Poldův švagr (2016)

„Brothers in Law“ je v podstate to isté ako prvé dielo a nikam (hlavne dobrým smerom) sa to neposunulo. K. Hart to opäť preháňa. Osobné hodnotenie: 60% (**)

Ostře sledované vlaky (1966)

Veľkosť réžie je v jednoduchosti. Dané prostredie je dostatočne dobre zobrazené a hra hercov/herečiek nemá chybu. PS: „Prečo?“ „Načo?“ Osobné hodnotenie: 82% (****)

Milenci těch druhých (2015)

Vtipné a dobre načasované dialógy, dobrá oddychovka na téma „vzťah/sex/sex/vzťah“. Hlavná dvojica hrá jednoducho a prirodzene. Po prvom videní jasné silné tri hviezdičky a po ďalšom videní by z toho môžu byť aj „štyri“. PS: Náučná prednáška s pomocou PET fľašky je jedným z top momentov! Osobné hodnotenie: 78% (***)

Creed (2015)

Vo svojom žánru silnejší priemer a pekne sa to nadväzuje na „starý“ hlavný príbeh. Opäť sa potvrdilo, že nielen športovec ale aj jeho majster sa musia navzájom bojovať. V podstate zaslúžená nominácia S. Stalloneho na Oscara. PS: „Nechceš ten papier odniesť zo sebou?“ „Nie. Už to mám vyfotené. Už je to v oblakoch (cloud).“ „Aká obloha?“ Osobné hodnotenie: 76% (***)

Linka č. 657 (2015)

Je to B-ový snímok s klasickým príbehom a motívmi. Herecké výkony v pohode, ale ten samotný záver má vážne problémy. Za to jedna hviezda dole! Mimochodom, vypadá to tak, že R. De Niro už kývne na všetky ponuky. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Muž na laně (2015)

Pekne režírovaný a dobre zahraný príbeh o výzve a o snoch. Pekná pamiatka a úcta pre „dvojičky“. Osobné hodnotenie: 77% (***)

Deadpool (2016)

„Deadpool“ je akási „vyfigurovanie“ na „dnešných superhrdinskych filmov“. Je to ozajstný „badass“ charakter, od ktorého by každý chcel držať určitú vzdialenosť, ale každý by ho chcel mať vo svojom tíme. Samotný príbeh ničím neprekvapí a ani tu nie je nejaký „komplikovaný“ vedľajší príbeh. Uznávam, že z hľadiská príbehu sú tu menšie diery, ale celé sa to úspešne zamaskuje vtipnými dialógmi a momentmi, za ktorými stojí Ryan Reynolds. Keď si dá pozor, tak potom môže z „Deadpoola“ profitovať podobne ako R. Downey Jr. z Iron Mana. Takže pre neho táto hrdina môže znamenať veľký „comeback“. Bol to slušný „popcorn“ film a som zvedavý, že ako to bude pokračovať ďalej. PS. Scéna (malý monológ) po titulkoch taktiež pobavila. Osobné hodnotenie: 82% (****)

Neříkej ani slovo (2001)

Slušne napísaný a zrežírovaný scenár. Herecky dobre zahraný, hlavne B. Murphy predviedla dobrý výkon (R.I.P.). Záver by však mal byť vypracovanejší – skončí sa to príliš jednoducho. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Dépression et des potes (2012)

Hladká a neškodná komédia z Francúzka, ktorá opäť ukázala, aký dôležitý je mať pri sebe tých správnych kamarátov (ktorí nemajú depku). Osobné hodnotenie: 72% (***)

Nemilosrdní (2015)

Remake filmu The Sweeney na francúzky spôsob. Nie je to zlý, ale pôvodná verzia bola lepšia. Je mi to ľúto Reno! Osobné hodnotenie: 62% (**)