Marodi (2014)

Žánrově jde spíš o komedii/drama, bohužel postrádá hlubší příběh, jaký obvykle filmy o rakovině mají. Všechno to tak nějak klouže po povrchu a člověku je téměř jedno, jestli někdo umře nebo ne, protože nemá šanci se o hlavních hrdinech dozvědět více. Doják *, příběh ***, humor ** – oplzlý hlášky included.

Chutně a levně s Láďou Hruškou (2014) (pořad)

Fascinující sonda do kuchyně českých bydlenek. Živoucí důkaz toho, že i přes několik -nHa poslech VHÉÉÉLMI nHepříjemných- vad řeči lze prolézt hned několik zpravodajských redakcí rozhlasu a posléze i televize. Noční můra? Ale kdeže.. komická vsuvka mezi všemi těmi vraždami a bábami pod kořenem, novodobý Pejsek s kočičkou. Geniální koncept nutí diváka pravidelně čekat na to absolutní dno (zatím jsem jej našla někde u smažené tlačenky a salátu z kuřecích kůžiček). Počítám, že za dvacet let budou kuchařské relace TV Nova vypadat jako Hruška říznutý Teletubbies - a národ bude plesat. Nemohu jinak než 5/5, žádný jiný televizní pořad za posledních dvacet let ve mně nevzbudil nutkání pravidelně v 19:50 přepínat na TV Nova s očekáváním, že si zase budu chtít při sledování servat obličej..

Knězovy děti (2013)

Mé teprve druhé setkání s Chorvatskou komedií, opět sexuální tematika a opět za 4/5. Čekala jsem málo a dostala jsem příjemnou prosluněnou komedii, kde se člověk sice neválí smíchy po zemi, ale má z toho tak nějak fajn pocit (i přesto, že se komedie zhruba ve 3/4 změní v drama). Je to méně šokující než Nije Kraj, ale tak nějak líp zvládnutý a vyšperkovaný neohranými vtípky..

The Human Race (2013)

Spíš než horor mi tahle takřka jednohubka přišla jako thriller. Viděno v noci, strach žádný, spíš napětí, komu tentokrát vybuchne hlava a jak si sakra ti hluší můžou jen tak bezstarostně pobíhat a probírat hambatý časáky pod postelí, když na ně může kdokoliv skočit zezadu a oni to ani neuslyšej? Závěr je úplně WTF a díky němu jsem uvažovala dát ještě o hvězdičku míň. P.S: že nikoho nenapadlo otočit pár šipek špatným směrem?!

Skinwalker Ranch (2013)

Kolik hororů by vůbec nevzniklo, nebýt báječného, evidentně takřka za hubičku dostupného CCTV s nočním viděním.. očekávala jsem míň, takže je to vlastně celkem příjemný překvapení, který ale znovu vidět nemusím. Sice doteď nevím přesně, co je vlastně to MDE, ale už vím, že když vyříznu krávě střeva, můžu to cizinci stručně popsat jako cattle mutilation - a to se vyplatí! (boží překlad Googlu "chirurgicky přesné odstranění reprodukčních orgánů a anální děrovaná") !drobný spoiler! skin-walkerem se údajně podle staré legendy nazývá bytost, která se dokáže proměnit v kteroukoliv jinou bytost.. film je podle skutečných událostí, ale ve skutečnosti na ranči umírala jen zvířata. Nechybí ani strašidelná malá holčička, takže na dlouhý zimní večer dobrý, za mě lepší 3*.

Li bi hua gui mei xi lie: Qi huan ye (2013)

Opět tři příběhy, kupodivu lepší než první část. Úchylárny pěkný.. a dokonce bych řekla, že až někdy v TV opět uvidím teleshopping se zázračnými vakuovacími sáčky, vzpomenu si na tenhle film :). Nevadilo by mi se na to podívat znovu, první příběh o slečně a jejím polštáři byl výbornej cca do poloviny, potom to zabili. Druhý se mi líbil asi nejvíc, sice jsou opuštěné školy už trochu ohrané, ale fungovalo to. Třetí mě moc nebral, na tenhle styl hororů nejsem, radši duchy než hektolitry krve a vyhřezlá střeva. Celkově je to za lepší 3*.

Pee Mak (2013)

Výjimečně povedené spojení žánrů, hledání duchů mezi nohama a tak dále.. Velkým pozitivem je nepředvídatelnost děje (a to do poslední chvíle), dialogy, pěkná hlavní duchová/neduchová. Škoda, že to asi tak trochu zapadne kvůli Thajskému původu, místy mi to přišlo jako typicky ujetá americká komedie (což ale nebylo na škodu).

Tales from the Dark 1 (2013)

Tales from the dark jsou celkem tři příběhy s duchařskou tématikou. Upřímně, od hororů z Asie vždycky čekám nějakou úchylárnu nebo našlapanou atmosféru, tohle chvílemi plynulo až příliš pomalu, úchyláren málo a atmosféra taky nic, po čem bych se bála jít v noci na záchod. 1. příběh - Stolen Goods, aneb co asi udělají mrtví, když se místo v kolumbáriu ocitnou u vás doma, protože jste je prostě šlohli. (Nic převratného, přijdete na to sami, aniž byste to viděli). Hvězdička za báječnou scénu s okem. Zvracení tlusťochů nepovažuju za úchylárnu na úrovni. 2. příběh - A Word in the Palm, nejlepší část, bez ujetý brejlounky by to sklouzlo do průměru. Netuším, jestli bylo přehrávání záměrem, ale bylo to roztomile pitomý. Hvězdička za scénu špinavý nohy, krvavý oči. Příběh o teence, co měla brát prášky proti početí (a asi i na hlavu), ale pozdě bycha honiti.. 3. příběh - Jing Zhe, půl hodiny mlátí botou do špalku, občas někdo umře. Hm. Jo a má to mýtický pozadí a tak vůbec..

Small Apartments (2012)

Originální komedie/drama, životní moudra v závěru included. Franklin a celá jeho (spíše komediální) dějová linie boží. Vedlejší postavy a jejich příběhy byly spíše do dramatu, ale filmu to nijak neškodilo, Knoxville jej ještě více pozvednul. Milovníci dramat a ujetých scénářů s ještě ujetějšími postavami budou nadšení.