Klub rváčů (1999)

Více méně zklamání... tak to dopadá s filmy, které jsou známými vychvalovány až do nebes... chápu odkaz, který má tento film nést, ale asi jsem holt ovce, člen stáda, kterému nevadí nakupovat si věci z IKEy a zařizovat si bydlení a život... asi jsem moc mladý/starý na to, abych cítil potřebu na někom si vymlátit spackaný život... toto je jeden z mála filmů, kde mi přijde hlavní hrdina tak nesympatický a opovrženíhodný, až je to zajímavé a když přidám skvělé herecké výkony a (no, zkraťme to na) skvělou režii, vyjde z toho celkem dobrý film :)

Prázdniny v Římě (1953)

Že se jedná o skvělý film není pochyb, Gregory Peck je skvělý a Audrey Hepburn přímo úchvatná... není třeba dále se rozplývat nad kvalitou tohoto filmu, to už zdatně udělali jiní... ale co mi přijde na tomto filmu zvlášť zajímavé je, jak se Řím za těch 58 let (ne)změnil... sledovat ta známá i neznámá místa (Fontana di Trevi, Piazza di Spagna, Palazzo dei Conservatori či monument VE II.) zvlášť, když jsem sám Řím navštívil... :)

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Vypadá to, že si Tom Cruise napsal seznam věcí, které chtěl udělat a pak je prostě natočili... přistání s letadlem, honička na dálnici, všechny možé bouchačky, skok z letadla, výlet na moři, ostrov v tropech s krásnou pláží ... a Cameron ... no a ta baterka? chodící chlap s nožem v hrudi... mohli si vymyslet něco lepšího

Pan tělocvikář (2007)

Průměrná komedie s pár vtipnými chvilkami... k lepšímu hodnocení nepomůže ani skvělý Billy Bob Thorton...

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Poměrně vtipná komedie na níž mě výrazněji vadila jen jedna věc... nevím jestli si toho někdo všiml, dost možná to také bylo proto, že mě trochu bolela hlava... ale vadilo mi, že po celé dvě hodiny trvání filmu nebyla ani milisekunda ticha a to ani při závěrečných titulcích! Aby bylo jasno, nemyslím výbuchy a střílení, ale např. i když jde S. Pegg po ulici, jde slyšet nějaký hluk, což je po půl hodině už dost otravné a po hodině už takřka nesnesitelné :)

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Nerad to přiznávám, ale druzí návštěvníci znamenají značný úpadek oproti prvním... vtipy se opakují a těch několik nových už přešlo pomyslnou hranici vtipnosti až na trapnost

Návrat do budoucnosti II (1989)

Tak jestli byl první film nápaditý, promyšlený a vtipný, druhý se mu zdatně přibližuje, ba ho dokonce v některých chvílích i převyšuje... naprosto úžasné, zamotané a přesné... snad jediné co bych filmu, ne uplně vytknul spíš co se mi ne úplně líbilo, byla představa roku 2015, ale uvidíme, co bude za 4 roky :)

Návrat do budoucnosti (1985)

Dnes jsem si dopřál další shlédnutí a musím říct, že i po tolika letech od vzniku filmu a po tolika letech, co jsem to naposledy viděl... pořád úžasné, skvělá zábava a vlastně i filmové triky jsou stále obstojné... a co dál?... nezbývá než si pustit druhý díl :)

Nekonečný příběh (1984)

Možná jsem tento příběh jako dítě měl rád, ale z dnešního pohledu nic moc... a to nejen ze stránky triků (ty pochopitelně neřeším), ale i ze strany příběhu, který sám, byť je o fantazii moc fantastický není... také různé dětské přehrávání, ne moc povedený dabing... no zkrátka, jen sentimentalita a stáří filmu mi nedává a musím hodnotit třemi hvězdičkami...

Yes Man (2008)

Nenáročná pohodovka s klasickým Jimem Carreym a jeho humorem, nic co byste vyloženě museli vidět, ale když na to někde narazíte, nejspíš se neodtrhnete :) ... Dalšími klady jsou zajímavý příběh, pěkné herečky a samozřejmě happy end, který k podobnému filmu už asi patří