Devět paruk (2013)

Možno niektorý hovoria, že film nezobrazuje nič také čo sme už nevideli. Nie je to úplne pravda. Boj mladej slečny z rakovinou je prezentované z trošku iného hľadiska. V takých situáciách je nesmierne dôležitá podpora od rodiny. Aj o tom a aj o mnoho iných je tento film. Každému, ktorý trpí podobnou chorobou, prajem len to najlepšie a čo najrýchlejšie uzdravenie! Osobné hodnotenie: 80% (****)

Temné kouty (2015)

Dark Places nie je zlý film. Problém je v tom, že režisérova práca so scenárom nie je najideálnejšia. Myslím si, že herci/herečky a scenár sú dostatočne dobré. Samotný príbeh je aj psychicky náročný. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Purpurový vrch (2015)

Mrazivý avšak nevyužitý potenciál scenára, ktorý navyše obsahuje pasáže, ktoré sa bez problémov dajú odhadnúť. Herecká garda veľmi dobrá a v podstate vďaka nim sa to celé presúva na lepšiu úroveň. Od G. del Tora sme videli aj lepšiu réžiu. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Slávu tohto filmu priniesli hlavne vynikajúce herecké výkony na čele s fantastickou a nenapodobiteľnou E. Taylor, fešákom P. Newman a s B. Ives („Big Daddy“). Hlavné jadro príbehu je aktuálne aj dneska a preto odporúčam každému, aby sa na to raz pozrel. Osobné hodnotenie: 90% (*****)

Zpátky ve hře (2012)

C. Estwood sa predsa len rozhodol, že sa opäť postaví pred kamery. Bolo to správne rozhodnutie. Z hľadiska hereckých výkonov všetko v poriadku až na J. Timberlake, ktorý až tak presvedčivý nebol. Príbeh dobrý možno réžia by mohla byť lepšia. Osobné hodnotenie: 75% (***)

Na vítězné vlně (2014)

Ďalší film o americkom futbale, ktorý však predsa len je trošku iný. Prostredím je stredoškolská liga a sympatickí študenti/športovci. S čistým srdcom dávam na film štyri hviezdičky, pretože veľmi dobre našiel rovnováhu medzi športom, ľudskosťou, vierou a hlavne zdôrazňuje to, že najdôležitejší je rodina (mužstvo). Veľmi sympatický výkon od J. Caviezel. PS. Post zábery pri titulkoch zo „skutočného života“ a o skutočnom B. Ladouceurovi sú pôsobivé. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Žabák Ribit (2014)

Začína sa to nájdene, ale postupom času sa to celé vyšumí. Relatívne dobre nakreslené postavičky, ale celý ten príbeh by potreboval viac náplní. Osobné hodnotenie: 60% (**)

Ve jménu otce (1993)

Silný a emotívny príbeh o tom, že sa za spravodlivosť sa nesmie prestať bojovať. Skvelé herecké výkony na čele D. Day-Lewis (jeho premena opäť bezchybná). Padajúce zapálené kúsky novín na poctu „otca“ s jemnou hudbou je jedným z top momentov. Zaslúžené nominácie na zlatú sošku! Osobné hodnotenie: 83% (****)

Je to i můj život (2009)

Bez akýchkoľvek pochybností veľmi silný príbeh. Ten boj a tú bolesť môže pochopiť len ten, kto sa s tým v nejakej forme stretol. Réžia dobrá ako aj herecké výkony. Dobrá rola A. Baldwina a zatiaľ najkomplexnejší a najsilnejší herecký výkon od C. Diaz. Osobné hodnotenie: 87 % (****)

Zrůda (2003)

Silný film so silnými hereckými výkonmi. Zamaskovanie Ch. Theron perfektné. Zaslúžená soška pre ňu, ale ani Ch. Ricci sa nenechala zahanbiť. Osobné hodnotenie: 80% (****)