Las Vegas: Kasino (2003) (seriál)

Seriál nesleduji pravidelně, ale když na něj narazím v televizi, nepohrdnu :) ... přesně jak píše Gemini, nenáročná pohodovka na odpoledne ... zajímavé prostředí, poměrně zajímavé zápletky a situace, sympatičtí hrdinové... přidejte ještě pěkné slečny a oddychový seriál je na světě :)

Requiem za sen (2000)

Páni... páni... nechápu, proč jsem se k tomuto filmu dokopal až teď... úžasné, strhující... zejména se mi líbily herecké výkony a (tak trochu nevím, jak to pojmenovat) hrátky s kamerou. Ale musím se přiznat k jedné věci a to k odporu k postavě Ellen Burstyn, který jsem cítil ze začátku (takové lidi opravdu nemám rád) nicméňe můj odpor byl zlomen a poté jsem si už jen plně vychutnával a s otevřenou pusou sledoval snad nejvíce vypovídající a ohromující film o drogách vůbec (i když Requiem je víc než to :)

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Opět nehorázně utahané... přes dvě hodiny filmu nepřinese nic nového (protože se jedná především o soudní proces, při nemž se získávají důkazy...)... dávám dvě hvězdičky, především protože mě přecejen zajímalo, jak to všechno skončí a také za těch pár světlých zajímavých momentů, ale jinak horší průměr

Milionář z chatrče (2008)

Originální, netradiční a skvělý film, který divákovi ukazuje běžný indický život, nejen ve slumu, v podobě "vzpomínání" hlavního hrdiny, ve kterém mimochodem figurují úžasní mladí herci (tím pádem se člověk do příběhu snáz vžije)... co se týče soutěžní části... bral sem ji jako takové zvláštně napínavé odlehčení od ukrutnosti ostatních částí filmu :)

Pocta Freddiemu Mercurymu (1992) (koncert)

Tento koncert jednoznačně ukázal, jakou osobností Freddie Mercury byl... známé i méně známe pěvecké hvězdy, jedna po druhé dokazují Freddieho nedostižnost. Ač jejich interpretace písní nejsou špatné, Freddie byl jen jeden... ale určitě by byl pyšný, třeba právě na Seala, který se s Queeňáckou písní Who wants to live forever popral více než obstojně :)

The Doors (1991)

Začal bych netradičně stížností... stížností nad naprostou ignorancí a nesmyslností některých uživatelů, hodnotících a komentujících tento film... opravdu nerozumím tomu, proč se na to díváte, když nejenže hudbu The Doors neposloucháte, ale ještě se vám příčí celá éra spojená s hnutím hippies, to jestli máte osobu Jima Morrisona rádi či ne, by se nemělo odrážet na hodnocení filmu... "ano všichni hráli výborně, hudba byla příjemná, film byl zajímavý, režie a kamera zvládnutá, ale dávám hodnocení jednu hvězdičku, protože se mi nelíbí velké množství alkoholu, drog a sexu ve filmu", takové hodnocení je k smíchu... hodnoťte film jako dokument, jako životní příběh Jima Morrisona, jako ukázku jedné éry v hudební historii, ale hlavně, jako velmi dobře zvládnutý a hlavními představiteli skvěle, ne-li naprosto jedinečně a velkolepě, zahraný film... děkuji :)

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Tento film mě opravdu nijak nenadchl... "dvojka" ztratila téměř vše, co se mi na "jedničce" alespoň trochu zamlouvalo a zbyla jen nuda a naprostá hluchost některých situací... konec, tedy "vylezení z hrobu" či úder sekerou do hlavy, který by každému normálnímu člověku hlavu rozpůlil, si mě také nijak zvlášť nezískal... jedním z hlavních problémů je opět zbytečná délka - 2 hodiny - mít to takovou půlhodinku, byl by to příjemný, až akční, film

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Přemýšlel jsem o vyšším hodnocení, ale musím říct, že jsem se docela nudil... zápletka byla opravdu zapletená, životy postav byly opravdu pohnuté, ale nějak to nebylo ono... člověk se dívá na dvě a půl hodiny dlouhý film, aby se ty nejzajímavěší věci staly během, ani ne, deseti minut... tím pádem toho na zbytek filmu moc nezbyde, lepší průměr... ještě bych dodal pár slov o českém dabingu, který je opravdu otřesný a vůbec se nehodí pro dané postavy, za to ale film nemůže :)

Queen ve Wembley (1986) (koncert)

Naprosto jedinečný koncert, Queen (a ano, především Freddie) ve výborné kondici... předvádí ohromující show, hraje si s diváky, ale hlavně zpívá... a jak! :)

Nirvana: Live at Reading (1992) (koncert)

Koncert, nabitý obrovskou energií. Nirvana hrající pro, po každé písni bažící, publikum, které zná všechny texty... procítěné, šílené, prostě krása... (samozřejmě, že bylo pár nepřesností a originalit v písních - na Kristu Novoselicovi to jde jednu chvíli celkem jasně vidět :) ... pro toho, kdo chce vidět co znamenala a o čem byla Nirvana, je tento koncert ideálem