Skrytá identita (2006)

Rozhodne priznam, ze jsem byl velmi zmateny ze strihu, ktery se mi vubec nelibil. Ale jinak dej byl zajimavy a dalo se na to divat

Goyovy přízraky (2006)

Podle mě horší průměr. Film začal velkolepě, fakt jsem si o něm dle prvních minut myslel hodně. ale jak se děj posunul o 15 let později, děj se začal chaotizovat a nějak odbočovat od tematu. Nechapu proč film získal tento název, když Goya není prakticky vůbec hlavní postavou. Konec byl tak nějak bez konce:-( bohužel film mě zklamal. Sand se Miloš vrátí zpátky do starých kolejí

Honba za diamantem (1984)

Béčkový film, jakých je dnes s podobným námětem spousta. Sice Douglas ve filmu hrál docela přesvědčivě, ale trošku mi vadily slepá místa ve filmu. Je to taková tuctovka, ale rozhodně koukatelná

Zběsilost (1972)

Ač je tento Hitchcokův film spíše z těch slabších, tak stále platí, že režisér je pro mě králem detektivek. Spojení kriminálního příběhu, kde vraha víme už na začátku (stejně jako u detektiva Columba:-) a jen sledujeme, jak se děj vivine. Líbí se mi i spojení lehkého humoru - konkrétně v tomto případě psychomanželka pana komisaře, která dělala jídla, že by z toho člověk pošel:-)

A co dále, Baltazare (1966)

Film, kde je jedním z hlavních hrdinů Balthazar, coby osel. Já bohužel ve filmu jsem se dosti ztrácel. Film je zasymbolizovaný, ale bohužel v tomto se symboliky absolutně nedokážu chytat.

Obrazy starého světa (1972)

Dá se vůbec tento snímek komentovat. Člověk u něj zůstává absolutně dojatý životem lidí, kteří žijí odříznutí od moderního světa. Nepotřebují nic než to co mají. Mají vše co chtějí a vše ostatní je zbytečné. Snímek velmi dojemný a naprosto skvělý

Cukrová bouda (1980)

JSem hrdý, že tento film mám, protože je to film z mého rodného kraje - Jesenicka a staroměstska. Film sice nedosahuje nejvyšších kvalit, ale pro mě je toto velice příjemné shlédnutí, protože když někdo točí z "bohem zapomenutého kraje" tak je to rarita a to se cení.

Dr. Jekyll a pan Hyde (1931)

Film si zaslouží plné hodnocetí. Klasický film, všem známý děj, dokonalé černobílé zpracování, triky, za které by se nestyděl ani součastný velikán. Toť mé hodnocení k tomuto skvostu

A.I. Umělá inteligence (2001)

V tomto hodnocení musím souhlasit s těmi, kteří hodnotí tento film spíše záporně. Škoda, že film nerežíroval sám Stanley Kubrick, který jen napsal scénář. Bohužel i když Spielberga mám rád, tak tento film a jeho film Válka světů mě zklamaly. Oproti tomu Minority Report je pro mě kultem. Je zajímavé, jak dobře a jak špatně se dá krátce po sobě natočit sci-fi.

Atentát v Ambassadoru (2006)

Bohužel jsem od filmu čekal trošku víc, ale bylo to asi tím, že film JFK mám tak moc rád a čekal jsem něco podobného. Je pravda, že film byl ze začátku pokulhávající, ale závěr byl beze slov, závěr naprosto povedený. Je smutné sledovat film o lidech, kteří chtěli bojovat za rovnoprávnost, za konec válek a za lepší život. Je smutné vidět umírat státníky, které lid miloval.