Avatar (2009)

Bylo to jaksi přeplácané. Ano, efekty byly zajímavé, ale zanechaly ve mně modré a fialové nic. O ději se ani nedá mluvit. Příběh Pocahontas putující s dinosaury, líznuté strategickou počítačovou hrou lidé(technologie) vs. barbaři(přírodní síla). Postavy mi pak připomínají starší RPG Albion. Vlastně, když o tom tak uvažuji, film bych přirovnal ke dlouhému intru na nudnou počítačovou hru. Pěkné, ale chybí hratelnost...

Vampire Hunter D (2000)

Jako milovník dobrého anime, horroru a fantasy, nemůžu hodnotit jinak

Strážci - Watchmen: Příběhy Černé lodě (2009)

Výborná temná atmosféra. Postupně rozvíjející se šílenost hlavního hrdiny, je dokonale vykreslená. Všechny vlivy na něj působící, opravdu výstižné. Trochu mi to připomíná brutalitu z japonských anime a to je klad. Někomu to připadá samoúčelné, někomu zbytečné, atd. Mě, jako nezasvěcenému, komiksové předloze to připadá skvělé a opodstatněné. Ta loď mi trochu připomněla Černou Perlu z pirátů z Karibiku. Ta je však proti téhle, dětská lodička ve vaně, v rukou batolete...

Mladí srdcem (2007)

Ach jo. Dokument, při kterém jsem měl na začátku pocit, že jde o těžkou vykonstruovanost. Kdo by nešel na koncert staříků, zpívajících např. "Should I Stay or Should I Go" od kapely Clash. Show business těžkýho kalibru. Ale když vidíte, jak to ty babičky a děduly baví, že je to smyslem jejich žití......... No, prostě v tom business už nevidíte. Vidíte jen lidi, kteří chtějí žít naplno. Vědí, že už mají málo času a proto tomu dávají vše! Dostalo mě to a všechny body dávám jim, za tu jejich vitalitu, při překážkách, které na sklonku života musejí překonávat !......a samozřejmě trpělivému sbormistrovi :-)

Zombieland (2009)

Mám rád filmy se zombíkama (nevim proč-prostě to tak je). Název tohoto filmu mě, ale spíše odrazoval. Protože, když se něco prezentuje takhle přímo - většinou je to jen marketingový tah a dopadá to hrozně. Nakonec jsem na doporučení do toho šel a musím říct, že jsem byl spokojen. Dostal jsem přesně to, co od takových filmů očekávám. A ano, dostal jsem dokonce víc, když se na scéně objevil můj oblíbený herec Bill Murray (ani jsem netušil,že tam hraje). Dějem není třeba se zabývat. Je okořeněný individuálními zkušenostmi hlavních hrdinů, ale v podstatě jde jen o to zabíjet "běžící" mrtvoly, kolem sebe. A co závěrem? Je film jednoduchá popcornová zábava ? No jasně ! ;-)

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Bylo to dobré, ale musím říct, že ne zas tak úchvatné. Po pár dílech přišel stereotyp a nebylo proč zabíjet čas civěním na televizi PS: Trefný komentář od Zakka mi pomohl vzpomenout si i pocitově na tuto soutěž :-)

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Tak tohle nelze ohodnotit jinak, než nostalgicky. Celá rodina jsme fandili našim, když ve stupidních úborech poskakovali přes podivné překážky. Byli jsme zvědaví, z jakého českého města soutěžící pocházejí. Tuším, že i místa se měnila a hlavně kulisy a nové nápady, každý díl. Bylo to velkolepé a hlavně přátelské. Nepamatuji si z dětství jiný pořad, na který jsme se pravidelně sbíhali u televize úplně všichni, když začala znělka :-) http://www.youtube.com/watch?v=vJGkmfFuGZs&feature=related

Gattaca (1997)

Vynikající sci-fi, které zasluhuje plný počet. Zde je hlavní děj filmu, který se obejde, bez zbytečných superefektů, apod. Nevím, jestli je natočen podle knihy, ale při shlédnutí filmu jsem měl podobný pocit, který zažívám při čtení. Jako okrajový čtenář sci-fi přiznávám, že příběh je jednoduchý a plný klišé. On se narodil, jako VALID (což lze chápat, jako já, nebo ty, člověk současný - proto nám je také nejbližší a my mu fandíme, což vidím, jako hlavní záměr - ostatní se už jen veze). Muž, který i přes svou vadu, pro stávající společnost geneticky upravených lidí, chce se svou pevnou vůlí dokázat, že je stejně dobrý jako oni, ne-li lepší. Do toho ještě láska, lež, pravda, uvědomění, atd. Já myslím, že to stačí. Film je jeden velký kýč a já si uvědomuji, že si protiřečím, takže to shrnu. Pěkný film, ve kterém chápu všechy tyto prostředky, jako nutné :-)

Underground (1995)

Celkový dojem z jinak výborného filmu, mi kazila nanervylezoucí hudba, která je zde všudypřítomná. Mnohým zde se líbí a já jim to neberu. Chápu, že podtrhuje charaktery postav, při jejich živelné nátuře a vůbec celý film s jeho bouřlivou atmosférou. Ale opravdu mi už lezla krkem a bez ní bych si film užil víc. Uvažoval jsem o vypnutí zvuku a pouze čtení titulků, ale taky to nebylo ono. Přežil jsem tedy otravné dechy a soustředil se na film. Kupodivu jsem se v něm neztrácel a dokázal jsem se v něm orientovat, což jsem v úvodu filmu nečekal. Občas docela psycho, ale příběh celistvý, držící pevně pohromadě