Vikingové II (2008)

Kdosi tu psal, že by se dal vytvořit lepší film na téma Vikingové a sci -fi. Mně se naopak zdá, že takhle stupidní námět nemohl být natočen lépe. Odrazovalo mě už jen pomyšlení, že to bude stejná slátanina, jako Soudný den (který má stejné hodnocení). Téma je sice jiné, ale mixování kultur je pro mně podobné. Ovšem v Outlanderovi, věděli tvůrci, kdy mají brzdit a až na toho vetřelce, film nepřeplácávali. Podařilo se jim skloubit dvě (vlastně tři) naprosto odlišné rasy (jak z nějaké PC strategie:-)), aniž by to rušilo požitek z filmu. Herecké obsazení se mi zamlouvalo a kostýmy byly na jedničku. Scénář o ničem, ale kdo by od filmu s takovým námětem čekal nějakou zajímavou zápletku, není normální. Děj je tak neoriginální, jako komentář, který píšu. Taková drsnější pohádka a já pohádky rád. Mimochodem nechápu, proč se to jmenuje Vikingové II.

Noc drůbežích mrtvol (2006)

Je to na úhlu pohledu. Je to extrém, který se nebojí prodat... Kill the Fucking Chicken !!!

Strašáci (1971)

Tohle je film, který má spoustu velkých plusů! Opravdu kvalitní thriller, který řeší víc, než ohroženou ženu, utíkající, před vrahem. Film se nezaobírá pouze povrchní formou, ale jde hluboko pod kůži. Záleží na tom, kam až si necháte sáhnout. Někomu možná přijde 5 hvězdiček moc, ale když vidím v záplavě sraček světlý bod, musím ho vyzdvihnout !

John a Mary (1969)

Myslím, že to běželo někdy v neděli po obědě a musím říct, že to byl pro mně úplně přesně ten čas, kdy se na to dívat. Tento snímek byl tak uvěřitelný, že jsem se vždy pousmál při situacích, které nezřídka vznikají v obyčejném životě. Jejich nevyřčené myšlenky, které však divák slyšel mě dokonale bavily. Při sledování filmu, jsem úplně zapomněl na to, že jsou to dva herci a ne skuteční "milenci". A tomu se myslím říká, dokonalý herecký výkon ;-)

Max a Kevin (1998)

Už je to dlouho, co jsem viděl tenhle film, ale vzpomínám si na něj a vím, že mě zaujalo herectví toho malýho Kierana. Bylo to dojemný, ale dost vypočítavě. Nejvíc mě tam rušila dějová linka rytířů krále Artuše. Chápu, že jim to dodávalo chuť do života, spojilo je to, apod., ale klidně bych ty výlety do fantazie oželel.

Dellamorte Dellamore (1994)

Fíha ! Musim se na to podívat ještě jednou. Filmaři mě naprosto oklamali béčkovým úvodem, že jsem pak nepobral celý obsah filmu. Myslel jsem, že jo, ale když jsem si přečetl, jak jsou na tom ostatní....... Shadwell mě docela rozhodil. Jeho rozbor filmu, je mnohem důkladnější a důvěryhodnější, než jsem si udělal v hlavě já. Bohužel, až si film zopáknu, budu už jen porovnávat s jeho interpretací. Ale i tak to bude stát za to. Ten film si mě získal absolutně vším !

Klíč (2005)

Asi jsem jinej, ale Skeleton key se mi líbil mnohem víc, než Ring, na který je tu často odkaz. Možná je to tím, že jsem od filmu nic moc neočekával. Scénář se mi zamlouval, i když nebylo potřeba čekat do konce, abyste zjistili pointu. Filmu musím přiznat skvělou atmosféru, která nebyla vystavěná na zbytečných, krvavých kusech masa. Dokonce jsem si z filmu odnesl i ponaučení : Lepší být svině a starat se jen o svoje dobro :-)

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Knihu jsem četl a je samozřejmě lepší (mnohem lepší), než film. Já osobně jsem, ale ještě neviděl film, který by obsahem, přesahoval knižní předlohu. Budu se snažit být objektivní a nahlížet pouze na film, bez srovnávání. Úvod filmu vypadá "malebně", aspoň, co se kulis týče. Bohužel, k potřebné atmosféře, toho ve filmu očekávám víc. Příběh je jednoduchý a proto myslím, že atmosféra má být to nejdůležitější. Vůbec jsem neměl tísnivý pocit z cesty na mikmacký hřbitov, s vyhrabávání ..., atd. Mě úplně bila do očí jedna věc-proč proboha filmaři nepoužívali nejprostší, nejzákladnější a nenákladný "trik", jakou je obyčejná TMA ? Nemohu se moc vyjadřovat ke konkrétním věcem, jelikož by to bylo spoilerování. Denní světlo prostě dost ubírá na pocitu strachu. Další negativum, spatřuji ve zmrveném dabingu, ve kterém jsem to bohužel viděl. Když vynechám hl. roli (myslím-Jan Čenský), kterej mě tam taky deptal, nejhorší bylo nadabování malého Cage - to bylo úděsný ! Nedokázal jsem se do těch postav vcítit a pak mi bylo úplně jedno, kdo ve filmu pojde. Filmu jsem chtěl dát pouze dvě hvězdičky, ale myslím, že právě ten dabing mi toho nejvíc zhnusil, tak jsem to zvýšil na tři.

Nemrtví (2003)

Mám rád béčkový horory, ale tohle bylo aspoň déčko. Jde, ale o to, z jakého úhlu se na film podíváte. Já jsem chtěl vidět zombíky, bum, prásk - a to tam bylo. Očekával jsem černý humor - ten jsem tam z velké části postrádal, viděl jsem pouze snahu. Naturalistické efekty - zde byly spíš digitální a mnohdy špatně vytvořené (jde mi hlavně o části, kdy vytryskne pixelová krev,apod.). Zpočátku jsem tomuto snímku chtěl dát 3 hvězdičky za debut nadšencům, ale nebylo by to fér vůči snímkům ostatním. Viděl jsem to od začátku do konce, ale nic to ve mně nezanechalo - snad jen zombieryby, ale to je málo...

Útěk do divočiny (2007)

Moje hodnocení se v podstatě shoduje s Mattym. Asi do poloviny filmu, jsem se docela nudil a sledoval naivního týpka, kterej je samozřejmě hrozně chytrej, hustí do okolí svoje moudra a je nespokojenej s chováním rodičů. To, že mohl, aspoň napsat, že je v pořádku, nebo něco podobnýho, aby si o něj lidi, který ho mají rádi, nedělali starosti, o něm nevypovídalo, pro mě příznivě. Se zbytkem jsem byl ovšem spokojen. Krásný "dokumentární" film o divočině se skvělým hereckým obsazením. Tak v polovině fimu, jsem se naladil na správnou vlnu a do konce filmu, už jsem byl spokojenej. Taky, jako Matty, bych chtěl vyzdvihnout Hala Holbrooka. Sblížení s dědulou, bylo pro mně nejsilnějším momentem na celém filmu (i když silnější moment, měl být asi jinde). Hlavní linie filmu se odvíjela v podstatě předvídatelně a z žádnou zásadní zápletkou. Zde to, však nebylo naobtíž. Myslím, že u filmu na motivy skutečných událostí i vhodně. Lépe se to pak té skutečnosti přibližuje. Nakonec bych chtěl jen podotknout, i přes negativa, které jsem zde uvedl - film opravdu stojí za to, ho vidět !