Úkladná vražda (2006)

Alec Baldwin v hlavní roli ! To už samo o sobě ubírá hvězdičky. Jeho zamrzlá mimika a golemová motilita na víc nemají. A potom je toto dílko navíc na komedii nevtipné a na drama málo dramatické. Shlédněte jen v nouzi .

Čas pomsty (1993)

Typický Dolph Lundgren . Urostlý Švéd splnil svou dávku několika desítek mrtvol v akční story běžného námětu . Jeho neprůstřelnost je ovšem už unavující a svojí voskovou mimikou připomíná akčního odpadlíka Van Damma. Nicméně tento film patří k Lundgrenovým lepším.

Wolf Creek (2005)

Mám určitou nedůvěru k filmům " podle skutečné události ", ale v tomto případě byla neodůvodněná. Krvavý děj je věrohodný a věrohodné je rovněž zpracování. Je to syrový masakr z australské pustiny, kde ale občas rušivě působila neklidná kamera, snímaná rádobydokumentárně. Vadil mě najasný, otevřený konec. Ale žánrová linie mladých lidí v rukou psychopata, byla naplněna.

Andělé slunce (2006)

Krutost a brutalita - to je motto depresivního filmu z Amazonie . Dvanáctiletá dívenka prodaná do bordelu mezi kopáče zlata a story jejího utrpení až po vylíčení útěku. To je celá poutavá linie příběhu , na který nezapomenete.

Fabio Montale (2001) (seriál)

Francouzská krimi se stárnoucím Alainem Delonem není nikterak zářivá , ale má slušné zápletky , skvělé exteriéry a dobře pobaví . Ovšem žádný zázrak to není , pouze stará francouzská krimiškola.

Detektivní příběh (1951)

Hodnocení 79 % je silně nadsazené . Sledujeme totiž jen pouhou překotnou konverzaci řady postav v jedné místnosti policejní stanice . Při tom se neustále přechází sem a tam , stále telefonuje a vykouřené cigarety se hází zásadně na zem . A nakonec z toho divadelního hemžení vyleze pouhá banální manželská moralita . Celé to drží pohromadě jen dobří herci .

Halloween (2007)

Tento Halloween plně ukojil můj hlad po kvalitním hororu . Popisované krvavé a děsivé události jsou o to hrůznější , že mohly být reálné . A to je deviza těch nejlepších hororů - že se totiž mohou skutečně odehrát .

Madhouse (2004)

Jeden ze stovky hororů z prostředí psychiatrického ústavu . Medicinský praktikant prožívá "šokující " události , jenže profesionál znalý prostředí těchto ústavů, nebo i třeba pacient téhož , se musí jen pousmát a kroutit hlavou. Béčkový skoronesmysl nepostraší a nevyděsí , jen unaví .

Gomora (2008)

Film je natočený dokumentárním způsobem a zobrazuje několik dnů italské reality . Zápletky jsou hlavně z mafiánského prostředí násilí a pěnez . Vadí zde spousta postav , prakticky chybějící děj a dlouhá minutáž.

Temnota (2002)

Stále se chaoticky třese a kmitá kamera a v tajuplném domě nepřetržitě blikají světla . Takže jediný zážitek z filmu je ten , že Vás po chvíli rozbolí oči a hlava .