Snídaně na Plutu (2005)

Takže čo tu máme. Dievča sa vybralo do sveta hľadať svoju mamu a pri tomto hľadaní sa stretáva s mnohými strasťami života. Nič extra. Avšak keď dievča nahradíme skvelým Cillianom Murphym, ktorý sa nedokáže zmieriť so svojím pohlavím, dostaneme skvelý film. Raňajky na Plute sú naozaj výnimočným dielom.

Machete (2010)

Robert De Niro potvrdzuje, že jeho skvelé herecké umenie dávno pominulo a vyberá si role v ktorých len strápňuje svoje staré ja. Machete je priemerný film, hektolitre krvi z neho nerobia nič výnimočné.

Hoď svišťom (2011) (seriál)

Stupidné. Hodnotiť nebudem, nebolo by to objektívne, ale mal som možnosť zhliadnuť zopár epizód. Otravný sitcomový smiech tu dostal nový rozmer.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Prekvapivo kvalitné pokračovanie série. Miestami nudné, miestami prekvapí novými nápadmi (morské panny). Noví Piráti rozhodne nie sú sklamaním. Najväčšie plus vidím v prehľadnom deji, ktorý bohužiaľ v druhom a treťom dieli chýbal.

Ve jménu krále (2007)

Tak to obsadenie mi naozaj nejde do hlavy. Bollove filmy sú odporné a nejde mi do hlavy, že ešte filmuje. Robiť filmové adaptácie počítačových hier je dobrá myšlienka, avšak len málokedy sa to kvalitne podarí (Silent Hill).

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Tragické pokračovanie kultového českého filmu. Čas zanechal na hlavných protagonistoch znateľné stopy, čo bežnému fanúšikovi príde skôr ľúto, a to je vlastne dobre, pretože nebyť tej melanchólie, tak by som vlastne ani nemal o čom písať. Komédiou by som pokračovanie legendárneho filmu asi nenazval, scény mi neprišli vôbec vtipné, miestami skôr pôsobili trápne.

Přepadení 2: Temné území (1995)

Film, ktorý slovenské televízne stanice dávajú s obľubou v súčte tak päťdesiatkrát do roka a to bohužiaľ nie preto, že by bol taký fantastický. Vlastne dôvod mi nie je úplne jasný. Žeby bolo málo kvalitných filmov? Viem, že to sem nepatrí, ale keď zaviedla istá slovenská televízia film Pochyby (Doubt) okolo desiatej hodiny rannej, navyše v piatok, tak moje pocity boli zvláštne. Taký skvelý film, pritom mám pocit, že v slovenskej premiére, dávajú o čase kedy sa normálny človek len ťažko dostane k televízii aby mohol niečo také oceniť. Zato stupidné filmy či turecké seriály majú miesta v "prime time". Nielen že to zvyšuje stupiditu národa, ale kvalitná kinematografia v tejto "konkurencii" nemá šancu. Je to smutné...

Zdrojový kód (2011)

Skvelé a svižné sci-fi. Jake Gyllenhaal opäť skvelý. Rozhodne za posledné roky jeden z najlepších filmov tohoto žánru.

Únos (1997)

Atmosféru to má, o tom niet pochýb, ale na nešťastie film pôsobí až príliš nudne.

Mariňák (2005)

Na psychologické dielo príliš málo nápadov. Chápem úmysel tvorcov, Jake Gyllenhaal je skvelý, ale filmu čosi chýba. Pre mňa len priemerný film.