Život té druhé (2012)

Nápad dobrý, obsazení kouzelné :-), písničky milé, délka tak akorát.....ale něco na tu zbylou hvězdu chybí. Možná dotaženější konec, či míň střeštěné Juliette. Je t'aime Paris :-)

V zajetí démonů (2013)

Lahůdka ve svém žánru. Sympatické obsazení, kterému fandíte kupodivu i ve chvílích klasických sklepních či "co to tam je ve tmě za zvuky,proč se nepodívat" scén. Lekačky na správných místech. Okatá panenko, vítej v mých nočních můrách :-)

Zkažená mládež (2007)

Dlouho jsem nebyla na něčem.....oprava: NIKDY jsem nebyla divákem něčeho, kdy bych kompletně zapomněla na to, že jsem v sále se 150 dalšími lidmi a chybí mi milisekunda k vyběhnutí na pomoc "obrázku" na plátně. Tak syrové, autentické a k zvracení, že je mi fyzicky špatně a tak nějak nepatřičně z těch pěti hvězd, i když nevím proč. Ale silnějších 5 hvězd jsem asi nikdy nedala.

Svět valčíků (1936)

Svěží, inteligentní, romantická komedie. Někdy si přeji tuto větu napsat u kousku natočeného v našem století.

Schindlerův seznam (1993)

Černobílá mu sluší. Herci se pro své role asi narodili. Brečet se chce od začátku po titulky. Člověk se místy stydí za svůj živočišný druh......Jsem ještě vůbec u pozitiv?...Každopádně, patří mezi filmy, které musíte vidět. Mně se to "poštěstilo" ve 14 letech a hodně to zatřáslo s představou černobílého světa.

Vojáček (1963)

Děj schrnutelný do jedné věty nemusí být negativní znak. Naopak, celek snímku pana Godarda nese kvality ve svých dialozích pronášených setsakramentsky šarmantním hlavním hrdinou. Po dlouhé době film, kdy bych na všechny zapamatováníhodné repliky spotřebovala přinejmenším jeden blok.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Co je romanticko/hudební komedie bez špetky jiskření mezi hlavními aktéry? Oddychovka s Hughem trousícím suché britské hlášky a s Drew- ničitelkou kytek. Úvodní písnička dlouho zní v uších :-)

Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Dan mě s každou další sukní vytáčí víc a víc; polovinu času bych všem vyrazila skleničky z ruk a poslala je na odvykačku; typicky pomalé tempo mě občas nutí kontrolovat, jestli nemám seklý přehrávač; postavy se rozvíjí TAK pomalu a seriál na jejich postupném odkrývání charakteru stojí až do té míry, že nemůžete neznalému pustit " teaser epizodu" jakou mají třeba Trůny v podobě "Red Wedding". Tak proč pět hvězd? Protože to všechno funguje a klape jako hodinky, na které máte stále touhu se dívat, i když zhruba víte jaký to bude pohled. Kam až to Peggy dotáhne? Může být Pete ještě větší slizoun? Dan bez dramat - science-fiction? Může vůbec někdo v americkém bysnysu existovat bez dramat? Podle Mad Menů ne ... a sakra dobře se na to dívá.

Kříž cti (2012)

Film o tom, co dělat, když havarujete v horách válečného Norska spolu s úhlavním nepřítelem. Povraždit se navzájem kvůli nesmyslné ideologii, nebo spolupracovat, najít společnou notu a získat přátele na celý život? Smutné je, že obě varianty jsou stejně pravděpodobné. Pro mě čistých 5 hvězd.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Gillamovsky barevné a zároveň chmurné, Ledgerovsky mistrovsky zahrané, podbarvené atmosférou špinavého Londýna kontrastujícího s barevným světem za zrcadlem, to vše okořeněno trojicí která převzala štafetu po příteli a svými výkony dotáhla do konce tuto perlu jen pro vyvolené. Vyvolené proto, že pravděpodobně nepotěší toho, kdo čeká jen další film Johnnyho či romanťárnu s Heathem.