Noc v muzeu (2006)

Málo vtipná komedie s fantastickým námětem nějak neupoutá . Postupné ožívání ještěrů, extotických příšer a starověkých bojovníků v museu nijak nepřekvapí a hrdinovy hrdinské a dobrodružné činy jsou málo hrdinské a nikterak dobrodružné .

Pretty Woman (1990)

Romantické filmy zásadně opomíjím . Ovšem tady pozor ! I když je to kýč, je skvostně zahraný a natočený . Tato nesmírně vtipná pohádka pro dospělé se dá shlédnout i opakovaně. Mimořádný Richard Gere , stejně výtečná Julia Roberts a dokonalý Ralh Bellamy vytvářejí herecký koncert .

Osvícení (1980)

Mistrovský horor plný šílených obrazů a děsivých momentů . Jack Nicholson , jako správce osamoceného hotelu , postupně propadá duševní chorobě a v této proměně předvádí mistrovský koncert. Je to jeden z nejděsivějších hororů .

Králova řeč (2010)

Oslnivý film, který pro mě hodně znamená, protože i já jsem trpěl v dětství touto poruchou řeči . Je to zpočátku konverzační komedie, která ale mistrovsky přejde do historického dramatu . Je oscarově ověnčená právem.

Lepší už to nebude (1997)

Skvělý Nicholson, skvělá Helen Hantová ! Je to mimořádně vtipná a inteligentní komedie . Také patřičně oceněná - 2 Oscary , plus 5 nominací . Herecký koncert , který snad lepší už nebude.

Okno do dvora (1954)

Postupně se rozplétající sled událostí , vedoucích k překvapivému konci a následná čtyřoscarová nominace , stačí k charakteristice této Hitchcockovy prvotiny . Je to prostě napínavá klasika .

Skála (1996)

Oslnivý akční film , který nemá hluchá místa . Conery , Cage , Ed Harris ........celé je to žánrová špička , která uchvátí i opakovaným shlédnutím .

Tenkrát na Západě (1968)

Už ten úvod pusté železniční zastávky s čekajícími muži zasluhuje zvláštní cenu . A celé se to rozvine do geniálního westernu , tak odlišného od ostatních . A ta mistrovská muzika Morriconeho ! Úžasný zážitek.

Přichází Satan! (1976)

Superhororová klasika , k tomu oslnivý Gragory Peck a skvělá děsivá hudba. Bravurní film právem odměněný Oscarem .

Kmotr (1972)

Film je lepší , než román . Má fantastické obsazení , zpracování , atmosféru - prostě dostal ty tři Oscary naprosto právem.