Sunshine (2007)

Tento film na mňa urobil veľmi silný dojem. Film pri ktorom je vám naozaj horúco ale zároveň vás chladí mráz na chrbte. Na rozdiel od niektorých uživateľov, mne sa audiovizuálne spracovanie veľmi páčilo. Taktiež herci nič nepokazili a Cillian Murphy je ako vždy skvelý. Od plného hodnotenia ma odrádza iba slabší koniec, ktorý bol až príliž ťahavý.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Prvýkrát som sa na film díval s istou dávkou nadhľadu. Nečakal som totiž, že by film s takýmto námetom mohol zrovna oslniť. Avšak ono to zo záhadného dôvodu funguje. Nenáročný, zato veľmi vtipný film so sympatickými hlavnými hrdinami medzi ktorými to krásne iskrí.

Pařba ve Vegas (2009)

Medzi ľuďmi veľmi obľúbená komédia, čomu sa zasa až tak nečudujem. Áno chápem, že pre niekoho je film Hangover božský, úžasný a skvelý. Ja osobne som sa na filme ani raz nezasmial. Tak kde sa stala chyba? Možno som až príliš staromódny, každopádne pokladám tento film za pomerne vydarený.

Záhada Blair Witch (1999)

Snáď jediný horor pri ktorom som sa ozaj bál. Dnešné horory sa svojou atmosférou Záhade Blair Witch len ťažko vyrovnajú. Vlastne, žiaden horor sa mu nevyrovná.

Slzy slunce (2003)

Pre mňa osobne veľmi silný zážitok. Ťahavý dej mi bohato vykompenzovali akčné scény. Čo sa týka vojnových filmov, radím Tears of the sun medzi tie najlepšie.

xXx (2002)

Veľmi slabé. Film ktorý by ma nezaujal ani v pubertálnom veku. Hoci akčný žáner nepatrí medzi moje obľúbené tak tento film pokladám za slabý kinematografický zážitok.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál, ktorý pozná snáď každý a ktorý v podstate ani nepotrebuje komentár. Jeho kvalita kolísa dlhé roky len mierne a práve to je dôvod prečo sa teší veľkému obdivu divákov.

Forrest Gump (1994)

Pre mňa najlepší film všetkých čias. Skvelý soundtrack, výborní herci, skvelý humor. Na Forresta Gumpa sa dá snáď dívať stále a ani po mnohých zhliadnutiach neomrzí.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Flipped je naozaj krásny snímok o láske. Dej v podstate ničím neprekvapí, ale možno práve jeho jednoduchosť bola dôvodom, že som sa miestami pristihol, ako sa nedokážem odpútať od deja a odlepiť od obrazovky. A práve také filmy si veľmi cením. Taktiež slušné herecké výkony ma donútili k najvyššiemu hodnoteniu.

Big Lebowski (1998)

Skvelá réžia, skvelý Jeff Bridges v hlavnej úlohe, skvelý John Goodman v úlohe vedľajšej, skvelý soundtrack, skvelý humor. Podľa mojho názoru je Big Lebowski najlepšia americká komédia z prostredia súčasnosti. Škoda len, že sa dnešné americké komédie uchyľujú skôr smerom k odpadu pre stupidných a nadržaných puberťákov.