Já, legenda (2007)

Krásně optimistický snímek aneb jak lidstvo dokáže pohnojit co jde a pak díky Willovi a jeho zápalu vyváznout nevyhubeno. Ale teď vážně: Utáhnout tři čtvrtiny filmu ve dvoučlenném týmu (proč všichni zapomínají na Samanthu?) a nenechat skulinku pro hluché místo - tak to klobouk dolů. Tu pátou hvězdu mi uhryzl konec z kina. S tím alternativním bych ji za statečnost Hollywoodu přidala.

Kolik je na světě brusinek? (2011)

Více prosím filmů po kterých více chápu, míň se stydím a během jejiž trvání mám neustálý úsměv na rtech :-)

Rozbitý svět (2012)

Ano, byla to depka s pár minutami skvěle divně optimistické Eloise Laurence. Ale především jsem cítila, jako bych sledovala život sám a ne vyumělkované festivalové dílko s úmyslem jen dostat cenu. A tak to mám ráda.

Příběh mého syna (2012)

Penélope není moje krevní skupina. A ani tímto filmem se to nemění. Stopáž byla zbytečně dlouhá. Nevím, jestli mi byl více nesympatický hlavní hrdina - jako rádoby nezávislý svobodomyslný fotograf, co po 3/4 filmu, kdy podlézá Penelope bez vysvětlení prchne k dívce v nesnázích, nebo celkově válečné ladění snímku, které se ani neobtěžovalo více nastínit okolnosti pro neznalé diváky a radši plýtvalo patosem nasáklými scénami s lidmi v kaluži krve. Nesedlo mi to. Dvě a půl hvězdy za hudbu a atmosféru před válkou.

Po přečtení spalte (2008)

Když u Coenů zazní věta (a dokonce opakovaně): "Za dvacet let u policie jsem ani jednou nevystřelil", je to jako se zbraní ve hře od ruského klasika- čekáte koho v příštích minutách sejmou. A čekání to bylo tradičně vtipné ve společnosti (jako vždy) jedné ujetější postavy než druhé. A Brad Pitt? To nejde popsat, to se musí vidět :-)

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Zatím zhlédnuté dokonalé a pro mě dech beroucí dvě série. To, co musí běhat hlavou tvůrcům něčeho tak děsivého a morbidního, si bojím jen představit. Po skončení každé epizody mám hroznou touhu rozjet se do U.S.A a potřást rukou někomu s tak brilantními nápady. Někdy si ale říkám, zda netočí podobné věci jako např. Michael Haneke, který sám přiznává, že třeba Funny Games udělal vyloženě se záměrem ukázat lidem, co v nich musí být, když jsou ochotni dívat se na taková zvěrstva. Možná mají všichni tito pánové pravdu a v každém je nějaká ta " dark side" o které se nemluví a je lepší, když je uspokojována takto, než jinými cestami....

Muž z oceli (2013)

Navzdory (nebo právě díky) vybroušeným efektům/trikovým scénám, na mě působil celý snímek dost chladně. Když už se chystala zaútočit nějaká ta emoce, aby přidala aspoň tu hvězdu navíc, zamrzla tak na půl cesty z plátna k mé maličkosti, ač to ve filmu bouchalo a bylo vedro o sto šest.

Pařba na třetí (2013)

Ucházející a úsměvné zakončení série, co stačí vidět jen jednou. Dojem zanechal hlavně skvělý výběr písniček = vynikající soundtrack.

Velká svatba (2013)

To, že se mi přes noc vykouřil děj z hlavy ještě beru - to se u romantických komedií jen s cílem vykouzlit úsměv stává. Ale, že ve mně nezanechal dojem ani jeden herecký výkon (nebo aspoň jeden moment/skeč) z plejády velkých jmen -to už je horší.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Dvě hvězdy za horskou scénu a akční/trikové prvky. Zbytek filmu = otřesné dialogy - prosím, už nikdy víc.