Nepolapitelní (2015)

Základ príbehu tvorí známa šablóna B-ého scenára. Herci priemerní. Záver by mal byť prepracovanejší. Osobné hodnotenie: 61% (**)

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Jedna z najlepších vecí, ktorá kedysi vo svete kinematografii vznikla! Bez tejto dvojici by naše detstvo bolo veľmi chudobné.  Osobné hodnotenie: 100% (*****)

Druhá šance (2012)

Výhoda filmu „Druhá Šanca“ je to, že jeho otázky a odpovede putujú ku všetkým bez ohľadu vekovej kategórii. Vďaka dvojici M. Streep a T. Lee Jones sa celý film stáva nielen zaujímavým ale aj poučným. Medzi nimi tá určitá chémia existuje a dokonale funguje – klobúk dolu! Na zmenu nikdy nie je neskoro a vždy je potrebné pripomenúť si tie najlepšie a najvzácnejšie chvíle spoločného života!. PS.: Príjemná rola pre S. Carell, ktorý z prvej rady môže vidieť herecké kúzlo velikánov. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Chicago (2002)

Film respektíve príbeh „Chicago“ patrí do divadla. Keď neberiem do úvahy samotný príbeh (ktorý mimochodom celkom dobre reflektuje určité obdobie v Chicagu), tak samotná choreografia boduje na plnej čiare. Fantastická hudba, farebné tóny a dobre vypracované pohyby. Veľmi príjemný a pozitívny výkon od trojici R. Zellweger, R. Gere a C. Zeta-Jones. Poslednej menovanej gratulujem ku získaniu Oscara! Osobné hodnotenie: 86% (****)

Lola Versus (2012)

Film, ktorý by vás z hľadiska ľudských vzťahov aj zaujal, ale vďaka réžii a scenáru sa vám nenápadne vyhne. Osobné hodnotenie: 58% (*)

Papírová města (2015)

Netypický romantický príbeh, ktorý však z filmového plátna nedostane ku všetkým. Aspoň som sa dozvedel, že čo znamená výraz „papierové mesto“. Osobné hodnotenie: 60% (**)

Země zítřka (2015)

Priznám sa, som z toho sklamaný! Scenár obsahujúci nedostatky a klišé riešení, priemerné herecké výkony a dôraz kladený len na vzhľad a poriadnu PC techniku. Veľa vecí nie je dostatočne vysvetlených a odkazy pre diváka sú povrchné. Záver ako by bol natočený na poslednú chvíľu. Škoda, pretože príbeh bol sľubný a herecká garda nebola zlá. Osobné hodnotenie: 59% (*)

Projekt minulost (2015)

Začiatok pomalý, ale veľmi sľubný. Potom však to trošku stáva neprehľadným a niektoré scény sa „zbytočne opakujú“. POV style nebol zlý nápad. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Ledová sezóna (2016)

Príbeh jednoduchý a predvídateľný, celkom milé postavičky na čele s lemingami. Cieľovou skupinou je teraz len ten najmenší publikum. Osobné hodnotenie: 60% (**)

Dannyho parťáci (2001)

Premyslený a inteligentný. Osobné hodnotenie: 82% (****)