Iracionální muž (2015)

W. Allen teraz neprišiel s originálnym príbehom - základ príbehu ešte pochádza z románu „Zločin a Trest“ (F. M. Dostoyevsky). Filozofovanie, hľadanie cesty späť do života a hranie na samovoľného „punishera“. Vyvodenie konsekvencií je na divákovi. Dvojica J. Phoenix a E. Stone veľmi dobrá ako aj dobrá asistencia od P. Posey. Osobné hodnotenie: 68% (***)

Inherent Vice (2014)

Herecky dobre zvládnutý (hlavne exceluje J. „doc“ Phoenix), ale z hľadiska scenára a jeho dĺžky len ťažko zvládnuteľný film. P. T. Anderson mal dlhší a aj oveľa komplikovanejší/zaujímavejší film. Spomínate si? Osobné hodnotenie: 66% (**)

Zuhanórepülés (2007)

Celkom odvážny B-ový snímok z Maďarska o tom, že niektorý sú nenapraviteľný. Opäť sa potvrdilo, že dostať sa z „bieleho“ kolotoča je takmer nemožné. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Děda je lotr (2016)

Prehnané a príliš nútené scény bez väčších nápadov. Z. Efrona ešte pochopím (ani som viac nečakal), ale R. De Nira nechápem. Už som minule spomínal, že on v poslednej dobe už berie všetko, ale toto by mohol vynechať (napriek tomu, že je naňho vidieť, že si to celé užíva). Osobné hodnotenie: 60% (**)

Otevři oči (1997)

Možno trošinku prekombinované, ale celkom slušne natočený a zahraný film. Samotný nápad dobrý a zaujímavý, ale nie je to dotiahnutý do konca. P. Cruz je prekrásna! Osobné hodnotenie: 76% (***)

Spása (2014)

Staro-nový (ale psychicky-duševne silný) príbeh z divokého západu. Je to skvele režírované a ešte lepšie zahrané. M. Mikelsen opäť potvrdzuje svoje kvality a to, že patrí medzi najlepších Európskych hercov. E. Green nepovie ani slovo (pre viac informácii si pozrite film) ale ani to nie je potrebné, pretože jej charizma a jej oči plno postačia. Megahnusný charakter pre J. D. Morgana. Osobné hodnotenie: 82% (****)

Osm hrozných (2015)

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, tak je to typická Tarantinovka. Skvelé herecké výkony (jak tie najväčšie tak aj tie najmenšie) a šikovne napísané dialógy. Je až obdivuhodné, jak Quentin dokáže správne vybrať hercov/herečiek a dostať z nich maximum. E. Morricone a jeho hudba je zase fantastická a presne vybrané pre jednotlivé scény. Osobné hodnotenie: 81% (****)

Poslední tango v Paříži (1972)

Vulgárne, poistky vybíjajúce scény a dialógy a jeden z ďalších tvári M. Branda ktorému skvele asistuje M. Schneider. Vo vnútri toho celého však zmysluplný scenár nehľadajte! Film, ktorý sa stal „kultovým“ len vďaka scénam pre dospelých. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Nic než pravda (2008)

Veľmi dobre natočená súdna-väzenská dráma a skvelá K. Beckinsale, ktorá obetuje všetko čo má. Skvelá asistencia ostatných „vedľajších“ postáv. Malá, ale celkom slušná rola pre N. Wyle. PS. Skutočná identita „alfa“ informátora ma prekvapil. Osobné hodnotenie: 81% (****)

Misery nechce zemřít (1990)

Keď sa začnem pozerať na film, ktorý bol natočený na základe románu od veľkého S. Kinga, tak mám vždy obavy. To preto, lebo len v ojedinelých prípadoch sa podarí priblížiť ku kvalite samotnej knihy. Film Mysery je však výnimkou. Režisérovi R. Reinerovi a dvojici J. Caan a K. Bates sa podarilo priblížiť sa k blízkosti kvality (a hlavne k atmosféry) knihy. Premena K. Bates je naraz šokujúca a obdivuhodná – zaslúžené ocenenie vo forme zlatej sošky. Aj keď príbeh filmu sa v niektorých veciach („dosť“) odlišuje od knihy tak to z celého pohľadu až tak nevadí. Každopádne však najprv odporúčam prečítať si knihu. PS: Kathy Bates je pravá Annie Wilkisová! Osobné hodnotenie: 82% (****)