Oběť zla (2007)

Film vypráví o jednom mileneckém páru na výletě kdesi v lesích a o takové normální americké rodince, čti silně věřící úchylácká famílie, která má jistý problém se započetím potomka a právě milenci jim v tom mají jaksi pomoci. No, ze začátku je to docela fajn, ale s přibývajícím časem zjišťujete, že se díváte na jakýsi béčkový klon Texaského masakru motorovou pilou. Takže tu máme tu rodinku ještě s nějakým zjizveným magorem , který má koníček v sečných, řezných a bodných zbraních a ten mladý milenecký pár, který se provinil tím, že si zašukal ve stanu. No něco nehorázného pro pobožnou famílii, takže je unesou a snaží se je donutit k souloži, mazec co, ale to už jsou po svatbě, kterou jim přichystali, takže je všechno v nejlepším pořádku. Samozřejmě se jim to nepodaří a tak je tu čas na útěk z hnízdečka lásky, který se jim podaří a co víc, podaří se jim i úchyláckou rodinu vyvraždit. Takže tatíkovi ustřelí hlavu brokovnicí, mamině tu hlavu pro změnu useknou a toho magora zapálí. Takže happy end jak má být, po roce se jim narodí dítě a dokud nezemřeli, tak žijí šťastně doteď.

Volejte Novu (2003) (pořad) odpad!

Fuj, dneska jsem viděl díl s těma dvěma voli, jak pořád spolu někdy "hrají", ale bohužel nevím jak se tito dvě herecká esa jmenují a vážně je to pořad jen pro náročné. Nejvíc mě dostal dotaz, jestli by nebylo fajn opakovat přes den seriál Ulici. No to by bylo hrozně fajn...

Hlas smrti (2005)

Ohodnocení tří hvězdiček je pro mě třeba typický tento film. Průměr se valí ze všech filmových front od zápletky přes scénář, režii a až po ne zrovna dotažený konec. Michael Keaton se snaží, ale na můj vkus až moc. Hlas smrti je taková one man show v uvozovkách, protože vedlejší postavy nedostali moc prostoru, vyjma snad Deborah K. Unger. Co je pozitivní, tak to rozhodně některé scény, které dokáží nahnat lehce mráz po zádech. Prostě za tři jak vyšitá.

Horší už to nebude (2006)

Takový pěkný film, který mě lehce, ale opravdu jen lehce, tématem připoměl film Amreická krása. Jenže Americká krása byla vypilovaná do dokonalosti. U Horší už to nebude k té dokonalosti přece jen něco chybělo. Asi uškodil konec, který jsem tak nějak čekal a to je vždycky u filmů to nejhorší co se může stát. Takže si myslím, kdybych to viděl po druhé a pak po třetí, tak hvězdičky půjdou dolů...

Nebe (2002)

Hudba, kamera, herci, zápletka to všechno je v tomto filmu více jak skvělé. Scény bez zvuku, jen poletující kamera, která vyjadřuje úplně všechno i beze slov, no pecka, to jsem už dlouho u žádného filmu neviděl. Hodně pozitivní je i to, že do poslední chvíle netušíte jak celý příběh skončí.

Devátá brána (1999)

Devátá brána má dobrý začátek, vypadá to na slušný mysteriózní thriller, ale po čase upadá do hlubin ničeho a spíš se z ní stává taková pohádka o ničem. Jediné, co stojí za vyzdvižení, je Johnny Depp. Hodně mi neseděla hudba, která celý snímek ještě víc srážela a několik nelogičností v chování postav. Suma sumárum, je to pekelná nuda, kterou nezachrání ani tradičně dobrý Depp.

Čtvrtý druh (2009)

Od první do poslední minuty fikce, která se tváří velmi reálně a musím říct, že ji to jde velmi dobře. Nenásilně, bez zbytečně přehnaných sci-fi scén, které by celému filmu stejně jen ublížily, doplněné o dokumentární záběry z ruční kamery. Zapomeňte na všechno, vypněte mozek a nechte se unášet dějem jako Milla Jovovich mimozemšťany a je úplně jedno jestli věříte na UFO nebo ne a jestli se vám líbí/nelíbí sci-fi filmy, protože Čtvrtý druh je typem filmu, na který se může podívat snad úplně každý.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Dávám za tři a víc ani mrď i když za Kevina Spaceyho bych klidně jednu hvězdičku na víc dal, ale to bych dal snad vždycky. Rozhodně dobrá kriminálka, ale něco mi tam vadilo a to něco bylo, že člověk do poslední chvíle pořád čekal na nějaký zvrat v ději a on vždycky nějaký "nečekaně" čekaný přišel. Co stojí za vyzdvižení, tak to jsou rozhodně herci a herečky, ti jsou vážně top a scénář. Každopádně kdyby se tak to dobrých, poctivých kriminálek točilo víc, hned by ten filmový život byl lepší.

9. rota (2005)

Rozhodně překvapení z Ruska, sice po vzoru Hollywoodu (kýč, patriotismus a velkolepé bojové scény), ale díky zatím moc neprobádanému tématu afghánsko - ruského konfliktu je 9. rota zajímavým snímkem. Byť obsahově velmi prázdný, špatní herci nebo spíš hodně nesympatičtí s chabým scenářem jsou rozhodně mínusem a mají na svědomí častou nudu. Čekal jsem rozhodně větší zásah do hloubky tématu, místo toho jsem se díval na snahu natočit mainstreamový film, který by se měl dobře prodávat bez ohledu na obsah. Z této stránky je 9. rota rozhodně (ne)povedená, ale na stranu druhou, když ji neuvidíte, tak vůbec o nic nepříjdete.

Muž v ohni (2004)

Váhal jsem mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičkama, ale za kvalitní výkony Denzla Washingtna a Dakoty Fanning plus parádní hudbu dávám čtyři. Vadila mi asi jen ta kamera, která se snažila být efektní, ale ve výsledku byla spíš rušivá. První půlka filmu je parádní i když se tam nic moc neděje, ale za již zmíněné herecké výkony posílají Muže v ohni na hodně vysokou úroveň. Podle mě film začne lehce uvadat paradoxně po únosu malé Pity. Začne předvídatelné vyvražďování členů gangu a děj spěje ke konci bez nějakého většího překvapení. I tak je to skvělý film, který rozhodně stojí za vidění.