Zmije (2006)

Osvědčená francouzská škola ! Velmi zajímavý akční začátek , pak film zvolní , ale stále udržuje vysoké napětí. Zajímavá je dramatická role dnes již postaršího Pierra Richarda . V závěru tato skvělá podívaná opět akčně graduje do poněkud očekávaného finále. Nedivil bych se , kdyby Holywood natočil remake .

Sunshine (2007)

Film si rozhodně nechte ujít . Odehrává se převážně v prostorách dvou kosmických korábů , kde se vedou plané debaty a sledují hologramy . Stálé řešení technických problémů unavuje a probere Vás alespoň trochu akční druhá polovina. Zde však je jen tupé vraždění , sledované chaotickou " akční " kamerou s rozostřeným obrazem . Celé je to dobré na takovéto domácí klimbání .

Černočerná tma (2000)

Ze sluncí oslňujícího začátku tak nějak bolí oči . Pak zase není skoro nic vidět a atakují nás trapné příšerky , které se marně snaží vyvolat bázeň . A herecké výkony jsou na úrovni ochotníků z oblastního divadla . S těžkým srdcem dám dvě hvězdičky, ale předpokládá to shlédnutí " díla " v multiúplexu . Při sledování v televizi jste ztraceni .

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Nic si nemusíte vyčítat , když tento film opomenete. Je to vlastně jen taková katastrální instruktáž k celé události. A ty proklamované nejnovější použité technologie se vlastně jen tupě opakují . Vlastní dějová událost je jistě nezapomenutelná , ale na tento film do příštího dne zapomenete .

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

Seriál má kvalitní odborné poradce , protože po medicinské stránce nelze prakticky nic vytknout . Dějové linky byly původně poutavější , bohužel v posledních týdnech se melou jen na téma " kdo s kým " v posteli . Dvojice se stále jen prohazují a nic nového se neděje . Doufám jen v nějaké zázračné obrození .

Ulice (2005) (seriál)

Náročné fajnšmekry zřejmě nenadchnu . Pro mě je to ale příjemný seriál s kvalitními herci . Zápletky jsou mnohdy zajímavé, občas pro vyplnění času nudné . Ale zejména pro starší generaci je to ale příjemně strávený podvečer - a co hlavně, téměř každý den. Buďme tolerantní !

Krvavá volba (2000)

Tak toto je velká podívaná . Už krutě akční začátek upoutá a dramatická soudní síň nenudí . Film uspokojí milovníky akce a upoutá logickými argumenty při justičním sporu. Doporučuju ! Nebudete se nudit .

Fantom opery (2004)

Je to jako u všech muzikálů . Skvělá hudba , ale žádná až tak podívaná . Muzikanti budou spokojeni, ostatní budou zívat . Lze si toto " dílo " pouštět jako kulisu k denní činosti. Ale jako večerní podívaná nudí. Nějakou tu hvězdičku lze dát za kostymy.

Exes (2006) odpad!

Čeho se proboha ještě nedočkáme ! Ale tady skutečně zůstává rozum stát . Jakási amorfní dvojice nejisté sexuality se unaveně plouží noční tmou a nepochopitelně stále nahá také bytem. Pohlaví lze zjistit obtížně . Jak lze vytušit , získává ze zavražděných hlasivky ve tvaru deseticentimetrových žížal , které jsou pak strkány do krku . Pokládání živých hlemýžďů na nahá těla mě rovněž jaksi neoslovuje. Ale už mě měl varovat začátek , kdy kriminalista ochutnává sperma .

Freeman - plačící drak (1995)

Téměř každých 5 minut mrtvola , nebo hned několik . Až jsem to chtěl začít stopovat a počítat . O nějaký děj tu vlastně ani nejde , jen se tu stále morduje na všechny možné způsoby . A ve chvílích oddechu se filozofuje . Dávám jednu hvězdičku za svůj údiv z toho masakru .