Velký flám (1966)

Další z francouzských komedií, která mě i přes nekonečný příval komických situací nijak zvlášť neoslnila. Možná proto, že mi zdejšími komentáři vychvalovaný Bourvil, při mém prvním filmovém setkání s ním, příliš vtipný nepřišel a rozhodně mi nepřišlo, že by snad zastiňoval už tradičně výtečný herecký výkon Louis de Funèse.

Grandhotel Budapešť (2014)

Příjemně působící novodobá groteska, která mě svým pojetím příliš neoslnila. Příběh je sice úsměvný, ale nejsem příznivcem několikerého vyprávění ve vyprávění. Překvapením pro mne bylo poměrně hvězdné obsazení, hvězdy však byly utopeny ve značném množství vedlejších postav, které sice měly tu a tam nějaký vtipný výstup (Willem Dafoe a kočka), ovšem těchto pár vtipných situací (opravdu vtipné mi přišly za celý film pouze 2) pro mne nevyvážilo okolní nudu. Takže shrnutí: Mile úchylný film, ale ani hravá kamera nezaručí zábavu po celých 100 minut.

Na vlásku (2010)

Ukázková novodobá pohádka. Výborně zpracovaný staronový příběh, přenádherná animace a zamilování hodné postavy, jejichž povaha je vystihnuta naprosto dokonale. Na Tangled se opravdu povedlo snad všechno, pravda, některé fórky nejsou zrovna nejsofistikovanější a osobně bych si film dokázal představit i bez písní, pak si ale vzpomenu, že jde o pohádku a vše je zapomenuto. Takže shrnutí: Celých 100 minut je se na co dívat, nejen po stránce příběhu, ale i animace.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Film, který si od první minuty na nic nehraje a rád vám vmete svoji záměrnou "béčkovost" do tváře. Příběh se zprvu zdá být netradiční, ale brzy se do něj dostanete a snadno uhodnete jeho pokračování; to však filmu neubližuje, protože příběh jako takový je spíše vedlejší. Hlavní podívanou jsou různorodé způsoby zabíjení čarodějnic, kterých vám je nakonec pro všechen ten make-up a vyumělkované převleky líto. Takže shrnutí: Oddychový film, ve kterém se je určitě na co dívat, ať už jsou to nejrůznější způsoby, kterými dostávají hlavní hrdinové naloženo, či čarodějnice v podání oblíbené X-meňačky. (možný spoiler) PS: Trochu mě zklamalo, že mi nevyšel můj příběhový tip - tedy, že Edward je otec hlavního dua; nebo že Jeníček si místo insulinu neuloupl v závěrečné scéně chaloupku :)

Kam se poděla sedmá rota? (1973)

Příjemná komedie s několika světlými místy a pečlivě připravenými vtípky, která však pro mne, i přes všechny kladné ohlasy, byla spíše zklamáním.

The Big Bang Theory: Access All Areas (2012) (TV film)

O něco lepší než druhý speciál, více rozhovorů, více zajímavostí, pohled do zákulisí, ale i přesto mi to přijde dost odbyté a na 30 minut až příliš bezobsažné... Takže shrnutí: Radši se podívejte na bloopery :)

The Big Bang Theory: It All Started with a Big Bang (2012) (TV film)

Zbytečné shrnutí děje, které každý kdo BBT sleduje zná, doplněno o pár dotazů a po pravdě ne moc zajímavých ani překvapivých odpovědí. Snad jediné, co může neznalé překvapit, je skutečný hlas Bernadette... Takže shrnutí: Ztráta času (i pro milovníky seriálu).

8 Out of 10 Cats Does Countdown (2012) (pořad)

Spojení tradiční vědomostní soutěže se současnou bandou britských komiků je prostě úžasné. Jimmy Carr si uvádění soutěže očividně užívá, protože mu umožňuje škádlit soutěžící, číst sprosté přesmyčky a vyvádět všemožné blbiny v mezičase, kdy ostatní soutěží. Skvělá je i volba stálých soutěžících, kdy Sean Lock zastupuje sarkastický, cynický a dost drsný humor, oproti tomu Jon Richardson představuje humor spíš umírněnější, ale o to inteligentnější. Pro nestálé účastníky má Velká Británie (na rozdíl od České republiky) neomezenou zásobu komiků či alespoň pohotových celebrit se smyslem pro humor. A nesmím zapomenout na krásnou, inteligentní a překvapivě příjemným smyslem pro humor obdařenou Susie Dent, a už vůbec nesmím zapomenout na překrásnou a inteligentní matematičku, do které se musí, byť po jediné epizodě, zamilovat úplně každý - Rachel Riley. Jedinou vadou na kráse jinak dokonalého zábavně-soutěžního pořadu jsou pro mě výstupy Joe Wilkinsona, které jsou často založeny na mnou neoblíbeném stylu humoru, založeném na záměrné trapnosti - i když musím uznat, že i on má v soutěži pár opravdu povedených chvil. Takže shrnutí: Zábavně-soutěžní pořad, který je tak vtipný, že k slzám rozesměje i Jimmyho Carra, jehož opravdový smích zas tak často neslyšíte ;)

Renovace v utajení (2003) (pořad) odpad!

Nesympatická ženská bez vkusu, co v průběhu renovace mění koncepty celé práce, sama na nic nikdy nesáhne a radši vymýšlí rádoby hezké nebo cool bullshity, co akorát přidělávají práci už tak vytíženým řemeslníkům... Obyčejně nehodnotím pořady po jedné zhlédnuté epizodě, ale v tomto případě jsem si nemohl pomoct. Epizoda mě zaujala, protože se měla týkat předělávky suterénu do rock 'n' rollově laděné zkušebny pro dceru a zároveň klidné pracovny pro matku, což už tak je těžko splnitelný úkol. Ovšem co nám tady vymyslela hlavní designérka, to byl vážně vrchol... Ani nevím, kde začít... Snad asi volbou barvy celého pokoje - katastrofální zářivě žlutá pro zkušebnu a musím uznat příjemná světle modrá pro pracovnu, ovšem světle modrá barva pracovny je asi to jediné, co se mi na celém pokoji líbilo... Nevím, jak to napsat, ta ženská prostě neví, co je to vkus - na podlahu dřevotřískové překližky, natřené na nemocniční bílou, připevněny k podlaze černými šrouby s velkými kovovými destičkami; opět dřevotřísková, opět bílá obrovská police, s dutými sloupky vytvořenými z oranžového plexiskla, vyplněnými zářivkami; stůl, jak jinak než z bílé dřevotřísky, na který nalepili kovové destičky pod šrouby, které potom zatmelili a vybrousili; no a když máme celý nábytek bílý, musí být bílá i křesla, tak na ně dáme umělou bílou srst a protože nám zbyla, tak ji obalíme i televizi, to dá přeci rozum. No ale možná je té bílé trochu moc, tak jim zprzníme krásný surový kotel nasprejovanými malůvkami ohníčku... Ach jo, nejvíce mi je líto matky, která díky geniálnímu nápadu oddělit obě část neprůhledným plexisklem bude sedět zavřená za ministagí s bubny; tedy v uzavřené kukani, která spíše než aby byla oním plexisklem odhlučněna, jím bude naopak "zhlučněna", takže pokud se opravdu někdy stane, že tam bude matka pracovat a holky zkoušet, bude matka v takovém vlastním malinkatém přehlučněném klubu, malé osobní mučírně. Co mě ale zarazilo nejvíc bylo, co designérka provedla s dřevěným schodištěm... no samozřejmě ho sladila s na bílo natřenou dřevotřískou a celé zábradlí i schodiště jako takové přepatlala na bílo.... Takže shrnutí: Katastrofa. Ženská bez vkusu lidem předělává byty, na kterých je mnohdy vidět, že se jim předělaná místnost nelíbí, ale pro přítomnost kamery si nedovolí nesouhlasit. A co se týče předělávky v mnou popsané epizodě? Designérka se snažila o cool, moderní rock 'n' rollovou zkušebnu, což už je samo o sobě blbost, a výsledek vypadal jako jak si soudruzi v jednašedesátým představovali moderní dřevotřískovo-plastovou budoucnost... PS: Rock 'n' roll = kanárově žlutá, sněhově bílá, barevný plast, dřevotříska, falešná kožešina, doplňková růžová a oranžová, zářivky a CDčka, aha... :D

Jimi Plays Monterey (1986)

Dokonalý koncert... Jimiho verze Killing floor do koncertu vtáhne a už nepustí. A jeho Wild thing... nemám slov, poslechněte a posuďte sami. :)