Comeback (2008) (seriál)

Kýčovitě nevtipné, jak typické pro seriály z českých luhů a hájů. A k tomu si myslím, že nejsme národ, kterému by byl žánr sitcom blízký.

Slepá zuřivost (1985)

Kriminální drama o dvou nejlepších kamarádech Royovi a Boovi, kteří se vydali na výlet do L.A.. Roy je chladnokrevný bezmozek, který rád střílí lidi a přemýšlí o vstupu k mariňákům a Bo je nadržený bezmozek, který by si rád vrznul. Ve městě Hollywoodu si však neužívají jen tak, jako většina mladých lidí nýbrž po svém. Tak třeba hned po příjezdu zmlátí pumpaře kvůli 6 dolarům, pak zastřelí buzíka a to čert ví proč, potom milencký pár v autě a taky čert ví proč asi prostě jenom tak. Ke konci jejich výletu uškrtí Roy Boovi milenku a ten ho po honičce s policií v obchodním centru zastřelí, protože prý musel. No prostě takový normální, běžní teenagres of USA...

Kat (2004) odpad!

Tak to je hoodně špatný akční film. Nevím jak byl vysoký rozpočet nebo spíš nízký, ale je to natočené v naprosto béčkovém stylu. Počínaje zápletkou a dějem samotným přes scénář herce a režii končeje. A že by Travolta hrál za nějakou almužnu, tak to se mi teda nezdá, tak nechápu proč to takto podělali a natočili paskvil numero uno. V tomto filmu je všechno tak hrozně špatné až se tomu nechce věřit.

Obchodník se smrtí (2005)

Dobře vyprávěný příběh ze světa obchodu se zbraněmi, který Vás zavede na hodně míst naší planety. Právě asi ta různorodost prostředí, ve kterých se celý příběh odehrává, se mi na celém Obchodníkovi se smrtí nejvíce líbila. Film tím pádem nenudí a dokáže zaujmout. Samotný příběh rozhodně není špatný, ale nějak mi vadilo ten zničehonic skok z obyčejného klučiny Yuriho na bosse obchodu se zbraněmi. To třeba ve filmu Kokain s Deppem vidíme přesně krok po kroku jak se vypracovával až, dá se říct, na samotný vrchol. Nicolas Cage výborně zahrál, ale podobu rozeného ukrajince opravdu nemá, prostě za postavou z bývalého Sovětského svazu, který obchoduje snad se všemi druhy zbraní, bych si dokázal představit vhodnějšího představitele.

Hrdinové války (2007)

Velmi povedený válečný kousek z Asie. První půlka filmu je opravdová válečná vřava s dlouhými bitevními scénami. Ovšem po návratu hlavního hrdiny, velitele Gu, z bitevních polí tempo filmu lehce upadá, ale neztrácí rozhodně na zajímavosti. Sám proti zdi, rozhodnutý za kažou cenu najít všech svých 47 padlých vojáků, aby se jim dostalo řádného pohřbu se ctí a uznáním válečných hrdinů dělají z filmu Hrdinové války skvělé válečné drama.

96 hodin (2008)

Liam Neeson má 96 hodin na to, aby našel svoji dylinoidní dceru v Paříži, kterou unesli Albánci pro obchod s bílým masem. Skvělá kriminálka, která je plná výborné akce a napětí jaké jsem už dlouho u krimi filmů neviděl. Dobře sestříhaný děj Vás nenechá vydechnout a 93 minut uteče jako nic. Pro milovníky kriminálních filmů jednoznačná volba a pro nemilovníky taky!

Stroj času (2002)

No, nic moc, spíš nic než moc. Co mi hodně nesedlo, tak to byl výběr hlavního hrdiny v podobě Guye Pearce. Scénář je dost slabý a samotný děj taky žádná hitparáda a přitom Stroj času měl slibný potenciál, ale asi se někde ztratil v mezičase a zůstal hodně nevyužitý. Škoda.

Stíny mrtvých (2001)

Stíny mrtvých jsou takovým podprůměrnějším thrillerem s Banderasem v hlavní roli. Zajímavý nápad s nalezením kostry Krista a tím pádem nepříjemnost pro církev je celkem dobrá zápletka, ale natočená v nudném kabátě. Antonio roli katolického kněze zvládl slušně, ale to je tak jediné co se dá na celém filmu pozitivně hodnotit a to je podle mě dost málo na kvalitní thriller. Žádné napětí, konečná pointa o ničem...

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Kouzelný fantasy příběh. Strašně se mi líbí filmy ve kterých lidská fantazie nezná mezí, ale samozřejmě musí se to umět podat a Burton to podal vážně nádherně. Pěkné zpracování, příjemná hudba, skvělí herci a vtip dělají z Karlíka a továrny na čokoládu kouzelnou podívanou, která se nemůže nelíbit.

Disturbia (2007)

Hodně podprůměrný thriller a hlavně úplně o ničem. 2/3 filmu se vůbec nic neděje a pořád se sami sebe ptáte o čem to vlastně je nebo spíš o čem to má být. No a pak začne již tak minimálně milionkrát ohraná zápletka se seriovým vrahem, klukovi, kterému nikdo nevěří a jeho kamarády. Nudné, neoriginální, převídatelné až hamba, napětí asi jako u Tří oříšků pro Popelku atd... Ztráta času.