Podnikavá Joy (2015)

Mal to byť životopisný film. David O. Russell však to myslel inak. A možno by vyšiel z toho lepšie, keby zrežíroval pôvodný scenár, napísaný slečnou A. Mumolo. Svoje „zlé“ rozhodnutie však čiastočne dokázal vykompenzovať „svojou“ skvelou hereckou gardou, na čele s fantastickou J. Lawrence, ktorá opäť predviedla svoje umenie (zaslúžená nominácia na Oscara). Skvelá asistencia od R. De Nira a B. Coopera. Zimné prostredie je pôsobivé a spoločne s hudbou určite prispeli k filmu. Jedno je isté - „neúspech“ filmu nedá napísať na účet herečky/hercov. Osobné hodnotenie: 79% (***)

S tímto prstenem (2015) (TV film)

Scenár tohto príbehu (ktorý je mimochodom kombináciou starých známych vecí a klišé) mal v sebe potenciál, ale výsledok (čiže film) nie je v poriadku. Réžia nie je príliš dobrá a ani herecké výkony nie sú veľmi kolísavé. Osobné hodnotenie: 50% (*)

Táta je doma (2015)

Základom scenáru je reálny príbeh zo života. Dvojica W. Ferrell a M. Wahlberg po dlhšom čase opäť v spoločnom filme. V podstate to nie je zlý, ale je tu príliš veľa „lacných klišé momentov“. Dobrá ale v celku malá rola pre T. H. Church. Od S. Andersa sme videli aj lepšie režírovaný film. Osobné hodnotenie: 68% (**)

Dřív než půjdu spát (2014)

Samotný príbeh je celkom slušný avšak samotná réžia už stráca na dychu. Duo N. Kidman a C. Firth funguje a dobre ich doplňuje M. Strong. Škoda, že po polovine filmu už viete, že čo sa asi stalo / čo sa asi bude stať. To je asi najväčšia slabina. Osobné hodnotenie: 68% (**)

SuperBob (2015)

Mala to byť aká si paródia na „superhrdinu“, ale skončilo to fiaskom. Anglický humor tu vôbec nefunguje a „romantickej vlne“ je cítiť, že je to umelo zosilnené. Osobné hodnotenie: 50% (*)

Mezi náhrobními kameny (2014)

Na začiatku som si myslel, že to bude ďalší „akčňák ala Neeson“. Nie je to úplne tak. Príbeh nie je prekombinovaný, avšak je „chorý“. L. Neeson opäť podal dobrý výkon. Nie úplne využitý Ólafssonov potenciál. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Melissa P. (2005)

Film, ktorý by mal byť lepšie vypracovaný a hlavne lepšie zrežírovaný. Na M. Valverde úspech filmu nezávisel – svoju postavu zahrala dobre. Osobné hodnotenie: 60% (**)

Hvězdy nám nepřály (2014)

Mnoho ľudí sa na tento film môže pozerať ako na americký „tragicky-romantikcý film“ s nemalou dávkou klišé momentov. Pravdou je však to, že tento príbeh si chytí srdce pravdepodobne každého človeka, len nie na rovnakom mieste. Osobne si myslí, že veľkosť tohto príbehu je práve v jeho jednoduchosti. Dvojica S. Woodely a A. Elgort je dobrá a vidieť, že medzi nimi funguje tá tzv. „herecká chémia“. PS: Niektorým z nás celý život nestačí na to aby sme mali lásku, cit a úctu k sebe. Pre pár „Hazel a Gus“ na to všetko stačil len veľmi malý kúsok zo života. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Zabijáci (2014)

Pokračovanie príbehu „oddelenie Q“ je lepšie režírovaný a je aj herecky lepšie zahraný. Príbeh opäť silný - hlavne ten záver. Som zvedavý na tretie dielo. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Žena v kleci (2013)

Slušne režírovaný krimi na základe knižnej predlohy. Dvojica N. L. Kaas a F. Fares funguje dobre. Scenár dobrý a príbeh silný, ešte ten záver by potreboval efektívnejšie spracovanie. Osobné hodnotenie: 76% (***)