Anna a vlci (1973)

Kdo říká, že ho ve filmu už nic nešokuje, ať si prohlédne toto drama. Zpočátku pomalu se rozvíjející příbeh vychovatelky v podivínské rodině přináší v závěru takový šok, že se Vám to bude ješte dlouho vybavovat !

Poručík (1992)

Je to herecký koncert Harveye Keitela , ale celá tato jeho story je značně depresivní , jeho amorálnost znechucující a celý film je vlastně natočený na efekt. Ale značně působivý. Selanka to ovšem není........nedivil bych se, kdyby to někde zakázali .

Klan létajících dýk (2004)

Kopat do všeho a do každého, k tomu přidat digitální triky a shaekspearskou lásku a vše roztříštit na několik epizodek. To je celá dramaturgie. Je to poněkud zklamání. Nehledě na to, že teprve za hodnou chvíli rozeznáte o koho z asiatských tváří vlastně jde.

Pokrevní bratři (1999)

Pane jo, to je masakr ! Jako akčňák jsem si to ale náležitě vychutnal. Je to totiž skvostný krvavý koncert, který všem hemorrhagickým znalcům doporučuju.

Ragtime (1981)

Působivý obraz Ameriky 20. let. I když název evokuje jazzový hudební směr, téma filmu je vlastně rasismus a netolerance. Snímek má sice 8 oscarových nominací, ale jeho námět mě neupoutal. Navíc je to celé rozvleklé a celý film je zbytečně dlouhý.

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Padne na Vás těžká deprese a smutek. Dlouho to budete vydýchávat - zejména ženy. Totalitní Rumunsko v kontextu s lidstvím mladých žen je těžký kalibr.

Zběsilý útěk (2006)

Pekelné tempo, skvělá zápletka, hektolitry krve ........ to vše k tomuto filmu patří. Stále se střílí, stále se utíká . Někomu se to bude zdát překombinovaně zběsilé, ale rozhodně na tento film nezapomenete.

Zkurvená noc (2003)

Pěkná kruťárna, která postupně dějově na sebe navazuje, až nakonec hledíme, jak ty krvavé události spolu souvisí. Rozhodně Vás to pobaví .

Jako štvaná zvěř (1995)

Vsadil jsem se, že hlavní hrdina s hrdinkou / kterou samozřejmě zpočátku nenávidí / , skončí do hodiny v posteli. Spletl jsem se o 5 minut. A takových klišé je tu plno. Dominuje ovšem tupý W. Baldwin.

Přežít (1993)

Silný snímek o tragedii ztroskotání a nesmírné vůli k přežití. I ten kanibalismus se dá pochopit. Hvězdičku jsem ubral za poněkud zdlouhavější a pomalejší děj. Ale lidské charaktery v extrémní situaci jsou zde vykresleny excelentě.