Max Payne (2008)

Připomínalo mi to mix Sin City a Matrixu, ale jen v určitých momentech ve vizuálním zpracování. Jinak se celý film táhne jako nudle z nosu a nějak se nic neděje. Triky vypadají dosti lacině, což je škoda, protože se podařila filmu slušná atmosféra, ale její potenciál nebyl vůbec využitý. Herci zahráli tak nějak nemastně neslaně. Sice herní předloha byla na PC hit, ale tento snímek se jim nestane ani omylem.

Clona (2008)

Jestli za horor považujete 2 - 3 leknutí, sem tam slušnější atmosféru, tak potom Clona je horor. Jinak mi to jako horor moc nepřišlo, bohužel jsem neviděl thajský originál, ale tento remake je ničím nevybočující průměr mezi dnešními rádoby horory. Ke konci se to začíná táhnout jako stín za mrtvou japonkou, která jako kdyby z oka vypadla z hororu Kruh, naštěstí to zachrání úplný konec z lehkým překvapením. No, ze Clony se kultovní horor stoprocentně nestane.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

No, nic vám nalhávat nebudu, je to blbost vysoké úrovně. Hlavně scénář a celá zápletka je opravdu originální až z toho bolí oči a uši. Proč jsem teda dal jednu hvězdičku? Tak čtvrt hvězdičky dávám za krátké, mnohdy hodně krátké, sukýnky slečen, další čtvrt hvězdičky si zaslouží zadečky v těch sukních a potom další kousíček hvězdičky dávám za japonské prostředí, které mi sedlo a poslední čtvrt hvězdičky dostane film za scény, hlavně za ty, ve kterých se nemluví a moc se v nich neobjevují herci.

Křížová palba (2008)

Co se mi vážně líbilo, jinak u docela průměrné kriminálky, byla bez pochyby atmosféra, drsné prostředí jakéhosi francouzského industriálního města a blízkého okolí někde na konci světa a hudební podkres, který tomu všemu dával ten správný nádech. Jak jsem již psal, kriminálka je to zcela průměrná, která nevybočuje ze zajetých kolejích, ale to vůbec nevadí, protože se drží těch správných kolejí, které vás nechají v napětí až do konce.

Dannyho parťáci 3 (2007)

Pohodová pohádka pro dospělé. Všechno sedne jak hrnec na zadek. Na to, že se to sem tam tváří zamotaně a příběh se zkomplikuje, tak u toho nemusíte nijak zvlášť přemýšlet a jen se necháte unášet příjemným dějem. Určitě stojí za vyzdvižení, mezi těmi všemi hereckými hvězdami, Al Pacino, který snad nikdy nezklame.

Rychlá akce (2008)

Rychlá akce je opravdu rychlý a svižný akční kriminální film. Poměrně zajímavé téma "kurýrů" drog po Evropě, které se podařilo velmi realisticky natočit. Žádné přehnané přestřelky při kterých vybuchuje všechno možné i nemožné, do toho superman, který by vystřílel půl města a ani další podobné scény, na které jsme zvyklí z většiny akčních filmů. I kvůli tomu asi dávám čtyři hvězdičky, protože to byla nevšední a velmi dobrá podívaná, ve které není snad jedno hluché místo.

King Kong (2005)

Opravdu hezká pohádka s pěknými filmovými triky. Sice je to dlouhé jako týden před výplatou, ale že bych se nudil to ne. Kamera použila sem tam nevhodně efekt se zpomaleným časem, který mi moc neseděl. Za to mi sedly herecké výkony, hudba a vůbec celé zpracování ne zrovna atraktivní látky pro film, který by vám měl zůstat v paměti bůhví jak dlouho.

Jednotka zvláštního určení (2006) (seriál) odpad!

Fuj, na tomto seriálu mě sere snad úplně všechno. Americká produkce opravdu nezná mezí a má můj velký "obdiv" jak pořád dokážou neúnavně propagovat americkou armádu.

Klub vyděračů (2007) odpad!

Bože, to byla ale ujetá kravina. Těžce nalinkovaný stupidní děj o ničem s námětem, který bych nevytáhl ani v té největší filmové krizi. Gerard Butler sice zahrál slušně, ale ten jediný nemůže zachránit to všechno zpackané okolo.