Krvavý diamant (2006)

Proč proboha do takového snímku je do hlavní role obsazen herec, který se zde nehodí. Film je krutý, drsný, ale kdyby tu nebylo lovestory mezi DiCapriem a novinářkou, film by byl mnohem lepší a zábavnější. 3 Hvězdičky hodnotím jako průměr, 5 hvězdiček za část bez Capria a 1 hvězdičku za scény, kde hraje on

Cliffhanger (1993)

Film sice nemá hodnoty umělecké, ale jako Béčko je to velmi dobře skouknutelné, až teda na nějaké úlety. Ale jako odpočinkovka je to fajn:-) taky pro to že je to béčko není potřeba se vyjadřovat k jeho hodnotám:-)

Odtud až na věčnost (1953)

Film o vojákovi, který zůstal přes všechna úskalí "svůj". Jeho ztvárnění osobnosti se mi velmi líbilo. Rozhodně z lepších filmů, žádný brak:-)

Potomci lidí (2006)

Hodně slabý snímek, o kterém se bohužel až moc mluvilo. Námět je rozhodně dobrý, to přiznám, ale vše ostatní je dekadencí dnešního filmu. Myslím, že tento tucťák za shléhnutí nestojí

Životy těch druhých (2006)

Nový film, který vřele doporučuji. Byl jsem unešen vším, co tento skvost obsahuje. Herectví, hudba, režie, scénář... V kině jsem si tento film absolutně vychutnal. Společně s Himmel über Berlin je to dle mě nejlepší německý film.

Ďáblův advokát (1997)

Film rozhodně z kategorie parádních. Svkělý Al Pacino i K. Reeves. Ač je to hřích že jsem film viděl až teď, tak snad jsem od něj očištěn:-)Ve filmu se mi krom jiného líbil pohled na New York, přišel mi z filmového pojetí netradičně zobrazen, ale tak, že se mi líbil.

Urga (1991)

První film Nikity Michalkova, který jsem viděl a dostal mě. Stydím se že jeho tvorbu doposud neznám a jsem rád, že mám co poznávat. Dostalo mě jedinečné pojetí dvou kultur, prosté mongolské rodiny, která zdaleka nežije městským životem (ve stepi to ani moc nejde:-) ale městký život je částečně přitahuje. Film je velmi lehkou "komedií" a dramatem o tomto životě

Vraždy podle Jidáše (1999)

Film je sice trošku kopií S7dm, ale i tak se mi líbí. Má své napětí, jen detektiv je až moc chytrý že vždycky všechno strašně rychle ví:-)

Lucie, postrach ulice (1983)

Formeláci prostě zaslouží hodnotit. Mám ten film rád od dětství a pořád se rád na něj kouknu

Potíže s Arizonou (1987)

Podle mě snad nejslabší Coen. Nedokážu stále přijít jeho filmům na chuť, ale to neznamená, že se mi některé nelíbí. Ale tento je fakt u me slabota. Sice pár dobrých vtipů, ale to u mě film nezachrání:-(