Agent Bílá krvinka (2001)

Jak to jen říct?Při sledování jsem byl rozpolcený. Vystříhat z tohoto filmu všechny hrané scény, tak je to jeden z nejoriginálnějších, nejvtipnějších a prostě nej animovaných filmů. Bohužel ty hrané scény nikdo nevystříhal, což je totálně v prdeli, protože sráží celou kvalitu filmu minimálně o 2 hvězdy dolů. Nikdy bych nevěřil, že Bill Murray může hrát postavu, kterou budu nesnášet. Shrnutí? Animovaná část - 100% Hraná část - 10%

V jako Vendeta (2005)

Tento film jsem zkoukl náhodou, a proto jsem od něj nečekal nic víc, než mi bylo dáno. A že toho bylo. Akčních scén je zde poskrovnu, alena ty tu jaksi ani nezbývá místo (tohle ale není výtka). Velmi zajímavé a duchaplné dialogy, scény, které dokáží vyvolat emoce i v kousku šutru a hlavně zobrazení lidských hodnot a ceny, kterou má svoboda. To je tento film. P.s. Chtěl jsem dát 4 hvězdičky, ale po důkladném druhém shlédnutí musím přihlédnout také ke skvělým výkonům Huga Weavinga a Natalie Portman.

Kurýr 2 (2005)

Po shlédnutí jedničky jsem se těšil na druhý díl jako malé dítě a můžu v klidu říct, že až na pár OPRAVDU přehnaných scén (skok z mrakodrapu do mrakodrapu v osobním autě a seškrábávání bomb z podvozku autem pomocí jeřábu mi vážně nepřipadají jako běžné metody) jsem nebyl oproti prvnímu dílu vůbec zklamán. Velmi příjemnou změnou byl přechod z BMW na AUDI. Ale co se opravdu povedlo, byly akční scény. Narozdíl od většiny "béček" tady šlo vidět koho kope, komu láme vaz a jaký chvat právě provedl. Do toho skvěle obsazený Jason Statham a máte z toho skvěle natočený akční film, který nenudí.

Muži v černém (1997)

Návod na to, jak vypadat děsně tvrdě, pozabíjet při tom pár mimozemšťanů, vypotit tucty kultovních hlášek, zachránit galaxii a ještě si u toho skvěle pokecat s parťákem... A že to funguje! Bavil jsem se s velkým B a tak to má být. Jasných 5

Muži v černém 2 (2002)

Jednička byla o vtipných hláškách a o ději braném z nadsázkou. Proto jsem se celkem těšil i na druhý díl. Ale v tom jsem nenašel ani jednu pozitivní věc z předchozího dílu. Skvělé hlášky a vtípky byly tatam (přiznejme si, že mluvící pes to prostě nemůže utáhout) a celý druhý díl je už jen o efektech a akci. Byl jsem zklamán, velmi zklamán. 3 hvězdy za sentiment.

Moulin Rouge (2001)

Spojení kýče, hýřivých barev, kýčovitých scének a kabaretního stylu se srdceryvným dramatem a nádherným zpracováním, ve kterém září hned 2 Jiskřivé diamanty, Nicole Kidman a Ewan McGregor, je tento muzikál něčím tak neuvěřitelně kouzelným a strhujícím, až to bere dech od začátku až do úplného konce.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Nebýt na začátku ta věta "Na motivy pravdivého příběhu", tak je to jen jedna z mnoha chytrých a svižných kriminálek. On ten Frank byl totiž opravdu šikovnej chlapík. No řekněte, kdo by nechtěl už od mládí být pilotem, mít peněz jako šlupek a dělat si jaké povolání se mu zachce? DiCaprio tu svoji roli snad jinak než skvěle už ani zahrát neumí, Tom Hanks jako suchar vypadal opravdu realisticky, ale kdo se mi tady líbil nejvíc byl ten starej dobrej Walken, ze kterého tady čišelo charisma víc, než popel z té islandské sopky, jejíž název tady psát nebudu, protože by ho Frank ještě zfalšoval. P.s. Snad první film, kde mi nevadil jako vždy Spielbergův slaďáckej konec.

23 (2007)

Na tento film jsem se díval speciálně kvůli Jimu Carreymu a dostal jsem, co jsem čekal. Dobrý thriller se zajímavou zápletkou. Ano, není nějak extra originální, nebo úchvatná, ale to snad vadí? Provedená je celkem dobře, atmosféra i příběh se mi líbil a Jim opět hrál skvěle. Za normálních okolností bych dal čisté 4 hvězdy, ale když vidím to úplně nepochopitelné nízké hodnocení, tak dám 5, a to jen proto, že nemůžu dát 23.

Iron Man (2008)

Pánové a dámy, tak díky tomuto filmu jsem si zamiloval Roberta Downeyho Jr., protože díky jeho skvělému hereckému výkonu si teď jako Iron mana nedokážu představit nikoho jiného, než právě jej. Tato komiksová adaptace je takovým zvláštním dílem ve svém žánru. Jindy jsem u tohoto typu filmů jen čekal na akci a akční nástup hrdiny, ale tady jsem nemohl odtrhnout oči od vývoje toho sexy oblečku, se kterým tam pak milý Downey lítá a poutá pozornost líp než gigolo se svým nádobíčkem. A to jsem se ještě nedostal k těm scénám mezi Robertem a Gwyneth, při kterých to jiskřilo tak, že bych si ani nemusel pořizovat světýlka na Vánoční stromeček. K tomu přidejte úžasnou rockovou hudbu a slušně zpracované akční scény a máte film, který v mnohém předčil i takové "superhrdiny" jako Spider Mana, nebo X-Meny.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Monty Pythoni předvedli to nejlepší z britského humoru ve středověkém hávu. Dokonalé! "Kde je Lancelot?"