Honba za diamantem (1984)

Vydarená romantická komédia, kde ani dobrodružstvo nechýba. Skvelá dvojica M. Douglas a K. Turner a ich hru skvele dopĺňa D. DeVito. Dnes už nostalgická záležitosť, ale na „vypnutie“ stále plne dostačujúca. Slušná práca od R. Zemeckisa. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Nadaný žák (1998)

S. King je fantastický spisovateľ, tou už dávno vieme. Jeho ďalšie dielo „Nadaný žiak“ taktiež nemohol utiecť svojmu osudu a bol sfilmovaný. Poviedku som nečítal, takže neviem, že aké sú rozdiely. Každopádne si však myslím, že jak herci tak aj režisér sa dokázali naladiť na spoločnú frekvenciu. B. Synger celkom slušne zachytáva premenu „nevinnej“ osobnosti na „človeka“, ktorý nebude mať problémy robiť zlé veci. I. McKellen hrá opäť vo veľkom štýle. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Škatuláci (2014)

Slušný príbeh so všetkým čo k tomu patrí, ale ten plus esencia chýba. Slušne kreslený ale občas dosť „antidynamický“. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Muž a jeho pes (2008)

Je vidieť, že čas nešetril ani velikána J.-P. Belmonda, ale na jeho šarm nemal. Jednoduchý a nekomplikovaný francúzsky film o „beznádejom živote“ staršieho pána. Na konci filmu sa opäť potvrdí, že pes je jedným z najlepších priateľov človeka. Osobné hodnotenie: 71 % (***)

Cooties (2014)

Filmy ako „Cooties“ sme už videli niekoľkokrát a v rôznych žánroch. Príbeh a ani réžia neobsahuje lepšie momenty. Trošku sa čudujem, že do toho išiel E. Wood. Osobné hodnotenie: 58% (*)

Král Škorpión: Vzestup Říše (2008)

Spackaná záležitosť zo všetkých strán. Pokračovanie tohto príbehu s jedničkou sa ani porovnať nedá. Osobné hodnotenie: 58% (*)

Zpropadené dědictví (2013)

Osobne si myslím, že vo dvojici O. Wilson a Z. Galifianakis bol väčší potenciál. Film pôsobí tak, že to bolo na rýchle natočené, bez hlbšieho premyslenia. PS: „V niektorých kultúrach bolo najprv pivo a až potom vznikla abeceda.“ Osobné hodnotenie: 65% (**)

Letadla 2: Hasiči a záchranáři (2014)

Pokračovanie príbehu „Lietadlá“ je v podstate statický bod. Oproti jedničke to nie je to krok dozadu ale ani dopredu. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Letadla (2013)

„Lietadlá“ zo všetkých strán majú až príliš veľa spojitostí s „Cars“. Príbeh nie je úplne zlý, nájde si v tom svoje jak malý tak aj veľký človek. Ale ozajstne vtipných momentov je málo a potreboval by to aj premyslenejší scenár. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Ashby (2015)

Základ príbehu neobsahuje žiadne prekvapivé momenty. Herecky priemerne zahraný, film patriaci do TV na piatkový večer. PS. E. Roberts stále v skvelej forme! Osobné hodnotenie: 70% (***)