District 9 (2009)

No tak rozhodně hodně zajímavé sci-fi. Zase jednou o tom jak my lidé jsme tak hodná rasa, hlavně co se týče ve věci k něčemu novému, jinému nebo jen co není "normální" jako večina a dokážeme to náležitě ocenit. Blomkampovi se podařil perfektní mix a hlavně přechod mezi žánry dramatu, sci-fi, thrilleru a akčního filmu a k tomu ještě ten lehce dokumentární nádech ze začátku District 9.

Ctihodný občan (2009)

Mě teda Ctihodný občan velmi mile překvapil. Komu v tom filmu máte sakra fandit? Je snad správné přát hlavnímu hrdinovi aby z vesela zabíjel lidi, když i on sám přizná, že nejde o pomstu? Nebo snad zvrácenému systému, který propustí vraha po pár letech na svobodu? No ať si vyberete kohokoli nebo hold nevyberete, tak na Vás tak či onak čeká svižný thriller s napětím až do konce. Film rozhodně vyzdvihuje právě zápletka, která je zprvu jiná než čekáte a pak i herecké výkony.

Poslední plavky (2008)

Hodně velká slabota, které dominuje děj úplně o ničem. Sem tam lehce úsměvná scéna a to je tak všechno.

Apokalypsa (1979)

Hvězdičky dolů dávám za to, že Apakolypsa mě v některých fázích nudila. Jinak je to ale film s velkým F. Coppola dobře zachatil různé podoby lidského šílenství ve válečném konfliktu. Jak už to tak bývá u filmů z Vietnamu, tak i u Apokalypsy dominuje skvělá hudba a kamera, realistický pohled na věc bez nějakých velkých a hlavně zbytečných válečných scén, ve kterých se sází spíše na kvantitu než kvalitu. Určitě tento film nepatří, tak říkajíc, k nedělím odpoledním oddechovkám po obídku. Na Apokalypsu asi musíte mít tu správnou náladu a rozpoložení.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Myslím, průměrné drama se silnějšímí i slabšími chvílemi. Herecké výkony nejsou zlé, ale taky ne bůhví jak výborné. I když teda musím říct, že jak H. Ford ze začátku hraje nekompromisního a drsného kapitána ponorky pod jehož vedením dostává posádka dost zabrat, tak mu tahle role docela sedla. Jestli byl tento film natočený k uctění památky vojáků, ze kterých se stali hrdinové, tak se rozhodně povedlo, jinak je to vážně jen tří hvězdičková podívaná.

13: hra smrti (2006)

13: hra smrti je film, který vás sice dokáže zaujmout a donutit se dodívat až do konce, ale nijak vás neoslní. Ba dokonce po pár minutách po závěrečných titulkách na celý tento film, který je plný nelogičností až vás udivují, zapomenete. Je to asi i tím, že víc jak polovina scén vypadá hodně lacině. Představitel hlavního hrdiny sice podává slušný herecký výkon, ale to je tak asi všechno co stojí zmíňku.

Ichi the Killer (2001)

Nebylo to špatné. Určitě za zmíňku stojí dobrá hudba, docela to i utíká, ale tak nějak mi uteklo o čem to vlastně mělo být a spíš jsem se těšil na konec. Jestli to mělo šokovat, tak mě to určitě nešokovalo a jestli to měl být příběh z podsvětí, tak byl dost slabý. Nejsympatičtější na celém filmu je rozhodně "hlavní" padouch Kakahira, který je fakt borec co dokáže vymyslet za mučeníčka a ještě to doprovázet kecama u kterých se i zasmějete. Ale hlavně u Kakahiry se dá mluvit i o nějakém hereckém výkonu na rozdíl od ostatních japonských herců.

Tunel smrti (2005) odpad!

Na DVD obalu stojí "Jeden z nejtrašidelnějších příběhů vůbec". Je tomu doopravdy tak? No, tak co se týče hereckých výkonů, kamery, efektů, scénaře, režie, hudby, děje, tak rozhodně ano. Nic horšího jsem snad v životě neviděl. Sanatorium je strašidelné stejně asi jako strašidelný dům na Matějské pouti a to jem si, vůl jeden blbej, tento film? pustil v noci, raději jsem se měl vychrápat do práce. Nejvíc jsem se polekal, když se mi kousl disk v přehrávači a začal vydávat takový ten debilní zvuk zaseknutého cédéčka. Nejlepší na celém Tunelu smrti jsou jednoznačně závěrečné titulky, HURÁ, zavolal jsem! Vůbec nechápu, proč se to jmenuje Tunel smrti, kdyby tak Filmový zážitek smrti, tak prosím, to bych chápal.

Čistá práce (2008)

Výborné kriminální drama na základě skutečných událostí o tom, jaké může mít následky bankovní loupež. Ono totiž lidé si ukládají do bezpečnostních boxů nejen peníze a šperky, ale také i kompromitující materiály, které by neměly spatřit světlo světa. A tak začíná povedená podívaná, tak jak se na briské kriminálky sluší a patří. Výborný Statham, dobrý scénař a velmi slušná zápletka dělá z Čisté práce nadprůměrnou filmovou podívanou u které se za celých 111 minut ani jednou nebudete nudit. Vřele doporučuji!

Cellular (2004)

Lehce mě Cellular zklamal, čekal jsem asi víc, protože herecké obsazení není vůbec špatné. Ale právě třeba Kim Basinger nedostala moc prostoru aby ukázala svůj herecký um. Chris Evans je typický plážový playboy z řad úpně normálních a obyčejných lidí, ze kterého se stane hrdina, ale nějak mu to nesedělo. Filmový příběh je pak celý plný klišé, předvídatelných scén, slabého scénáře a prostě dalších podprůměrných faktů, které Cellular sráží na lehce podprůměrné akční drama, které vás ničím rozhodně nepřekvapí.