. Než si pro nás přijde je nadprůměrný snímek, kterému kralují výborní herci Morgan Freeman a Jack Nicholson.

The Haunting (1963)

Je to paráda. Po hodně dlouhé době jsem viděl film, který má za sebou už 47 let. A setkání to bylo vskutku ohromné. Sice se Strašení má tvářit jako mysteriózní horor a věřím tomu, že v sedmdesátých letech asi mohl nahánět hrůzu, tak v dnešní době bych to zařadil do škatulky pohádky pro dospělé. Máme tady mladého, udatného vojáka, který se zamiluje na první pohled do krásné slečny, kterou pronásleduje až na tajemný starý zámek nějakého Barona. A začíná příběh plný tajemství, kouzelných filmových efektů a zapálených hereckých výkonů.

Okamžik zlomu (2007)

Tak tento film buď někoho dostane a bude si říkat jaký to je super thriller a nebo Vás vůbec neoslní, protože tolik nesympatických hrdinů v jednom filmu jen tak neuvidíte. Sice zápletka není špatná, ale od chování stoprocentně jistého Hopkinse víte, že ho prostě dostanou na nějakou kravinu. Film je neuvěřitelně předvídatelný až vás to se.e. Okamžik zlomu je podle mě ztráta času a že 108 minut je docela dost.

Mezi nebem a peklem (2001)

No tak fakt nevím, asi víc zmatený a nepřehledný děj jsem snad ještě neviděl. Co na začátku vypadá na slušný thriller se zvrhne v pitomost, která vás bude tak akorát rozčilovat nelogičností a hysterickými výkony hlavních hrdinů. Konec filmu je překvapivý, takže rozhodně plus, ale že by vás zase dostal na kolena, tak na to zapomeňte. Je to škoda, kvalitnějšího režiséra a mohl by to být minimálně dobrý thriller, takhle to je podprůměr.

Poločas rozpadu Timofeje Berezina (2006)

Po dlouhé době dávám filmu pět hvězdiček. Pravda, chvíli jsem váhal, zda dát čtyři nebo oněch pět, ale na konec převládl pocit z tohoto snímku, který na mě zanechal. Dobře plynoucí drama dvou mužů, dvou mrtvých mužů, od začátku až do konce, které je doplňováno dobrou hudbou. Poločas rozpadu mě dokázal nehnutě držet přilepeného u televize a hltat každou minutu filmu a čekat na konec, v tom dobrém smyslu slova samozřejmě. A proč jsem váhal mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami? To jsou herci, drama se odehrává v postsovětském Rusku a ani jeden nepřipomíná Rusa ani omylem, myslím tím, že vůbec, takže to dost ubírá na věrohodnosti. Na druhou stranu je to i asi dobře, protože dobrého ruského herce jsem ještě neviděl a celé drama by bylo pak tragické asi jako osudy obou mužů.

Beowulf (2007)

Mně se Beowulf líbil hodně, musím popravdě říct, že jsem si chvílemi myslel, že ty postavy jsou živé a ne žádné digitální triky, takže po této stránce je film úchvatný. Mimochodem výborný je i po stránce hudební. Co se týče zpracování samotného tématu, tak tam to už může být rozporuplné. Když se na tento snímek podíváme bez znalosti básní Béowulf, tak budeme asi nadšeni, protože je to krásně zpracovaný akční fantasy příběh, kterému nechybí dobrá, hutná atmosféra. Pro lidi, kteří znají básně Béowulf, tak to už asi bude horší podívaná a budou si říkat co to zase ti američani natočili.

Město duchů (2008)

Na romantickou komedii, kterých opravdu fanouškem nejsem, je to dobrý film. Gegy mrtvých, kteří vstupují do děje ve výborně načasovaných chvílích jsou momenty, u kterých se zasmějete. Greg Kinnear hraje skvěle, do konce i hlavnímu hrdinovi Rickymu Gervaisovi fandíte aby to dopadlo tak, jak většina romantických filmů dopadá a taky že to tak dopadne. Je to prostě normální sympatický chlapík, ne jak většinou to bývají úspěšní vymodelovaní modelové. Jediné co mě nesedlo, tak byla Téa Leoni a její přiblblý úsměv všemu co Dr. Pincus řekl, bylo to hodně křečovité a dost to sráželo docela slušnou podívanou.

Uranya (2006)

Uranya je podprůměrná komedie o partičce dospívajících kluků z jedné řecké vesnice. Abych pravdu řekl, moc u toho nenasmějete. Není to úplně nejhorší, to určitě ne, myslím si, že jako oddechovka to může fungovat slušně.

Moderní Popelka (2004) odpad!

Dávám odpad! a to jsem jen viděl ukázky.