Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Musím se přiznat, že nerozumím některým nízkým hodnocením uživatelů... chápu, že někoho tento typ humoru nemusí zaujmout, ale zdůvodnění typu "seriálový standart", "moc intelektuální", "opakování vtipů" nebo dokonce "Ind, Žid, škaredá holka" mě vysloveně uráží... V našem podřadnými seriály přehlceném světě je pouze pár výjimek, které neztrácí na kvalitě (nebo ano, ale pozvolna), mají skvěké (i když neznámé) herecké obsazení a kvalitní, chytré, promyšlené vtipy či zápletky (Simpsonovi, Futurama, IT crowd, Černá zmije a dost dalších)... The Big Bang Theory si prvním dílem nasadil obrovskou, až nepřekonatelnou laťku, kterou ale hravě zdolal... a patří právě mezi to málo seriálů, které si dokáží udržet kvalitu a vtipnost... Na pochopení většiny vtipů nemusíte být zrovna teoretičtí fyzici a když máte trochu času a náladu, můžete se dozvědět dost zajímavých věcí o našem světě... Dále, co podle mého názoru poněkud ubírá hodnocení jsou uživatelé, kteří seriál sledují v televizi česky... rozumím, že ne všichni umí anglicky natolik, aby tomu rozuměli (sám se dívám s titulky...), ale "český" divák je ochuzen o řadu anglických dvojsmyslů a vtipů, které prostě zaniknou a pak nepochopí následující události, či pointu vtipu... českým dabingem se také značné ubírá mistrnost herectví Jima Parsonse, který svojí roli hraje více než přesvědčivě a je pro mě hlavním panem hercem i postavou... Lidem, kteří si nejsou jistí, zda se jim seriál líbí či ne, bych navrhl shlédnout nejdříve první epizodu a to anglicky a případně si dohledat některé nejasnosti, a poté shlédnout danou epizodu znovu... protože i když se zdá, že jste v díle stihli všechny vtipy a narážky, není tomu tak... The Big Bang Theory mě překvapí, pobaví při každém shlédnutí a napjatě čekám na další díly :)