František je děvkař (2008)

Podle zdejších komentářů, jsem čekal docela sračku, ale byl jsem příjemně překvapen. Film byl normální, ničím výrazný, ale právě to, se mi na něm nejvíc líbilo. Momenty nebyly na výbuchy smíchu, ale spíše pro pousmání. Konec se mi taky líbil. Nemůžu napsat proč, byl by to spoiler. Mě teda nejvíc rušily všudypřítomné reklamy ve filmu, ale bez sponzorů se asi blbě točí :-)

Armáda temnot (1992)

Takhle má kurva vypadat Fantasy ! Žádný digitální sračky, ale umně vyvedené masky ! A mimochodem, je to prdel :-)

Smrtelné zlo 2 (1987)

Mě se teda líbil víc, než jednička. Je to moje dětská láska :-)

Bubba Ho-tep (2002)

Vrátil se starý dobrý Bruce Campbell. Je to borec a konečně od dob Evil Dead, dostal hlavní roli, pro kterou je stvořen. Od začátku filmu jsem se královsky bavil, ale bohužel, souboj s mumií, byl pro mě to nejslabší na filmu. Skvělé dialogy Elvise a černýho Kennedyho, přidusila mumie. Naštěstí ti dva týpci, jsou tam častěji, takže celkově jde o výborný film !

Spaceballs (1987)

Na svojí dobu, poměrně slušně povedená parodie. Smál jsem se, ale také jsem se nudil. Prostě vtipný film s hluchými místy...

Equilibrium (2002)

Četl jsem vykrádání Matrixu a souhlasím pouze s provedením. Scénář je jiný, je jednoduchý a neoriginální. Je to jako kdyby ve filmu byla pouze černá a bílá; dobro a zlo. Jako občasný čtenář sci-fi bych knihu ihned zavrhl . Ale jako film, je to průměrná akční podívaná, která se povedla

Blade Runner (1982)

Knihu jsem četl a byla opravdu skvělá. Film byl zpracován také výtečně. Hlavně atmosféra, ta byla úžasná. I Harrison Ford tam hrál skvěle. Dokonce prý P.K. Dick dohlížel na natáčení filmu. Nevyhledávám filmy s nabušenýma scénama. Tak proč jsem se u toho tak nudil? Nic s tím nenadělám, je to ve mně - chápu, že je film dobrý, ale pocitově to vnímám jinak...

Prokletý ostrov (2010)

Musím přiznat, že jsem během filmu uvažoval o pointě, ale měl jsem tři verze a vzájemně je kombinoval, až jsem je překombinoval. Jedna z nich to samozřejmě byla, ale napadlo mě, že to bude třeba ta další, právě proto, aby vyvrátila tuto apod. Film byl skvělý po všech stránkách. Samozřejmě, že by se našly prvky nedokonalosti, ale po nich je zbytečné pátrat. Atmosféra, herecké výkony, děj, prostě všechno mě uchvátilo.

Apocalypto (2006)

Čítával jsem nějaké knihy od Ericha von Danikena a Mayská kultura se mi zdá fascinující. Byl jsem zvědav, jak se s tímto materiálem Gibson popere. Dopadlo to jinak, přesto skvěle. Nechat mluvit herce původním jazykem, opravdu dodalo filmu na autenticitě. Jasně, vypích si z jejich kultury, jen to nejpovrchnější a zabalil to do akčního hávu, ale i tak jsem od filmu ani na chvíli neodtrhl zrak. Z toho zírání na hlavního hrdinu, jsem byl celý udýchaný. Zní to trochu dvojsmyslně, tak se pokusím to trochu vysvětlit. To, jak Jaguáří tlapa stále zdrhal, mi nedalo ani chvíli vydechnout, protože jsem běžel s ním. Víc už to vysvětlovat nebudu :-)

District 9 (2009)

Stejný víkend jsem se díval i na Avatara. Musím říct, že Sektor 9 u mně vyhrál na celé čáře! (raději bych za kámoše Emzáka hmyzího vzhledu, než modrýho kočkočlověka). Zde byly také počítačové efekty (v dnešní době samozřejmě ničím vyjímečným), ale byly využity s rozmyslem a nebylo to na filmu nejdůležitější. Nejdůležitější byl překvapivě děj. Vše začíná, kdy Emzáci už po nějakých dvacet (nebo třicet let) žijí v táboře, "odděleném" od okolního světa. Takže film už se nezabývá vtrhnutím cizáků na planetu zemi, ale sociálními rozpory mezi jimi a lidmi. Originálně pojatý začátek filmu (jako dokument), je asi tím nejdůležitějším prvkem, kterým se vymaňuje z bláta průměrných a podprůměrných sci-fi snímků. Zbytek už tak originální není, ale skvěle odsejpá a neztrácí na dynamice. Jako příznivec béčkových horrorových filmů, pak s úchylnou radostí sleduji masakr biomechanickým laserem :-)